Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [elektryka] ALARM

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie

    [elektryka] ALARM

    Witam Panowie,
    Mam maly problemik - auto posiada fabrycznie alarm - podczas likwidacji gazu znalazlem jakies dwie "domowe" centralki ktore usunalem. Ponadto polaczylem i zaizolowalem porozcinanne pojedyncze kabelki.
    I wsyztsko bylo ok do dzisiaj - wsiadam do auto a zaczyna trabic klakson i migac migacze. Odlaczylem alarm na chwile podlaczylem - zas to samo, odlaczylem jeszcze raz i mu przeszlo.
    Czy wiecie co sie moze dziac?

    Prosze o informacje

    Pozdrawiam
    Gilu_e32

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Jak masz bałagan w kablach, powycinałeś jakieś dokładane alarmy, to niekt nie zgadnie dlaczego tak jest ;)


    Trzeba zrobić porządek w kablach, może to pomoże. A jeżeli nie to trzeba szukać z miernikiem.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BOSS302
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    108
    BMW
    E32 - M60B30 '93
    Skąd
    Kraków
    Podepnę się pod temat. Panowie pomocy!
    Oprócz fabrycznego alarmu mam też drugi alarm firmy Anakonda. Dzisiaj rano zauwazyłem jak przyszedlem na parking gdzie auto stoi, że po naciśnięciu alarmu, rozbroił się tylko alarm, bo drzwi były juz otwarte (na pewno zamknąłem wczoraj, zawsze sprawdzam drzwi), i dzisiaj 2 razy to samo. Rano jak przyjechałem do pracy, zamknąłem auto z pilota, na przerwie około godz. 12:00 poszedłem do auta coś sprawdzić..i znowu pilotem tylko alarm rozbroiłem bo auto było otwarte, teraz poszedłem sprawdzić na parking..auto znowu otwarte, zamknąłem tym razem z klucza i załączyłem alarm fabryczny..rano zobaczymy co to będzie. Panowie co to może być?? siłownik robi jakieś problemy? czy padnięta centralka od alarmu??? proszę o pomoc, pozdrawiam

  4. #4
    sądzę że centralka, ale tym sposobem co sprawdzasz powinieneś wykluczyc siłownik.

    Daj znać jak obserwacje i wnioski
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BOSS302
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    108
    BMW
    E32 - M60B30 '93
    Skąd
    Kraków
    Dodam jeszcze, że jak np zamykam auto od środka za pomocą rygli, to dość ciężko to wszystko pracuje, więc nie wiem czy to ma jakiś wpływ? W zimie miałem problem z zamarzającymi zamkami...

    ---------------------------------------------------------


    Edit:

    Dzisiaj poszedłem sprawdzić i znowu auto otwarte stoi, a zamykałem wczoraj z klucza i włączyłem z klucza alarm fabryczny...może to jednak jakiś siłownik?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    I co silownik sam sie wlacza po godzinie i otwiera auto? On potrzebuje zasilanie zeby dzialac, podmien centralke te pod tylna kanapa z jakas inna bmw i zobacz jak bedzie. Mi odbijal zamek wiecznie, zawsze musialem dwa razy zamykac. Wszyscy gadali ze to silownik odbija bo zepsul sie, a po wymianie centralki z kumplem wszystko mi wrocilo do normy.. Kupilem centralke i po problemie.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BOSS302
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    108
    BMW
    E32 - M60B30 '93
    Skąd
    Kraków
    Dobra, już się wyjaśniło (mam nadzieje przynajmniej). Za radą Xsilvera, przesmarowałem zamek od klapy, oraz zamek w drzwiach kierowcy, odkręciłem też rygiel, i tam też psiknąłem WD40, auto się nie otwiera. Od ponad doby mam spokój. więc zobaczymy jak będzie dalej, w każdym razie w najbliższy weekend rozbieram drzwi i smaruje wszystkie mechanizmy od centralnego zamka, pozdrawiam

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BOSS302
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    108
    BMW
    E32 - M60B30 '93
    Skąd
    Kraków
    Niestety, usterka powróciła..nie wiem czy to wina wilgotnych dni jakie ostatnio w Krakowie były, ale zamek znów się sam otwiera, czasem nawet nie zdążę odejść od auta, a już się otwiera, popsikałem WD40 zamek klapy, zamek w drzwiach kierowcy, ściągnąłem gumową zaślepkę w drzwiach kierowcy i tam też psiknąłem. ale chyba nic to nie dało...czy ktoś wie co może być przyczyną tego stanu rzeczy??

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Podmień centralkę..

  10. #10
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    jak wygląda centralka od twojego alarmu mam jakąś centralkę od ori alarmu trzeba tylko sprawdzić czy będzie to ta sama

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •