Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: ogrzewanie na szybe grzeje-panel sterowania schemat e38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze

    ogrzewanie na szybe grzeje-panel sterowania schemat e38

    Witam.
    Problem wszystkim znany ... przynajmniej ja w każdej bmw miałem ten kłopot i nie opuszcza mnie i teraz.

    No wiec do sedna... Wymieniłem elektrozaworki na NOWE !!! ok 500 zł po rabatach że by zapomnieć o problemie i latem mieć normalny nadmuch a nie gorąco w czarnym aucie i w skórach .
    ALe niestety wymiana zaworków gu..o dała !!! 500 poszło w błoto :( Kolejne pieniądze wydane w ten samochód niepotrzebnie .
    Dla tego proszę Was bo nie mogę znaleźć albo nie umiem ... schemat jeb.....go panela od klimy że by sprawdzić czy wychodzi prąd że by zamknąć w zaworkach ciepło .

    Nie piszcie mi że znowu że mam felerny egzemplarz bo z tym gu..em walcze w każdym aucie, wieć chciałem poświęcić 500 zł ,że by mieć spokój ale niestety ...

    Więc proszę o pomoc co z tym zrobić ?????????????????????? zanim siekirką porąbie BMW 7 super auto :hah:

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    196
    BMW
    bylo e38 735i
    Skąd
    londyn
    Ja bym pierwsze sprawdzil prostym miernikiem czy zaworek dostaje prad.
    Jak dostaje to masz felerny, jak nie dostaje to juz sie niech ktos inny wypowie

  3. #3
    Kompletna dokumentacja elektryczna e38 - WDS On-line. Działa w Internet Explorerze.

    LINK

    Wymagane zainstalowanie dodatku Adobe SVG Viewer (do ściągnięcia ze strony Adobe).

    Podpowiem, ze panel klimatronika ma oznaczenie A11.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Dzięki Sylwek , będę walczył chociaż już nerwy mam na rezerwie 8/

  5. #5
    max, podłączałeś komputer, aby odczytać, co ma panel klimatronika do powiedzenia? Bo po mojemu to od tego trzeba zacząć poszukiwania.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Jeśli mam być szczery to nie podłączyłem . "zdenerwowałem " ... się z lekka na kolejne bez sensu wydane siano(nie małe), a mechanik już i tak by mnie nie obsłużył bo miał robotę inną.
    Tu się dopchać do mechanika to sztuka... A na kompa nie mają czasu bo 20 aut na placu i same grube roboty :(

    Muszę kupić sobie w końcu program tylko ani nie wiem gdzie ani jaki:(

    Oczywiście będę sie starał gdzieś podłączyć i odczytać co jest grane .

    Jako ciekawostke dodam że na panelu klimy nie działa regulacja mocy oświetlenia i świeci sie słabo i nie reaguje na zwiększanie mocy. Ale czy to ma wpływ to wątpie ...

    Jak wyjąłem panel klimy to zauważyłem że ktoś tam coś ćwiczył bo jakieś dodatkowe kabelki są podłączone nie wiem po co :?

    Mówię Wam że jeszcze chwile i w aucie wszystko będzie nowe bo już tyle wymieniłem (z czego większość nie potrzebnie ) bo mechanicy tu się znają ale na kasowaniu kasy jedynie :(

    Czy uda mi sie to auto doprowadzić do stanu mnie zadowalającego ??? może w intencji kolegi jakiś paciorek machniecie z wieczora ? ;) co by sie udało :)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Jak masz czas to podjedz. To pod kompa podłączymy i powalczymy :)
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar malet7
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    521
    BMW
    e65
    Skąd
    "...Katowice miasto Jedno na sto..."
    Cytat Zamieszczone przez max
    Czy uda mi sie to auto doprowadzić do stanu mnie zadowalającego ??? może w intencji kolegi jakiś paciorek machniecie z wieczora ? ;) co by sie udało :)
    Jasne stary paciorek odmówię, nawet litanię całą... mam to samo z tym że zakupiłem zaworki używane, ale sprawdzane w aucie i dmuchało na nogi i szybę normalne tzn zimne powietrze, założyłem wczoraj przy okazji zmiany uszczelek pod pokrywami zaworów i ch...j wieje gorące u mnie. Dodam, że klime mam manualną i już mnie rozbraja auto totalnie...
    dzisiaj zblokował się pedał gazu... który musiałem urywać przy 7tyś obrotów i 120km/h na łuku... ech kochajmy Nasze BMW :hah:
    ...z pasji do samochodów, z miłości do BMW...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    ALe pedał gazu też mi sie zablokował ostatnio i też mam urwany :) poskręcałem na zawias he he bo pedał nowy to też ponad 400 zł a troche za dużo tych 400 -500 i więcej bez sensu wydanych biletów ...

    Na kompa jadę zaraz zobaczyć ale jak znam życie i tak czeka mnie kupno panela, wtedy znowu sianom za podłączenie pod kompa że by go zakodować (o ile ktoś tu potrafi :) )
    A i tak pewnie nie będzie działało he he

    Supermen dzieki za zaproszenie ... jak tu nie ogarnę to podjadę tylko kiedy to nie wiem bo ciągle praca... że by zarobic na naprawy tak przecież normalne w BMW 7 :hah:


    Będziesz Miał Wydatki -zgadzam się w 100% i to wcale nie jest śmieszne ... chyba by taniej wyszło płacić leasing za nowe niż pakować w stare g...o

    Wiem że sie Wam namarudzę ... ale to jest przegięcie co sie dzieje :(

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Byłem na kompie, były 3 błędy . że masy brakowało, że klima już pusta i coś tam jeszcze ale majster twierdził że to nie niby nie ma znaczenia :( wykasował błędy , powachlowałem tam ciepło -zimno i jak wiało na szybę gorącym tak wieje :(
    Bądź tu mądry i pisz wiersze :(

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •