Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [E38] CHIP 725TDS

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    26

    [E38] CHIP 725TDS

    Witam wszystkich. Jakoś tak odeszła mi chęć na zmianę auta, stwierdziłem że nie ma co się ścigać tylko szanować co się ma a się ma dobry silnik, dobrą skrzynię i nic się nie sypie nie dolega to może podkręcić :) I teraz pytanie jak i gdzie i za ile chipować? Ogólnie to nie wiem czy hamownia mi potrzebna, mechanicy mówią że silnik żyletka, nie zajeżdżony, skrzynia ok i rozważam poważnie włożenie chipa. Czy ten zabieg stosuje się tylko do samego silnika czyli mapa wtrysku czy też "się programuje skrzynie?" Wykonam to sam czy obligatoryjnie do warsztatu? Tylko przy odpowiadaniu na mój post że najlepiej na hamownie to wiem w zupełności tylko problem z tym że szukałem i gdzieś hen daleko w Polsce takie firmy są a u mnie na skraju świata nie ma nic. Proszę o poradę :)

  2. #2
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Hej ,mam zachipowanego mojego TDSa ,napiszę Ci na gg po niedzieli jakie są wrażenia :)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    26
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS
    Hej ,mam zachipowanego mojego TDSa ,napiszę Ci na gg po niedzieli jakie są wrażenia :)
    Czekam z niecierpliwościa :):):)

  4. #4
    Czemu na GG? Nie ukrywaj tylko pisz na forum. Wiemy, kto jest "sprawcą" programu, więc i opinie powinny być jawne, żeby podejmowana decyzja o zmianie była jak najbardziej świadoma. ;)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    26
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Czemu na GG? Nie ukrywaj tylko pisz na forum. Wiemy, kto jest "sprawcą" programu, więc i opinie powinny być jawne, żeby podejmowana decyzja o zmianie była jak najbardziej świadoma. ;)
    Zgadzam się z przedmowcą, jak będzie dobrze to wszystkie "tadziki" w klubie zostaną wkrótce zachipowane :)

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Dobra ,użyliście "presji" w stosunku do mnie :) po niedzieli napisze jak wrócę z wyjazdu

  7. #7
    Z00FY
    Gość
    Jeśli masz skrzynie automatyczną , to jednak odpuścił bym temat chipsa. Podnosząc moment obrotowy silnika, ucierpi na tym skrzynia biegów,która może nie wytrzymać(i napewno to zrobi) większego obciążenia.Nie od dziś wiemy ,żę sliniki ,które mają zostawiony duży zapas mocy ,szczycą się wiekszymi przebiegami. O skrzyni automatycznej już nie wspomnę, bo to porażka chipować automat. Zakłądając ,że masz manualną skrzynie, czemu nie, mapę wtryskową zmieniają w komputerze , pracę turbosprezarki od jakich obrotów ma być załączana-skrzyni nie ruszają. Myślę ,żę lepiej zrobić w firmie, która się tym zajmuje. Koszty i konsekwencję ingerencji pseudo doktora będą napewno nie równomierne do oszczędności. około 1000-1300 zł wyniesie Cię koszt usługi, ale Można czasem się dogadać jeśli klient nie potrzebuje faktury i paragonu to napewno wyjdzie taniej.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    Na pewno skróci to żywotność, ale pytanie o ile. Jeśli skyrznia wytrzymalaby jeszcze przykładowo z 250 kkm to zabranie jej nawet tych 50-100kkm nie jest takim dramatem, szczególnie, że automat do TDSa nie jest drogi. Praktycznie każda skrzynia jest przeznaczona do większego momentu obrotowego niż generuje silnik, który ją napędza. Jeśli ktoś zrobi chipa rozsądnie, myślę, że można zmieścić się w granicach możliwości skrzyni, nieznacznie bardziej ją zużyć, polepszając odczuwalnie osiągi. Coraz więcej chipowanych samochodów ma automaty i jednak sobie z tym radzą. Moim zdaniem jedynie kwestia tego kto wykona tę usługę i na jaki program się zdecydujesz.

  9. #9
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS
    Dobra ,użyliście "presji" w stosunku do mnie po niedzieli napisze jak wrócę z wyjazdu
    Cos długo ten wyjazd :(
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Mam dwóch kolegów, którzy mają 2.5tds po chipie (170km). Robione w Vtech'u w Krakowie. Różnica jest, ale szału nie ma. Minusem jest spore zadymienie pod pełnym obciążeniem. W jednej jest automat i spokojnie wytrzymuje (ale kolega go nie męczy cały czas).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •