Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [ elektryka] Kopułka, świece, kable, dym z rury

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice

    [ elektryka] Kopułka, świece, kable, dym z rury

    Witam,
    mam pewien problem z autkiem. Jak postoi ponad jeden dzień to później strasznie szarpie, dusi się, przerywa i nawet nie chce odpalić przez jakiś czas. Mechanik powiedział, żeby przejrzeć kopułkę, potem wymienić świece a na końcu kable. Czy macie jakaś foto relację lub instrukcję jak postępować z wymianą ewentualnym przeczyszczeniem tych elementów (za wyjątkiem świec które wymienię na nowe)

    No i żeby nie zajmować nowego tematu, to chciałem spytać o wydech, mianowicie trochę mi się dymi z niego, białym dymem. Lekko słodkawy zapach. W układzie chłodzenia mam zwykłą wodę, przydało by się ją wymienić na zdemineralizowaną lub borygo, potrzebowałbym do tego też jakąś instrukcję jak to przeprowadzić wraz z odpowietrzeniem. No i generalnie odpowiedź na pytanie czemu dymi też by się przydała.

    Wybaczcie, że tak wypytuję ale wolę z wami pogadać niż bujać się od mechanika do mechanika i wywalać pieniądze, skoro duuuużą frajdę daje samodzielna naprawa.

    Bardzo dziękuje wam za pomoc :)

  2. #2
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Kopułkę po ściągnięciu wystarczy liznąć papierem ściernym.Tzn te słupki troszkę oczyścić o ile zaśniedziały.A o kablach to nigdy nie słyszałem że ich się czyści...

    W wymianą też nie ma większych problemów.Polecam petrygo a nie borygo.Słyszałem że po borygo lubi się układ rozszczelnić.Spuszczasz wodę z chłodnicy,węży i bloku zalewasz płynem czekasz aż wskazówka wejdzie do pionu(na włączonym ogrzewaniu) i wtedy odkręcasz tą śrube i czekasz aż powietrze wyleci i powoli dolewaj płynu:) Nic prostszego :D

  3. #3
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit

    Re: Kopułka, świece, kable, dym z rury

    Cytat Zamieszczone przez orson
    Witam,
    mam pewien problem z autkiem. Jak postoi ponad jeden dzień to później strasznie szarpie, dusi się, przerywa i nawet nie chce odpalić przez jakiś czas. Mechanik powiedział, żeby przejrzeć kopułkę, potem wymienić świece a na końcu kable. Czy macie jakaś foto relację lub instrukcję jak postępować z wymianą ewentualnym przeczyszczeniem tych elementów (za wyjątkiem świec które wymienię na nowe)

    No i żeby nie zajmować nowego tematu, to chciałem spytać o wydech, mianowicie trochę mi się dymi z niego, białym dymem. Lekko słodkawy zapach. W układzie chłodzenia mam zwykłą wodę, przydało by się ją wymienić na zdemineralizowaną lub borygo, potrzebowałbym do tego też jakąś instrukcję jak to przeprowadzić wraz z odpowietrzeniem. No i generalnie odpowiedź na pytanie czemu dymi też by się przydała.

    Wybaczcie, że tak wypytuję ale wolę z wami pogadać niż bujać się od mechanika do mechanika i wywalać pieniądze, skoro duuuużą frajdę daje samodzielna naprawa.

    Bardzo dziękuje wam za pomoc :)
    Witka
    przejrzyj krokowca.jeśli się zacina ,jest sprawcą nie równych obrotów
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •