Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Problem przy zmianie amortyzatorów tył

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój

    Problem przy zmianie amortyzatorów tył

    Witajcie.. Panowie wzielem się za wymiane amortyzatorów tył..
    Odkrecilem górne 3 nakrętkipod tylnia szybą.. z dołu amortyzatora wykreciłem śróbe lecz nie idzie go wybić.. Biłem małym pyrolem 5 kg i nic.. podgrzewałem i róźne cuda.. wd40 + rusolvent = nie dało efektu..
    Macie jakąś rade? nie możliwościa jest, że tak suka trzyma mocno.. :/
    Pozdrawiam
    Biały

  2. #2
    Cytat Zamieszczone przez bialydaro
    Macie jakąś rade? nie możliwościa jest, że tak suka trzyma mocno..
    Ano jest to mozliwością, bo ona trzyma tak mocno ;D

    Jeśłi masz amor do wywalenia i nie da się go zbić w żaden sposób, to ostatecznie możesz uciąć amortyzator tak żeby mieć z 20-30 cm od zwrotnicy o poruszać go w lewo/prawo grzejąc i naparzając. ale obcięcie to już ostatni krok :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    99
    BMW
    730i ECE L A
    Skąd
    Poznań
    Witam kolegę i podpinam się do tematu. Mam dokładnie ten sam problem. Walcze z amortyzatorami już tydzień i nic nie skutkuje. W czwartek będę odpalał palnik. Jeśli to nie pomoże w moim przypadku, to chyba poleje PB98 i podpale ;)
    Szatan ma trzy szóstki. Ja mam siódemke :D

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Jest ciężko bo mój mechanik walczył 2h z jedną sztuką.
    Miał podniesioną poprzeczkę bo wymieniałem tylko sprężyny! Jego lekarstwem było założenie go z powrotem smarując pastą miedzianą. Ma nadzieję, że jak za jakiś czas będzie zmieniał amory to te już się tak nie zapieką.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Zobaczcie tutaj - http://forum.7er.pl/walka-z-tylnym-a...ht=amortyzator


    U mnie niestety nie udało się ściągnąć - a mam komplet sprężyn h&r i nie mam jak tyłu założyć - przez co zastanawiam się czy ich nie sprzedać, bo źle się jeździ na obniżonym przodzie a tył w serii ;( ;( ;(

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Kurcze Panowie nadal nic walcze od 8 rano..:/ grzałęm aż do czerwoności.. krew mnie zalewa.. jakoś trzeba to wybić..! amortyzatory stare mam BOGE sa to gazowe czy po przecieńciu amortyzatora nie rozwali mi go :P ? Pozdro

    Dobra Panowie wyje**łem go :))
    grzałem palnikiem ok. 5 minut ale porzadnie z kazdej strony przewody zakryłem deseczkami cienkimi zeby ich nie przepalić.. pózniej 3 porządne szlagi (wyobraz sobie kierownika :D) i poszło.. Dzieki panowie:)
    Biały

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    100
    BMW
    F 01
    Skąd
    z azot
    do tego trzeba porządny młot i przecinak i koło nie może wisiec znaczy wahacz, bo ta tulejka amora sie kantuje i dlatego nie chce to wyskoczyć, przecinakiem z całej pary trzeba walic w góme od amora aż sie przebije do tulejki i wtedy nie ma bata ze nie pujdzie
    A jeszcze dodam ,że w wersji Long to dopiero przeje...ne rozebrac te fotele ruchome z tyłu
    BMW sie nie psuje

  8. #8
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Ja jak wymieniałem sprężyny z tyłu zrobiłem tak:
    po wykręceniu śruby dolnej amora na tulejce amora ukazało się zfrezowanie z dwóch stron pod klucz płaski chyba 22, najpierw rozruszałem kluczem lewo prawo tuleję i wykonując te same ruchy jednocześnie wybijałem młotkiem, wyszło bez większych problemów.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    a ja robiłem to tak:po odkręceniu śruby dolnej włożyłem w dziurę śrubę długą i jedną ręką ruszałem prawo-lewo drugą odpychałem.5min i amor wyjety :D

  10. #10
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Ja walczyłem 2 dni i pomógł 10 kg Turbo dymomen, ale amor źle po tym zabiegu wyglądał. ;D Teraz mam wal.... jedną z tylnych sprężyn i przez to doświadczenie nie chce mi się brać za wymianę, choć kultura jazdy się bardzo pogorszyła. ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •