Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Jaka myjka ciśnienowa najlepsza w domowych warunkach?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice

    Jaka myjka ciśnienowa najlepsza w domowych warunkach?

    Chciałem się zapytać jaką myjkę ciśnieniową polecacie. Kupiłem kiedyś jakiś szajs made by alledrogo i szlag go trafił :/ Nie chce powtórzyć tego błędu i wolę zainwestować w coś porządnego. Karcher jest chyba najsłuszniejszym wyborem. No ale jaki :) Modeli jest od groma i nie wiadomo co wybrać.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Poczytaj na ich stronce jaki model jaką ma wydajność , rozeznaj się w cenach zaworów do danych modeli w razie naprawy i tak będzie dla ciebie najrozsądniej. Często używam Karcherów bo kilku znajomych ma je u siebie w domach ale każdy ma inny model bo jeden ma tylko swoje autko do mycia inny codziennie musi szorować autko żony ...

    Dostosuj do potrzeb bo nie ma co wykładać 1000zł na sprzęt który będziesz używał co 2 tygodnie bo szkoda aby się marnował ale z 2 strony nie ma co brać jakiegoś padlaczka o małym ciśnieniu z najniższej półki bo nie będziesz zadowolony ...
    Ostatnio edytowane przez Greg38 ; 17-01-2011 o 01:04

  3. #3
    Z Karchera będziesz zadowolony

    Jak sam zauważyłeś jest mnóstwo wersji. Podpowiem, ze z funkcji podawania chemii i robienia piany niemal nikt nie korzysta więc nie zwracaj na to uwagi.

    Bardzo pomocną funkcją jest obrotowa lanca - wąż może się swobodnie obracać - a to nie jest wcale oczywiste w domowych myjkach ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Supermen, masz taką rewelacyjna myjnie bezdotykową pod nosem, a chcesz Karcher'a? Wracając do tematu mój brat ma coś takiego http://www.karcher.pl/pl/Produkty/Dl...a/14217900.htm , ale w starszej wersji całkiem dobrze się spisuje ;)
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Wiesz jakbym miał tam myć auto tak jak chcę umyć, to by mnie wywalili za powodowanie korka ;D Co ręcznie umyje to ręcznie i wiem jakich chemikaliów używam. A myjką wiadomo ładnie się spłucze i mniej wody zużyje.
    Tak się właśnie nad tym modelem K 2.98 zastanawiam.

    A jak widzę jak na ręcznej myjni myją to mi się odechciewa. Nie cierpię jak tymi ściągaczami mi po lakierze jadą zawsze mam obawy czy mi czegoś nie zarysują Niepotrzebny stres.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    Ja ma podobny model do tej tyle że z przed dwóch lat http://www.allegro.pl/item1038001030...uper_cena.html i jak bym miał drugi raz kupować to kupiłbym jeszcze wyższy model bo jednak nie umyjesz auta tym bezdotykowo wystarczy do dokładnego spłukania narzucenia pijany i potem trzeba czymś miękkim przelecieć auto. Co prawda siła na turbo lancy jest taka że jak przyłożyłem palca do niej to mi go przecięło :P do tego kiedyś ściągnąłem emblmat ze swojego sabaa ale wtedy przyłozyłem ją bardzo blisko i pod kątem prostym i przez długi czas więc ciśnienie jest dobre ale w odległości do 5 cm. Unikaj modeli z plastikowymi głowicami minimum to aluminium a najlepiej jakbyś dorwał karchera z mosiężną głowicą bo jest to przeważnie sprzęt profesjonalny i co za tymi idzie ciśnienie też powinno być odpowiednie.

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Z Karchera będziesz zadowolony

    Podpowiem, że z funkcji podawania chemii i robienia piany niemal nikt nie korzysta więc nie zwracaj na to uwagi.
    Podawanie chemii może nie jest zbyt często używaną opcją, ale robienie piany bym polecił. Normalnie spłukasz sobie takim Karcherem auto, a potem musisz dymać z wiaderkiem i gąbką. A pianownicą zapianujesz sobie dokładnie cały samochód i możesz myć. O wiele wygodniej. Trzeba tylko kupić odpowiedni szampon i popróbować z rozcieńczaniem go. Bo czasem podają np że robisz 1:10, ale wtedy piana jest bardzo rzadka i spływa z auta po 30 sekundach :/ Lepiej zrobić taką gęstą, żeby kilka minut siedziała na aucie. Ja w pracy przerabiałem kilka szamponów, z tego co pamiętam to dobra była Nerta i Kenotek. Bańka 25l szamponu = 100 litrów płynu do pianownicy , a na umycie 3-4 aut schodziło 750ml.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dj Snake
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    117
    BMW
    E30 320i
    Skąd
    Ruciane-Nida
    http://allegro.pl/item1045987712_kar...ata_f_vat.html

    Ja mam coś takiego, docelowo do mycia elewacji w domu, ale samochody też bardzo fajnie się tym myje. Mój wygląda co prawda lekko inaczej, ma wąż ssący na szampon lub inny środek. Ogólnie 400 złotych, dwie końcówki, według mnie całkiem spoko oferta.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    Cytat Zamieszczone przez MCGUMA
    http://www.allegro.pl/item1038001030_myjka_karcher_k5_55_jubille_k_5_55_ super_cena.html

    Jak do domu idealna
    Posiadam taką lub prawie identyczną i szczerze polecam, ja dodatkowo dostałem przystawkę do mycia kostki czy tarasów :) Super rzecz. Wytargałem z Castoramy z 200 złotową zniżką od ceny tej z aukcji :D Także szukać okazji, bo trafić można.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •