Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: nie odpala silnik m60

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl

    nie odpala silnik m60

    Witam chłopaki
    Proszę o pomoc ponieważ zdążyła sie mi przykra sprawa...;/
    mam BMW e38 740iA 95rok i dzisiaj nie chcial mi odpalic silnik!!!
    Wyglądało to tak:
    Jechałem samochodem, fakt ze trochę nim przycisnąłem ale tak bez przesady- później podjechałem do tylu i samochód mi zgasł po czym juz nie chciał zapalić!!
    Pompa paliwa podaje paliwo normalnie, rozrusznik kreci samochód tak jakby załapywał ale od razu gaśnie i koniec...
    Jutro dopiero bedzie podpięty pod komputer ale pytam czy juz ktos przerabiał taki temat bo jeszcze nie mialem w swojej bmce takiego przypadku a na forum tez nic takiego nie znalazłem...;/

    Jak uważacie co to moze byc?
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    widze ze debata trwa jak nic...
    samochód już byl pod kompem i wszystko wskazuje na immobilizer.
    Jakis elektryk ma przyjechać popołudniu i wyciągnąć immobilizer i zobaczyć jak to bedzie wygladalo.
    Przerabiał ktos juz moze temat immobilizera?? Da sie go rade usunąć czy jest jakiś prostszy sposób?
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Nie jestem szpecem w tej dziedzinie ale co Ty masz za immobilizer?
    Z tego co kojarzę oryginalnie jest wbudowany w kluczyk i w rocznikach '95 jeszcze go nie było. Jeżeli masz dokładane jakieś gówienko to bez problemu elektryk się go pozbędzie z auta szybciej niż Ty spalisz fajkę :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Nie jestem szpecem w tej dziedzinie ale co Ty masz za immobilizer?
    Z tego co kojarzę oryginalnie jest wbudowany w kluczyk i w rocznikach '95 jeszcze go nie było. Jeżeli masz dokładane jakieś gówienko to bez problemu elektryk się go pozbędzie z auta szybciej niż Ty spalisz fajkę :)
    W kluczyku jest co najwyżej transponder. Moduł immo w pierwszych rocznikach e38 był na zamówienie. Niestety, bywa tak, że immo potrafi siąść. Na pierwszy ogień proponuję sprawdzić, czy nie odpala na żadnym z posiadanych kluczyków. Druga sprawa, że o ile sama wymiana immo to prosta operacja, o tyle jest kłopot z dostępnością tej części - trzeba się udać osobiście do ASO z dowodem rejestracyjnym i osobistym, a wymiany dokonuje ASO.

    Ponieważ rocznikowo masz stare auto, możesz poszukać sterownika DME bez immo i sobie samemu zamienić - koszt będzie pewnie sporo niższy niż operacja wymiany sterownika w ASO.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    W kluczyku jest co najwyżej transponder. Moduł immo w pierwszych rocznikach e38 był na zamówienie. Niestety, bywa tak, że immo potrafi siąść. Na pierwszy ogień proponuję sprawdzić, czy nie odpala na żadnym z posiadanych kluczyków. Druga sprawa, że o ile sama wymiana immo to prosta operacja, o tyle jest kłopot z dostępnością tej części - trzeba się udać osobiście do ASO z dowodem rejestracyjnym i osobistym, a wymiany dokonuje ASO.

    Ponieważ rocznikowo masz stare auto, możesz poszukać sterownika DME bez immo i sobie samemu zamienić - koszt będzie pewnie sporo niższy niż operacja wymiany sterownika w ASO.
    No wlasnie gdzie jest ten immobilizer to ma dopiero sprawdzic jakis elektryk ktory przyjedzie moze dzisiaj popołudniu lub nawet jutro w najgorszym wypadku...
    Mam tylko pytanie czy po usunieciu immobilizera ona zapali czy zbedny bedzie trud rozprówania auta...
    Bo jezeli tak to od razu pojade do ASO...
    Bo immobilizer dla mnie niejest specjalnie wazny i nawet jezeli go nie bedzie w zupełności to sie nie popłaczę...
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  6. #6
    Odłączenie modułu nie spowoduje, że auto da się uruchomić. Immobiliser jest "parowany" z DME. Możesz pozbyć się immo poprzez zmianę sterownika silnika na taki, który fabrycznie działał bez immo albo dogadać się ze specjalistą, który podmieni wsady w obecnie posiadanym sterowniku na takie, które pozwolą na samodzielną pracę DME.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    ok. Wiec rozumie ze padło immo w kluczyku, tylko znasz moze numer katalogowy sterownika DME ktory bedzie bez immo?
    Domyślem sie ze jak założe inny pierwszy lepszy to nie bedzie efektu prawda?
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  8. #8
    Nie immo w kluczyku, tylko sterownik. To oczywiście tylko przypuszczenie. Za mało informacji podałeś (choćby opis błędu, który został odczytany).

    Ewentualny sterownik ma być od wersji bez immobilisera. O czymś takim będzie wiedział sprzedawca części.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •