Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: [ elektryka] nieznana wtyczka

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska

    [ elektryka] nieznana wtyczka

    Witam mam pytanie czy ktoś z was orientuje się od czego jest ten kabel na zdjęciu i do czego on powinien być podpięty?? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...06f32e9dd.html Z góry dzięki za odpowiedź

  2. #2
    stachu0505, miejsce podłączenia tego kabla znajduje się dokładnie na przecięciu z czerwonym okręgiem ;)

    To jest bodajże wtyczka od czujnika położenia wału.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    stachu0505, miejsce podłączenia tego kabla znajduje się dokładnie na przecięciu z czerwonym okręgiem ;)

    To jest bodajże wtyczka od czujnika położenia wału.
    Właśnie że nie bo ten silnik ze zdjęcia nie jest mój a u mnie to miejsce jest już zajęte a kabel z taką wtyczką też wisi wolny i nie mam pojęcia od czego on jest. Jutro zrobię fotke swojego to może coś dokładniej będzie widać.

  4. #4
    Z tego co widac na zdjęciu jest to silnik M60 i tam idzie czujnik położenia wału - Jak Sylwekk pisał.

    U ciebie może być inaczej, ponieważ M62 maja inaczej - czujnik jest z tyłu przy skrzyni. Dopisz proszę dokładniej co to za silnik, który rok.... :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    możliwe że masz dwa czujniki połozenia wału , nowy podłaczony a stary wisi sobie bo niektórym ciężko go wydobyć , już to raz widziałem

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez szpoper
    możliwe że masz dwa czujniki połozenia wału...
    :what: ??

    Pierwsze słyszę żeby w BMW V8 były dwa czujniki położenia wału
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Jak wszystko działa i nie ma błędów to ją utnij bo tylko się majta po okolicy i jeszcze w szkodę wejdzie :P

    Ja dla świętego spokoju to jeszcze bym podłączył kompa - na pewno pokaże w jakim czujniczku tej wtyczki brakuje ,a przy okazji może jeszcze jakąś inną niepodpiętą niespodziankę ujawni (czego nie życzę )
    Ostatnio edytowane przez Greg38 ; 17-01-2011 o 01:04

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Pierwsze słyszę żeby w BMW V8 były dwa czujniki położenia wału
    może źle napisałem , poprzedni ( stary - uszkodzony ) nie został ściągniety z auta tylko odłączony a drugi ( nowy sprawny) "wisi" obok podłaczony

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    464
    BMW
    e30 328
    Skąd
    Poznań
    sylwek7, ja też też tam mam identycznie jak na fotce rok 97 listopad silnik m62 mam ta wtyczkę taka luźna na kompie żadnych błędów a czujnik wału ok z tego co mi powiedzieli są 2 czujniki
    Gaz to śmierć a my nie chcemy uśmiercać naszych aut!!
    Bardzo Mądry Wybór

  10. #10
    W M60 tam gdzie jest gniazdo w kółku jest czujnik położenia wału, analogicznie na lewej głowicy (symetrycznie) jest podłączony czujnik połozenia wałka rozrządu.

    Dlatego poprosiłem o rozszerzenie wypowiedzi co to za silnik, ponieważ niewiele wiemy jakiego się to dotyczy

    2 czujniki są zawsze. Położenia wału, wałka, ewentualnie trzeci czujnik połozenia wałka ssącego w lewej głowicy (te z vanosami)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •