Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: wiskoza temperatura i inne problemy m62b35

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    196
    BMW
    bylo e38 735i
    Skąd
    londyn

    wiskoza temperatura i inne problemy m62b35

    Miałem uszkodzoną wiskoze i problemy z temperaturą oczywiscie.
    Miałem wyciek, rozwalony pojemnik wyrównawczy, wąż z tyłu miedzy głowicami i ubytki płynu.

    Kupiłem wiskoze (tanią) bo kosztowała 29 funtów. Myślałem ze wiskoza to wiskoza.
    I teraz następująco:

    Dziś wracałem z pracy temperatura wachała sie od 97-110, wjechałem w korek i zaczęła sie zabawa do 119C Dopiero po 117 zaczęła wychylać sie wskazówka.
    Jak sie wisko zapięło przy 119C to juz sie nie wyłączylo aż przyjechałem do domu
    Jak dojechałem to było (ok 104C).

    Pytania:
    1. Przy jakiej temperaturze powinno sie załączyć wisko?
    2. Jaka jest maksymalna praca silnika m62b35 jak wszystko jest sprawne.
    3 Jakie wisko kupić żeby było takie jak trzeba. (to ze ori to wiem ale jakie jeszcze)
    4. Czy mozliwe ze mam ubytek płynu bo płyn ma taką temperature i wywala korkiem.
    5. Czy wogóle mam sie zastanawiać nad termostatem? (chlodnica cala ciepla)

    Chciałem zeby sie wreszcie skonczyly problemy z układem chłodzenia.

    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Sprawdzałeś uszczelki pod głowicami? Może są przedmuchy do układu chłodzenia i stąd problemy ze zbiornikiem wyrównawczym, wężami i temperaturą. Jeżeli jest wszystko w porządku to nie powinno być takiego dużego ciśnienia w układzie chłodzenia.
    monster_pl

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Kupiłeś visco za 29f i się dziwisz, że nie działa ?


    Ad. 3 - np. BEHR
    ad. 4 - tak
    ad. 5 - to podstawa

    ;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    196
    BMW
    bylo e38 735i
    Skąd
    londyn
    Cytat Zamieszczone przez monster_pl
    Sprawdzałeś uszczelki pod głowicami? Może są przedmuchy do układu chłodzenia i stąd problemy ze zbiornikiem wyrównawczym, wężami i temperaturą. Jeżeli jest wszystko w porządku to nie powinno być takiego dużego ciśnienia w układzie chłodzenia.
    od jakiegos czasu nie rozwala mi nic, myśle że wtedy nieumiejętnie odpowietrzałem układ i stąd miałem takie problemy z ciśnieniem.
    A jeśli chodzi o ubytki płynu to zdaje mi się że są wtedy gdy temperatura idzie w góre.

    Nie sprawdzałem uszczelek ale olej jak i plyn są czyste.
    Njwyżej kolega mi to sprawdzi tym płynem co sie przebarwia.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    196
    BMW
    bylo e38 735i
    Skąd
    londyn
    to jak wypowie sie ktoś do jakiej temperatury powinien dochodzic sprawny silnik 3.5 m62 i w jakiej temperaturze powinno pracowac visco?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Ponieważ ten silnik to praktycznie to samo co 4.4 - to przypuszczam że i osprzęt, i założone przez konstruktorów warunki pracy są identyczne.
    Jeżeli przyjąć normy jak dla 4.4 - to 109°C max.

    Niestety trudniej powiedzieć mi kiedy dokładnie powinna włączać się wiskoza. Wynika to z faktu, że chłodzenie "wywoływane" jest kilkoma czynnikami: mniejsze-większe otwarcie elektronicznie sterowanego termostatu, wiatrak napędzany wiskozą, wiatraki dodatkowe (klimatyzacji) posiadające zresztą różne prędkości/biegi. Moment włączania się tych czynników zależy od różnych warunków. Przykładowo wiskoza załączy się dopiero przy nagrzanym silniku, termostat podczas gwałtownego przyspieszania będzie otwierał się bardziej niż podczas spokojnej jazdy (pomimo jednakowej temperatury płynu), wiatraki załączą się zawsze jeżeli włączona będzie klima, itd.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    196
    BMW
    bylo e38 735i
    Skąd
    londyn
    Jeżeli przyjąć normy jak dla 4.4 - to 109°C max.

    Czyli że z tego piszesz, wiskoza nie powinna pozwolić na nagrzanie sie płynu powyżej 109°C-110°C.

    Wszelkie temperatury powyżej 110°C są złem i wynika to z faktu ze wiskoza jest uszkodzona lub nie działa poprawnie od ''urodzenia''.

    Sory za upierdliwość ale jak stoje w korku i obserwuje na teście 7 temperature powoli zmierzającą do np 114°C lub 116°C co stało się dzisiaj, lub co gorsza 119°C wczoraj to znaczy ze kupiłem tani syf ... ?

    Czyli jak zmienie wisko na ''renomowane' to nie powinienem oglądać temperatur powyżej 110°C... ?

    Dzięki

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Obserwuj tą temperaturę dalej, a założysz temat - "dlaczego bierze mi olej... "

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ups00
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    112
    BMW
    e38 m62b44 orientblau
    Skąd
    Kraków
    Wywal termostat i wtedy zobaczysz ze bedzie lepiej i kup nowy i dobrej firmy lub orginal.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez kamiltar
    Jeżeli przyjąć normy jak dla 4.4 - to 109°C max.
    Czyli że z tego piszesz, wiskoza nie powinna pozwolić na nagrzanie sie płynu powyżej 109°C-110°C.
    Wszelkie temperatury powyżej 110°C są złem i wynika to z faktu ze wiskoza jest uszkodzona lub nie działa poprawnie od ''urodzenia''.
    Żeby być precyzyjnym, to nawet 110°C nie jest prawidłowe (idealnie powinno nie przekraczać 108-109°C.

    MOŻE to wynikać ze słabej wiskozy - ale nie musi. Jak pisałem, za chłodzenie odpowiada kilka elementów - i każdy z nich może szwankować. Np. jak będziesz miał nowe wisko, termostat itp. - ale zamuloną w środku i zapchaną z zewnątrz chłodnicę - to też nie uda się schłodzić silnika do prawidłowych temperatur.

    Zacznij od sprawdzenia wiskozy domowym sposobem. Na postoju na rozgrzanym silniku owiń rękę rękawem bluzy czy jakąś grubą szmatą - i spróbuj ostrożnie zatrzymać wiatrak. Jeżeli wisko trzyma dobrze, nie powinno Ci się to udać.

    Cytat Zamieszczone przez kamiltar
    Czyli jak zmienie wisko na ''renomowane' to nie powinienem oglądać temperatur powyżej 110°C... ?
    Tylko jeżeli faktycznie to wiskoza jest przyczyną - patrz wyżej.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •