Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Jednak e38 - kilka pytań

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    46
    BMW
    Chrysler 300M
    Skąd
    Warszawa

    Jednak e38 - kilka pytań

    Witam

    Poprzednio pisałem o chęci zakupu e65, ale sytuacja finansowa zmusiła mnie do zmiany opcji na e38 :) Nie chcę się pytań o silniki, właściwości itd. Może macie do polecenia coś ciekawego od znajomego/allegro, a może sami przymierzacie się do sprzedaży. Nie ukrywam, że liczę na waszą wiedzę w temacie :) Silnik jest mi obojętny - wszystko mogę rozważyć.

    Pozdrawiam, Michał

    PS. Do Moderatora: Specjalnie nie umieszczam tego w dziale "Kupię", gdyż nie jest to bezpośrednia oferta kupna, ale bardziej ma na celu rozeznanie w e38 - co można otrzymać na jaką kwotę, a nie wątpię, że autka "forumowe" są znacznie lepiej traktowane niż te od handlaży.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    29
    Witam
    ze znajomych akurat nikt nie ma e38, ale przeglądając allegro moją uwagę zwrócił ten egzemplarz :)

    http://moto.allegro.pl/item103897469..._rodzynek.html
    Dlaczego Fani ,,Wieś tuningu'' mają szklane drzwi w samochodzie???
    - Żeby było widać cały DRES!!! :-)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    46
    BMW
    Chrysler 300M
    Skąd
    Warszawa
    I wszystko git, tylko ten rocznik w porównaniu z przebiegiem jest trochę zbyt mały jak na moje oko.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez szmiciu
    ten rocznik w porównaniu z przebiegiem jest trochę zbyt mały jak na moje oko.
    Dlaczego tak uważasz?

    Na tym forum wszyscy mają jakąś paranoję przebiegu... Naprawdę NIE KAŻDY kilkunastoletni samochód przez całe życie woził skrzynki z burakami, względnie worki z cementem z Puław do Garwolina i z powrotem dwa razy dziennie.

    Policzmy: 259,000 km przez 13.5 roku eksploatacji to daje 19,185 km rocznie, czyli średnio miesięcznie ok. 1600 km. Czy to naprawdę tak niewiarygodnie mało??

    Przykładowo ja mieszkam w Warszawie, pracuję w Warszawie. Za miasto wyjeżdżam okazjonalnie. Miesięcznie choćbym się napinał, nie zrobię powyżej 1,000 km. Mam wielu znajomych o takim właśnie profilu użytkowania samochodu.
    Dla dziesięciolatka dałoby to przebieg 120,000 km. Ale oczywiście na Forum byłby zaraz śmiech i dywagacje czy przekręcony o 200,000 czy tylko o 100,000. :hah:

    Przypomnę też, że auta segmentu BMW 7 często NIE są jedynymi samochodami w gospodarstwie domowym. Tym bardziej więc nie rozumiem, czemu każdy uważa, że wiarygodny przebieg w E38 to 350,000 i więcej.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Michał tu nie chodzi o to że Ty czy ja czy ktoś inny teraz robi tym autem 1000-2000 tys /miech.

    Ktoś kto kupował auto za grubo ponad 300 tys zł nie miał wtedy 20-25 lat, tylko był w 90% przypadków nadzianym gościem któremu to auto potrzebne było do podróży w dalekich trasach - tzn podróże biznesowe. Rzadko kto kupował nowe 7er żeby jeździć po mieście i do kościoła. Wystarczy że sobie popatrzysz jakie przebiegi mają nowe F01/F02 z 2009 roku, już mają nabite 30-60 tys na budziku przez rok czasu. Oczywiście nie mówię że nie było wyjątków i na pewno jest wiele aut z małymi przebiegami.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  6. #6
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Dokładnie jestem tego samego zdania - nie każde e38 ma 350 tys.!!! E38 posiadam od roku i zrobiłem raptem 4-5 tys.Jest to 2 autko używane sporadycznie w ładna pogodę a w zimie odpoczywa sobie w garażu ( oczywiście odpalana regularnie;))

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Pomijając fakt, że tak naprawdę jakie znaczenie ma przebieg... Możesz kupić z 150tyś i mieć wszystko po kolei do wymiany, jeśli poprzedni właścicel jeździł a nic nie robił.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    @bitek - jeśli dobrze kojarzę z Twoich postów - pracujesz w sprzedaży, więc nie dziwi mnie Twoje spojrzenie ;) W tej branży nie trzeba patrzeć na BMW - tu nawet Focusy tłuką dzikie przebiegi. Jednak gdzie indziej świat może wyglądać inaczej.

    O jakich "biznesowych" podróżach piszesz? W firmach gdzie ja pracowałem/pracuję, "Grube ryby" służbowo raczej latają niż jeżdżą (czy Zarząd banku będzie zasuwał w odwiedziny do swojego lokalnego oddziału w Elblągu? Pewnie częściej poleci do centrali w Holandii czy UK).
    Ponadto do jeżdżenia służbowego i tak mają w 100% służbówki. Więc jeżeli któryś prywatnie posiada jeszcze takie 7er - to SPOKOJNIE może robić przebiegi takie jak ja (lub mniejsze).

    Po drugie podkreślę jeszcze raz - że auto tego segmentu często nie jest jedynym w domu.

    Trudno mi się odnieść do F01 o których piszesz. Myślę, że nie mamy wiedzy o tym, czy WIĘKSZOŚĆ tych aut ma tyle nalatane.

    Mogę za to podać przykład mojego 10-letniego E38, które w chwili zakupu miało 149,000. Wpisy odczytane nie z książeczki, tylko z bazy danych niemieckiego ASO - więc zakładam, że wiarygodne.

    Oczywiście nie przeczę, że jest wiele samochodów z kręconym przebiegiem, chodzi mi tylko o nie robienie psychozy. ;)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    46
    BMW
    Chrysler 300M
    Skąd
    Warszawa
    Michał, ja robię w Warszawie 2.000-2.500km miesięcznie i nie pracuję w handlu :) wystarczy codzienny dojazd do pracy przez całą Warszawę (akurat jadę z jednego końca na drugi) i wychodzi 60km dziennie, więc z samych dojazdów do pracy i z powrotem robi mi się 1.500km miesięcznie. Do tego dochodzą sprawy prywatne + trasy. I tak zawsze uzbiera się co najmniej 2.000km. Nie mówię, że taki przebieg dla rocznika 1996 jest niemożliwy, po prostu zastanowiła mnie ta sprawa:)

    Pozdro:)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Oki, wierzę że robisz większe przebiegi ode mnie - a zapewne są ludzie robiący 2x większe od nas razem wziętych.
    Chodzi mi tylko o to, że 200-kilkadziesiąt tys. km dla samochodu w tym wieku nie od razu jest czymś nierealnym.

    Poza tym tristeza słusznie pisze, że przebiegiem niekoniecznie warto się bardzo ekscytować.
    Byli na tym forum ludzie notujący nawet 400,000 - a ja przy 150,000 wymieniałem silnik dla przykładu... :]
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •