Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: m60 na m30 dużo roboty??

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    74
    BMW
    e32 730i v8
    Skąd
    Gdańsk

    m60 na m30 dużo roboty??

    Mam zamiar kupić rozbite e34 535i kolegi za dobrą kasę,silnik,skrzynia,most igła-skrzynia manualna ZF,most ze szperą.Silnik nigdy gazu nie widział.

    U siebie posiadam m60b30 z automatem,szczerze denerwuje mnie powoli ten silnik...co chwilę coś...odma,uszczelka pod głowicą prawą,uszczelniacze,dwie pompy wody.Bardzo ma przyjemny dźwięk ale osiągi bez rewelacji.

    Jak jeździłem z kolegą jego 535i to naprawdę dawało to wiele frajdy z jazdy :)
    W sprincie ze swoją v8 nie miałem najmniejszych szans i tego co widziałem mój kumpel tylko do zaworów zaglądał i tylko serwis typu olej,filtry,świece.


    I moje pytanie brzmi ciężki swap??Czy temat do ogarnięcia,proszę o jakieś wskazówki.Nie piszcie mi postów typu wpakuj m60b40 itp.Nie będę się wybebeszał z kasy i nie wiem co kupie za b40 itp.

    Dziękuje
    Jestem jaki jestem

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Wszystko da się zrobić - ale wg mnie nie warto - lepiej sprzedaj swoje e32 i kup e34 od kolegi. 535 w manualu faktycznie chodzi bardzo przyjemnie :diabel:


    Co do osiągów - czego się spodziewałeś ? -> Po pierwsze 535 jest ponad 200 kg ! lżejsza i dodatkowo w manualu - więc to oczywiste, że będzie przepaść w osiągach.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    74
    BMW
    e32 730i v8
    Skąd
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    lepiej sprzedaj swoje e32 i kup e34 od kolegi.
    he he tylko kolega jej bok przeorał :D tak jak wcześniej napisałem
    Po drugie e32 mi się bardzo podobają więc odpada
    Po trzecie za dużo kasy w e32 włożyłem i dlatego tak kombinuje
    Jestem jaki jestem

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    44
    BMW
    e32
    Skąd
    lichfield
    Tak jak Xsilver napisał, nie spodziewaj się cudu po tym swapie... jedynie dzięki manualnej skrzyni poczujesz że wreszcie jedziesz.
    Osobiście nie pakował bym się w taki swap, kuuupa roboty. Ale jesli się uprzesz to śmiało; potrzebujesz silnik z wiązką, skrzynię, kasetę pedałów, wiązkę do komputera z kompem of course, nie wiem czy jeszcze nie licznik, wał pewnie nie podejdzie od twojej, i nie wiem jak półosie. Do tego cały układ wydechowy. Poduchy pod silnik też są inne. I jeszcze pare pierdół wyjdzie Ci w praniu, ale jak najbardziej da się ;)
    Shadowline 740i w manualu :]

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Po co sobie utrudniać życie????Nie lepiej zrobić swap na 4.0 ???O wiele mniej przeróbek a efekt ???? Żadne 535 nie ma szans.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar G-R-Z-E-Ś
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    171
    BMW
    E38 740IA
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez marek1132
    Po co sobie utrudniać życie????Nie lepiej zrobić swap na 4.0 ???O wiele mniej przeróbek a efekt ???? Żadne 535 nie ma szans.
    Kolega ma świętą rację nie kombinowałbym z M30 ! Wsadzaj M60 B40 to poczujesz różnice ;)
    Było E30 325 , E32 730 V8 , E30 325 MT I , E34 540 :)

    Jest E38 740IA

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Panowie, to też nie takie proste i nie tanie - główny problem leży w skrzyni biegów ...

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    To moze lepiej włoż do E32 skrzynie manualna. Poza tym E32 to nie samochód do wyścigów.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    112
    BMW
    E38 4.0 M60, E32 3.0 M60
    Skąd
    Wrocław
    moim skromnym zdaniem pakowanie sie w m30 to cofanie się...
    podoba Ci sie pomruk V8 - to zostaw je w spokoju !! m60 moze nie jest pozbawiony wad ale jest nowszy konstrukcyjnie - pakuj B40 to bedziesz zadowolony i mniej stresu ze Swapem - z czego orientuje z osprzetu przeplywka inna i cos tam jeszcze ... i to wszystko

    nasze sprzęty nie są nowe - psują sie i siłą rzeczy trzeba naprawiac - mylisz ze w m30 nie bedziesz wkladal nic kasy?

    Cytat Zamieszczone przez rodzinabmw
    Poza tym E32 to nie samochód do wyścigów.
    tego samego zdania jestem..
    lepsza mi frajde sprawia wolna jazda klamotem, nie strąbią, nie pogonią - bo wiedzą ze jak duze auto to duzy silnik - nie próbują...
    przytoczę tutaj pewne powiedzonko:
    "mały piesek musi sie ostro naszczekać by zwrócić uwagę na siebie i zdobyc szacunek - duży pies nie musi, bo je ma :) "


    do pogromu na ulicy to e34 z 4L motorem w manualu.
    radzę - nie kombinuj :)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Zgadzam sie z kolega wyżej. Chcesz sie ścigać kup M5 jest na sprzedaż jedyne 50 tys. zapewniam ze malo kto Ci podskoczy na światłach lub M3. 7 to limuzyna do wygodnego wożenia czterech liter. Mozna kombinować zawsze mozesz kupic 750i i szukac skrzyni manualnej z E31 ale jesli chodzi o zmianę skrzyni w 10 tys sie nie zmieścisz. Pozostaje jak koledzy wyżej pisali B40 w połączeniu ze skrzynia manualna, ale niestety B40 nie występowały ze skrzynia manualna w E32-wiec zostaje zmiana skrzyni. Jak by nie patrzeć to musisz sie przygotować na wydatki. Jesli o zmianę skrzyni w połączeniu z V8 to duże doświadczenie ma Xsilver napewno bedzie mogl pomoc. Życzę powodzenia i sukcesów. Ja bym na Twoim miejscu ewentualnie wymienił skrzynie na manual i nic wiecej nie robił poza dbaniem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •