Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: [ wnetrze] "Nowa" czarna podłoga - fotorelacja

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    [ wnetrze] "Nowa" czarna podłoga - fotorelacja

    Mam dylemat, kupiłem używaną czarną wykładzinę podłogową do swojej 7 i na weekendzie planuję swapa :) Zastanawiam się czy warto ją uprać czy nie. Ogólnie wykladziny są w dobrym stanie, wystarczyłoby je odkurzyć. Z drugiej jednak strony chciałbym przy okazji to wszystko nieco odświeżyć (chociaż nie śmierdzi) i teraz moje pytanie:

    Czy decydując się na upranie tych wykładzin nie spowoduję jakiegoś rozkonserwowania ich czy coś w tym stylu? wiem że niektóre materiały musza być odpowiednio prane aby nie ulegly zniszczeniu, bo co mi z tego że bede mial tydzień pachnącą podłogę jak zaraz potem mi zgnije?

    Jeżeli prać to jakim środkiem i gdzie taki dostać?

    Dziękuję za rady :)

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Ja czyściłem płynem do mycia naczyń zmieszanym z płynem do płukania tkanin. Łana pogoda otwarte drzwi i wszystko ładnie wyschło. Mam też taki preparat BMW do impregnacji dywaników i tym można zakonserwować po myciu.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    W jakich proporcjach to zmieszałeś?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    19
    BMW
    e38 735
    Skąd
    Kielce
    Jeśli prać to z użyciem odkurzacza który Ci ten syf z nich wyciągnie na mokro, jeśli nie wysuszysz wykładziny to może zgnić dlatego dobry środek do prania wykładzin + natrysk tego środka na wykładzinę + szczotka do szorowania + ten właśnie odkurzacz oraz zalecane powtórzenie działania już czystą wodą a po wyschnięciu impregnat, ja nie stosowałem.
    Pozdrawiam czyściochów ;)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Wlałem ciepłej wody do miski tak z litr (na oko ;) ) Płyny też na oko. Chodzi o to żeby się bardzo duża piana zrobiła, którą to właśnie myjemy. Gąbkę miałem taką jak do mycia naczyń. Moczyłem ją w przygotowanym roztworze i razem z pianą szorowałem. Oczywiście gąbka ma być ledwo mokra żeby przypadkiem takiej ociekającej nie nanieść bo nie wyschnie. Większe plamy mocniej szorowałem aż do uzyskania zadowalającego efektu.
    Oczywiście przed praniem dobrze odkurzyłem całe auto :)
    Efekty można zobaczyć w moim temacie powitalnym
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja myje i piore auta - dywany traktuje płynem (woda plus proszek Karchera) i odkurzaczem piorącym ;) W starcyh trupkach lub mocnych zabrudzeniach popsikam jeszcze płynem do silników :D I spoczko :)

  7. #7
    Aldik dobrze gada. Też kiedyś robiłem w tej branży i metoda była ta sama. Proszek Karchera + odkurzacz piorący który ten syf wyciągnie. Stosując jakieś inne płyny czy proszki + zwykła gąbka, rozpuścimy zabrudzenie, więc wykładzina może i będzie czystsza, ale tak na prawdę brud wetrzemy po prostu głębiej. A chyba nie o to nam chodzi
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  8. #8
    Czyli jesli nie mamy odkurzacza piorącego to jechac na myjnię ręczną i zlecić czyszczenie wnętrza z odkurzaczem piorącym?

    Logiczne dla mnie jest to, że wetrzemy brud głębiej :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    29
    Witam
    Ja trzy tygodnie temu robiłem generalne pranie mojej Buni :)
    Z doświadczenia wiem że zwykłe czyszczenie szczoteczka + proszek do prania nic nie daje, bo zostają plamy brudu, który jest wtarty tapicerke.
    Dlatego przyjechał znajomy i w trzy godzinki było po sprawie.
    Z powodu złej pogody autko stało w garażu i dla pewności odpaliłem je i ustawiłem temp. max. na ok godzinkę.
    Teraz cieszę się czystym wnętrzem :)
    Pozdrawiam
    Dlaczego Fani ,,Wieś tuningu'' mają szklane drzwi w samochodzie???
    - Żeby było widać cały DRES!!! :-)

  10. #10
    Tak, jak się nie ma odkurzacza piorącego, to lepiej podjechać na jakąś dobrą myjnię. Nie wiem jaka może być cena, ale przykładowo u nas pranie całego samochodu (fotele, podłoga, czyszczenie plastików, boczków drzwi, podsufitki) + standardowe mycie to był koszt 250-350zł, więc za samą podłogę powinno być jakieś 50-70zł. Inna sprawa, czy pierzemy podłogę zamontowaną w aucie, czy taką którą mamy luzem i chcemy dopiero założyć do auta. Bo jak mamy ją już w aucie, to żeby ją wyprać w 100% dochodzi zabawa z wyjmowaniem przednich foteli, czego niektóre myjnie nie robią. Zdarzyło nam się kilka razy, że klient przywiózł nam luzem podłogę. Wtedy dodatkowo zapianowwaliśmy ją pianą Nerta, zostawiliśmy na jakieś 30 minut, spłukaliśmy zwykłym Karcherem do mycia aut (trzeba uważać żeby nie walić za dużym ciśnieniem i z bliska, bo można ściąć włosy i zniszczyć podłogę), a potem standardowo przelecieliśmy odkurzaczem piorącym z proszkiem Karchera. Wszelkie sposoby bez użycia odkurzacza piorącego (typu szorowanie gąbką) dają krótkotrwały efekt. Jak już pisałem, brud zostanie rozpuszczony, ale zamiast wyciągnąć go na zewnątrz, wetrzemy go jeszcze głębiej. Tak samo jest z praniem foteli. Niektóre firmy, zamiast wyprać porządnie fotel idą na łatwiznę i przelecą go pianą do tapicerki, którą powinno używać się tylko do podsufitki i boczków. Plamy owszem, znikną, bo zostaną rozpuszczone, ale brud będzie wtarty jeszcze głębiej. A potem wystarczy tylko kilka kropel wody np podczas otwierania drzwi w deszczu i po wyschnięciu okazuje się, że w tym miejscu gdzie spadła woda zostają plamy, bo woda znów związała się z brudem i zaczęła go wyciągać na wierzch. A się rozpisałem :) Podsumowując. Jeśli nie mamy odkurzacza piorącego, lepiej podjechać na jakaś dobrą myjnię, bo odkurzacz piorący to chyba jedyny skuteczny sposób.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •