Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Swap czy remont m30b30

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych

    Swap czy remont m30b30

    Witam panowie mam dylemat, mianowicie mam do wymiany uszczelke pod głowica w moim m30b30 i tu pojawia sie pytanie. Koszt naprawy góry silnika to jest min 600zł bez robocizny a dodam ze i dół także przydało by sie zrobić i tu pojawia sie dylemat czy niekupić motoru m30b35 podmienic tylko komputery i całość zamienic za m30b30...Wiem że na allledrogo jest sprzedawca z Radzionkowa który w swojej ofercie posiada kilka sztuk m30 tyle że ja mieszkam 250km od niego i ciężko by mi było jechcać na 2 razy by wpierw sprawdzić motor a pożniej jechac z przyczepką by go przytargac i niewiem czy ryzykować...
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    20
    Witaj powiem ci tak ja stoję przed podobną decyzją tylko w moim przypadku rozchodzi się o rozrząd i luźny łańcuch, więc myślałem tez o zamianie silnika z m30b30 na m30b35 i podliczając koszty u mnie na dobrym m30b35 wygląda to tak :
    Silnik - 1600 - 1700zł
    Robocizna to już rożnie 300-600zł
    =
    1900 - 2300zł
    w tej kwocie bym się zmieścił oczywiście wymiana oleju i filtrów do tego

    Zrobienie mojego silnika mieszczę się w 1000zł więc wybór miałem prosty zwłaszcza że zostaje mi kasa na inne drobiazgi do zrobienia.

    Więc jak widzisz to zależy od kosztów na jakie jesteś gotów się porwać to raz a dwa czy wymiana uszczelki pod głowicą to wszystko co będziesz musiał zrobić a i jeszcze czy silnik który chcesz zakupić jest w dobrym stanie

    Podstawa to kumaty mechanik który mógłby jasno ocenić sytuacje w obydwu przypadkach i wiadomo żeby nie spaprał roboty :?

    By zapomniał nie napisałeś czy wiadomy ci jest powód wydmuchanej uszczelki pod głowicą czy ot tak po prostu ją dmuchnęło ale domyślam się że jeśli nie zrzucałeś głowicy to nie wiesz.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    Głowice mam zrzuconą i wydmuchało pomiędzy kanałem olejowym a chłodzącym i olej dostawał sie do układu chłodzenia, druga kwestia ze podczas wymiany czesc kosztów by mi sie zwróciła gdyż robocizne wykonywał bym sam a reszte gratów z mojego b30 bym sprzedał
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Najlepszą opcją będzie zakup m30b35 i kapitalny remont.Na dzień dzisiejszy znalezienie m30 trzymającego fabryczne parametry graniczy z cudem.Także albo remont silnika,który jest w twoim aucie lub kupno m30b35 rozebranie ,pomiary, szlify,zakup potrzebnych części i złożenie wszystkiego w całość.Jeśli będzie to dobrze zrobione będziesz cieszył się z fabrycznych osiągów przez długie lata.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    20
    Wiadomo kupno nowego motoru i remont to najlepsza opcja ale wtedy to po co to rozważanie robić ten czy kupić drugi. Jeśli udało by ci się znaleźć motor w dobrym stanie i mieścił byś się finansowo to ja bym brał nowy motor ze swojej strony dodam ze jak szukasz motoru to poświęć na to dużo czasu i uważaj na okazje super motor za 800 zł bo ja takie już oglądałem i lepiej dorzucić i jeździć chociaż nie twierdze że motor za 2000 będzie igła bo sprzedawca może być hieną i wciskać szrot za takie pieniądze.

    I jak piszesz ze robociznę robisz sam graty sprzedajesz ze starego motoru to spoko spora cześć kosztów ci odchodzi więc tym bardziej różnica między wymianą a remontem się zaciera, ze swojej strony życzę ci owocnych poszukiwań jak się zdecydujesz na wymianę ;)

    A jeszcze plus wymiany z b30 na b35 to parę klaczy więcej ;)

    Moja Galeria
    GG: 7582864

  6. #6
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    mam to samo u mnie też mam uszczelkę do wymiany i przeszło mi przez myśl zakup silnika ale jednak się waham
    - kupie nie wiadomo co na początku ok a później może coś paść i co ???
    - koszt zakupu drugiego silnika i jego ewentualne doprowadzenie do używalności
    + te pare koników więcej
    podsumowując koszta to nie wiem czy nie wyjdzie na to samo ,a z naprawą mojego chyba mniej roboty



    MOD: Widzę, że prośby o poprawną pisownię nie przynoszą efektu ;(

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    159
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    Podepnę się bo temat u mnie jest i tak,już mocno zaawansowany.
    Otóż jak wiadomo mam silnik m30b35 szukałem głowicy do tego silnika i taką miałem dostać ale jak się okazało po otwarciu paczki mam głowicę od b30.
    są tylko dwie rożnice pomiędzy tymi głowicami.
    1 okienka kanałów dolotowych są o jakieś 3mm mniejsze(chodź z oryginalnym kolektorem od b35 różnica wynosi ok 1-1,5mm)
    2 komora spalania jest minimalnie mniejsza

    obrobiłem kanał dolotowy by było gładkie przejście miałem powiększać cały kanał ale się boję,żebym nie odwalił takiego numeru jak przy swoim fordzie,że się doszlifowałem do kanałów wodnych

    mierzyłem wszystkie wymiary, zawory,kanały, wysokość,całej głowicy,głębokość komory spalania i jedyny różnice jakie wyszły to te o których pisałem wyżej,kolektory pasują bez problemu.

    chciałbym podkreślić iż moim celem nie jest drutowanie silnika po tym jak się upewniłem,że wszystko będzie pasowało głowica dostanie nowe uszczelniacze,dotrę zawory,planowanie itd.
    na pewno gdy trafię gdzieś na dobrą głowicę do b35 to ją zakupię i na wiosnę lub lato zrobię podmianę jednakowoż chciałbym zauważyć,że są możliwe takie operacje.
    pozdrawiam:D

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Sprawa jest taka że B30 jest sporo a B35 jest niewiele dlatego jeśli kupować silnik to z pewnego źródła,
    Niby te remonty w naszych silnikach są tanie ale to nie prawda przynajmniej nie dla mnie u mnie silnik jest jak marzenie ale też chyba poszła uszczelka jeśli tylko uszczelka a blok i głowica nie pękły to oczywiście go robię ale wiem że pójdzie mi na to ze 2k... na samo dobre zrobienie głowicy może trochę przesadziłem bo sam będę to robił ale u mnie dochodzi jeszcze zrobienie ostrzejszego wałka tak przy okazji.
    Ale jak by nie było to i tak zamówiłem silnik u mojego znajomego na wszelki wypadek który jeździ do Niemiec i zna tam ludzi zajmujących się sprzedażą silników mój kolega sobie wziął M30B35 za 200zł silnik caly wiadomo bez osprzętu ale to przecież taniutko...
    A ty gilmor naprawdę ciężko ci będzie znaleźć głowicę od b35 i dlatego jeśli b30 jest zdrowa to po prostu ją włóż i będzie ok.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    kolego mam ZDROWE m30 ze skrzynia spiete jeszcze:) dorzuceCI przeplywke:) silnik smigal az milo (sam go wyciagalem z rozbitego autka:) za 1000zl oddam CI go ze skrzynia i przeplywka:) czyt = za GROSZE:) jestem z torunia;)

    w sumie to mam 2 silniki ze skrznia i 2 przeplywki...;) m30b30;)

    po promocji sprzedam CI m30b30 + skrzynie + przeplywke+ sekwencje z butla i papierami (WSZYSTKO smiga) za 1500zl:)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez szozdi Zobacz posta
    Wiadomo kupno nowego motoru i remont to najlepsza opcja ale wtedy to po co to rozważanie robić ten czy kupić drugi. Jeśli udało by ci się znaleźć motor w dobrym stanie i mieścił byś się finansowo to ja bym brał nowy motor ze swojej strony dodam ze jak szukasz motoru to poświęć na to dużo czasu i uważaj na okazje super motor za 800 zł bo ja takie już oglądałem i lepiej dorzucić i jeździć chociaż nie twierdze że motor za 2000 będzie igła bo sprzedawca może być hieną i wciskać szrot za takie pieniądze.

    I jak piszesz ze robociznę robisz sam graty sprzedajesz ze starego motoru to spoko spora cześć kosztów ci odchodzi więc tym bardziej różnica między wymianą a remontem się zaciera, ze swojej strony życzę ci owocnych poszukiwań jak się zdecydujesz na wymianę ;)

    A jeszcze plus wymiany z b30 na b35 to parę klaczy więcej ;)
    ha! KOLEGO:) ja oddam swoj motor ze skrzynia za 1000zl:) MA MOC :) nie kuleje:) generalnie zdrowe m30:) ale ze przesiadlem sie na e38 to mam dwa silniki od e32 dwie przeplywki dwie skrzyne itd...:) lezy to i sie marnuje:) wole oddac za mala kase jak ma dalej lezec:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •