Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Swap czy remont m30b30

  1. #11
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, sprawa remontu sprowadza się zawsze do jedengo. Jeżeli masz dół dobry to górę się zawsze zrobi. Dołu sie nie robi, bo nigdy nie będzie to samo co fabryka. Jeżeli znajdziesz silnik używany z dobrym dołem, to górę sobie zrobisz i masz nuweks. To samo u Ciebie, jak dół dobry to górę możesz robić. Jeżeli jest dół zjechany to znaczy, że gigantyczny przebieg, a ponadto szlify wału, nowe panewki to zawsze prędzej czy później wyjdzie jakimiś wibracjami.
    pozdrawiam Bartek

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    no szlif wału sie nie oplaca bo po szlifie ma słabszy materiał gdyż napawana twarda warstwa nie jest gruba i szybciej sie zużyje.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    159
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    nie wiem gdzie Wam robili naprawy ale ja ostatnio w ramach motofantazji złożyłem sobie silnik od podstaw tj. materiałem był silnik 2,0 OHC żeliwny od forda 4cylindry docelowo miało mi wyjść 2,2litra z soft turbo
    kupiłem nowe tłoki od 2,8v6, korbowody od fiesty diesel, wał został przeszlifowany na większy skok,panewki zamówiłem według moich wytycznych, następnie dałem wał wraz z odchudzonym kołem zamachowym(KTÓRE SAM odchudzałem)do wyważenia, narazie silnik ma lekko bo jest na dotarciu ale żadnych drgań, głowicę mam splanowaną ok.1mm. parę lat temu zrobiłem 2,8v6 oraz DOHC fiata te silniki chodzą po dziś dzień ...ale fakt jest taki trzeba wiedzieć gdzie oddać i nie ma skrótów przy robocie...częstym błędem jest nie trzymanie czystości montażu oraz suche składanie które powoduje,mikro uszkodzenia na starcie to moje zdanie na podstawie moich doświadczeń.

    moje m30b35 ma dół jak dzwon,brak progów na gładziach więc żadnych podmian nie mam zamiaru robić

    ja stosuję taką zasadę. jeśli muszę robić silnik to najpierw szukam 100% pewnego silnika najlepiej takiego którego mogę osłuchać w aucie pomierzyć osobiście(pod tym względem zasada zero zaufania wychodzi najtaniej:D) jeśli taki mam to super a jak nie to kompletuje materiał i buduję porządny silniki lub sprzedaję furę i kupuję inną jeśli nie mam chęci się bawić w remont czegoś co i tak zaraz mi się znudzi i sprzedam

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Zależy jaka marka jaki wał jeden wał jest przystosowany do 2 ew 3 szlifów inny wcale zależy co i gdzie ale zazwyczaj po szlifie jest słabszy niż oryginalny.
    I nie ma sie co dziwić że auta mimo to jeżdzą bo załóżmy że silnik ma wytrzymałość tam 500-800tyś na dole to przy dbaniu i szlifie pewnie 500 też zrobi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •