Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [mechanika] Problem po zmianie opon

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    22

    [mechanika] Problem po zmianie opon

    Witam kolegów zmieniłem wczoraj opony na swoich 19 calowych felgach na 275/45/19 według naklejki powinno być 275/40/19.
    Z przodu mam 245/45/19. Po zmianie tych z tyłu wyświetla mi błąd coś coś tam pisze , że" standart tyre max prędkość 80 km".
    Na liczniku pokazuje się taki czerwony wykrzyknik w obwódce.Co mam zrobić bo mówią mi , że może tak być tylko trzeba wykasować błąd i jak go wykasować? czy po prostu wstawić 275/40/19? Co mogą spowodować opony inne niż te co zaleca producent?

    Mod: Brawo coraz mniej błędów :D .

  2. #2
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Witam.

    Po 1: napisz dokładnie co wyświetla i'drive.
    Cytat Zamieszczone przez ralf7742
    coś tam pisze , że" standart tyre max prędkość 80 km"
    Takie coś tam na pewno nam nie wskaże co Ci wyświetla.

    Po2. Rozmiar opon ma b.duże znaczenie.Może się świecić :kontrolka ABS,DSC,prędkościomierz oszukiwać może.

    Po 3. Może Ci się świecić kontrolka od wskazania ciśnienia w oponach.Mogła zostać przy zakładaniu uszkodzona.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  3. #3
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Dokladny opis Informacji w BC to podstawa, jak juz Bezi pisal. Jesli masz system kontroli cisnienia powietrza w oponach, to moze ten nie dziala.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  4. #4
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Faktem jest ze powinienes uzywac zalecanych opon, nie nizszych, nie wyzszych tylko wlasnie tych z tabeli.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    A może sterownik abs/kontroli trakcji wykrył różną średnicę kół i potraktował to tak jakbyś miał założoną dojazdówkę, stąd komunikat o maks prędkości 80km/h(50mil)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Kolega wracał z Niemiec zakupioną E61 i też mu to wyskoczyło.
    Powód- za niskie ciśnienie w jednym z kół.
    Jeżeli masz założone opony dużo niższe niż powinny być to masz odpowiedź na swoje pytanie.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jeżeli masz założone opony dużo niższe niż powinny być to masz odpowiedź na swoje pytanie.
    Z tego co ja wiem, to opony o niższym profilu pompuje się często wyższym ciśnieniem niż nominał ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Chodziło mi o średnicę koła nie o ciśnienie :)
    Jak zejdzie Ci powietrze to auto też to z czytuje jako złą średnicę koła i włącza tryb awaryjny jazdy.

    A co do samego ciśnienia to chyba jednak niższe ciśnienie panuje w niższym profilu opony a z reguły jest takie samo w odróżnieniu od ilości powietrza ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Z tego co ja wiem, to opony o niższym profilu pompuje się często wyższym ciśnieniem niż nominał
    Nawet nie wygłaszaj takich teorii :/

    Jak sam zauważyłeś 5% z profilu opony jest już zauważalne przez suto. Załóż właściwe ogumienie, napompuj jak trzeba, zresetuj ciśnienia w oponach i zapomnij o problemie :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Z tego co ja wiem, to opony o niższym profilu pompuje się często wyższym ciśnieniem niż nominał
    Nawet nie wygłaszaj takich teorii :/
    Taka jest prawda, mówię tu o gumach niskoprofilowych, przykładowo 225/35/17 itp
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •