Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: [mechanika] Problem po zmianie opon

  1. #11
    i później są własnie takie problemy....

    Nie od dzis pracuje przy oponach w BMW i wiem co sie dzieje. Widocznie nie chcecie słuchać tych co problem przerabiali :hah:
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    90
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    woj. opolskie
    Przerabiałem ten sam problem, jak dowiedziałem się w serwisie problem był w średnicy koła tylnego i kontrola trakcji wariowała, zmiana opon na właściwe do wskazań tabeli (kosztowała dużo) załatwiła sprawę i komunikat nie powrócił. Pozdrawiam.

    Ps: Te auta czasem są mądrzejsze od nas i bardzo nie lubią kombinacji typu POLAK POTRAFI I MOŻE. :D :D :D
    Risorius ;-)

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post

    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Z tego co ja wiem, to opony o niższym profilu pompuje się często wyższym ciśnieniem niż nominał: http://poradnik.telewizor.eu/naprawa-tv.php
    Nawet nie wygłaszaj takich teorii :/
    Taka jest prawda, mówię tu o gumach nisko profilowych, przykładowo 225/35/17 itp
    Tak z ciekawości jakim niby ciśnieniem należy napompować oponę 235/35/19 ?? Z tego co widziałem na swoich to 235/60/16 mają znacznie większe obciążenie dopuszczalne aniżeli te o niższym profilu(nie pamiętam dokładnie ale różnica chyba 150kg, profil 35 mają max 600kg a 60 chyba 750kg czy coś koło tego).
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 28-07-2015 o 10:30

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Podam na przykładzie innego auta.
    Dla gumy 185/60/14 producent podaje 1,8bar, gumę 195/45/15 pompowałem już 2.5 bar.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •