Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: [E38] Przesiadka na auto z większym silnikiem.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    26

    [E38] Przesiadka na auto z większym silnikiem.

    Witam serdecznie. To mój pierwszy post na tym forum. Postaram się krótko i zwięźle. Miesiąc temu kupiłem BMW 725TDS w dobrym stanie. Niestety to nie to samo co 525TDS, auto z tym silnikiem nie spełnia moich wymagań czyli jest zbyt "zamulone". Bardzo proszę o opinię jaki silnik byłby najbardziej optymalny, oczywiście nie chodzi mi np o 750i. Dużo jeżdżę po mieście i lubię dość dynamiczną jazdę. Siódemka którą posiadam jest za mało zrywna. Trochę myślę o takich silnikach jak 4.0D albo 3.5 benzyna + gaz. Może ktoś ma lepszy pomysł? Jakaś inna jednostka w miarę oszczędna i dynamiczna?

  2. #2
    proponuję dział przedstaw się a całkiem dobrze Ci idzie ;)

    Opcje sa dobre. 3,5 nawet nawet, choć i 4.0, 4.4 daje radę. Najlepiej bez vanosów ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    adios, kolego a my Ciebie znamy? czytałes regulamin?
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez Cichy
    czytałes regulamin?
    Raczej nie. Regulamin ma tylko 10 wejść ;D
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    26
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Cytat Zamieszczone przez Cichy
    czytałes regulamin?
    Raczej nie. Regulamin ma tylko 10 wejść ;D
    Czytałem, nauczyłem się na pamięć i uzupełniłem brakujące posty. Teraz piszczcie co za ile i dlaczego :)

  6. #6
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    adios, sporo tego na forum, uzyj opcji "szukaj" a ile chcesz w ogole przeznaczyc na to kasy?
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    26
    Cytat Zamieszczone przez Cichy
    adios, sporo tego na forum, uzyj opcji "szukaj" a ile chcesz w ogole przeznaczyc na to kasy?
    Oczywiście jak najmniej, to chyba logiczne :) A dokładnie tyle po ile chodzą :D I oczywiście chcę sprzedać swoją wiśniową 725tds :) możliwa zamiana :D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    Witaj. Czas na kilka standardowych pytań:

    1. Po jakim mieście jeździsz? Miasto miastu nierówne, ergo spalanie spalaniu nierówne - w Olecku w trybie miejskim spalisz sporo mniej niż np. w Warszawie. Jeśli jeździsz głównie po mieście to najprawdopodobniej często gasisz i odpalasz samochód, nie dając mu możliwości rozgrzania się - wtedy silnik na LPG przepracuje stosunkowo niewiele.

    2. Mieszkasz w Olecku, więc prawdopodobnie masz dostęp do paliwa ze wschodniej granicy. W takiej sytuacji benzyna wyjdzie niedrogo, a diesel wręcz bardzo tanio. Pytanie czy rozważasz taką opcję.

    3. Kolejna sprawa - ile jesteś w stanie wydać na samochód. 740d ma świetne osiągi, małe spalanie i patrząc na to forum wydaje się mało awaryjny, jednak jeśli kupisz zaniedbany egzemplarz będziesz miał spore pole do popisu w kwestii szukania taniego serwisu i części.

    4.No i ważne pytanie jak z dostępem do warsztatu - to jedna z najbardziej zaawansowanych jednostek w e38, więc byle seriws jest niepolecany.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    26
    Cytat Zamieszczone przez tomashbo
    Witaj. Czas na kilka standardowych pytań:

    1. Po jakim mieście jeździsz? Miasto miastu nierówne, ergo spalanie spalaniu nierówne. Jeśli jednak jeździsz głównie po mieście to najprawdopodobniej często gasisz i odpalasz samochód, nie dając mu możliwości rozgrzania się - wtedy silnik na LPG przepracuje stosunkowo niewiele.

    2. Mieszkasz w Olecku, więc prawdopodobnie masz dostęp do paliwa ze wschodniej granicy. W takiej sytuacji benzyna wyjdzie niedrogo, a diesel wręcz bardzo tanio. Pytanie czy rozważasz taką opcję.

    3. Kolejna sprawa - ile jesteś w stanie wydać na samochód. 740d ma świetne osiągi, małe spalanie i patrząc na to forum wydaje się mało awaryjny, jednak jeśli kupisz zaniedbany egzemplarz będziesz miał spore pole do popisu w kwestii szukania taniego serwisu i części.

    4.No i ważne pytanie jak z dostępem do warsztatu - to jedna z najbardziej zaawansowanych jednostek w e38, więc byle seriws jest niepolecany.
    Miasto małe 18tys mieszkańców, drogi słabe. Czasami oczywiście wylot na większe miasta. Paliwo z za wschodniej granicy nie wchodzi w grę, albo bemki dobrze na tym chodzą i ja nie mam racji i moje doświadczenie opiera sie tylko na tym ze raz mialem pecha lejac paliwo ze wschodu) Auto do 20tys (mam nadzieję za tyle da się kupić cos sensownego 4.0 sa troche drozsze wiec to jako ewentualnosc a serwisu nie ma. Warsztat ma moj znajomy mozna robic ale specow brak). Jaka roznica miedzy 4.0 a 3,5 benza + gaz? Czy te 4.0 awaryjne? Trzeba bardzo wykwalifikowanej kadry i duzych pieniedzy w naprawach?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    O 4.0 wydaje mi sie, że znajdziesz tutaj (na forum) całkiem sporo. W każdym razie w tej cenie nie polecam 740d ani też raczej 730d, choć może nie jestem na bieżąco z cenami - moim zdaniem to juz będzie padaka. Rozważ może też opcje chiptuningu - jedni bardzo chwalą, zdaniem innych cudu i tak nie będzie. Mimo wszystko, jest progres i może okaże się wystarczający. Jeśli trafiłeś już zadbany egzemplarz to szczególnie warto to rozważyc. Poza tym serwis TDSa nie wymaga chyba aż tak dużo od mechanika.

    Paliwo ze wschodu nie powinno być złe, jeśli już oszukać Cię może sprzedający dolewając np wody, ale jeśli mieszkasz na tyle blisko granicy łatwo powinno być znaleźć takiego pewnego "lokalego importera" z polecenia kogos znajomego.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •