Cytat Zamieszczone przez tomashbo
O 4.0 wydaje mi sie, że znajdziesz tutaj (na forum) całkiem sporo. W każdym razie w tej cenie nie polecam 740d ani też raczej 730d, choć może nie jestem na bieżąco z cenami - moim zdaniem to juz będzie padaka. Rozważ może też opcje chiptuningu - jedni bardzo chwalą, zdaniem innych cudu i tak nie będzie. Mimo wszystko, jest progres i może okaże się wystarczający. Jeśli trafiłeś już zadbany egzemplarz to szczególnie warto to rozważyc. Poza tym serwis TDSa nie wymaga chyba aż tak dużo od mechanika.

Paliwo ze wschodu nie powinno nie złe, jeśli już oszukać Cię może sprzedający dolewając np wody, ale jeśli mieszkasz na tyle blisko granicy łatwo powinno być znaleźć takiego pewnego "lokalego importera" z polecenia kogos znajomego.
Jeśli chodzi o paliwo to nawet to dobre ma mniej walorów od naszego (nie będe pisał mniej oktanow bo ropa chyba nie ma oktanow) wiecej pali i jest muł, juz to przerabialem. Chip tuning chyba nie jest madrym rozwiazaniem moje auto ma 13 lat i raczej skrocilbym zywot TDSa a nie wiem czy bym osiagnal dobra zrywnosc i dynamike. Nie ma co sie oszukiwac, ten silnik jest za maly do auta wazacego ponad 1700kilo. Ciezko cokolwiek wyprzedzic wiec raczej nie rozwazam chiptuningu, zreszta w tej kwestii sa madrzejsi ode mnie :)