Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: [E38] Przesiadka na auto z większym silnikiem.

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    26
    Cytat Zamieszczone przez tomashbo
    O 4.0 wydaje mi sie, że znajdziesz tutaj (na forum) całkiem sporo. W każdym razie w tej cenie nie polecam 740d ani też raczej 730d, choć może nie jestem na bieżąco z cenami - moim zdaniem to juz będzie padaka. Rozważ może też opcje chiptuningu - jedni bardzo chwalą, zdaniem innych cudu i tak nie będzie. Mimo wszystko, jest progres i może okaże się wystarczający. Jeśli trafiłeś już zadbany egzemplarz to szczególnie warto to rozważyc. Poza tym serwis TDSa nie wymaga chyba aż tak dużo od mechanika.

    Paliwo ze wschodu nie powinno nie złe, jeśli już oszukać Cię może sprzedający dolewając np wody, ale jeśli mieszkasz na tyle blisko granicy łatwo powinno być znaleźć takiego pewnego "lokalego importera" z polecenia kogos znajomego.
    Jeśli chodzi o paliwo to nawet to dobre ma mniej walorów od naszego (nie będe pisał mniej oktanow bo ropa chyba nie ma oktanow) wiecej pali i jest muł, juz to przerabialem. Chip tuning chyba nie jest madrym rozwiazaniem moje auto ma 13 lat i raczej skrocilbym zywot TDSa a nie wiem czy bym osiagnal dobra zrywnosc i dynamike. Nie ma co sie oszukiwac, ten silnik jest za maly do auta wazacego ponad 1700kilo. Ciezko cokolwiek wyprzedzic wiec raczej nie rozwazam chiptuningu, zreszta w tej kwestii sa madrzejsi ode mnie :)

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    A jaką masz skrzynię? Oczywiście, rakietą się nie stanie, ale na pewno może już kogoś zadowolić. Jeśli jest zadbany - nie ma co się aż tak bardzo obawiać. Jeśli chip wykona kompetentna osoba nie powininno to się źle odbić na jego żywotności.


    A jeśli nie chip...
    To chyba najlepiej benzyna + LPG. W tej kwestii większość osób na forum jest ode mnie mądrzejsza, jedyne co mogę powiedzieć od siebie to to, że nie słyszałem ani nie czytałem negatywnych opinii o którymkolwiek z silników benzynowych z LPG w e38. Diesli nie szukaj, bo w tej cenie to będzie mina.

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Panowie, zejdźmy na ziemię... Kolega pisze, że chce wydać koło 20 kPLN - a tu jakieś posty o 740d?? Przecież to mżonka.

    W tym budżecie można znaleźć niezłego przedlifta bez fajerwerków w wyposażeniu. Czyli - przy podanych założeniach - jednostki benzynowe: 730i, 740i (M60, M62), 735i...

    Dla porządku przypomnę, że 740d to koniec produkcji E38 i do egzemplarza za 20 kPLN (jeśli w ogóle są takie) nie chciałbym się nawet zbliżyć. Sam silnik M67 to 7-10 kPLN. Turbiny to ok. 3 kPLN za sztukę. Wymieniać można długo, zresztą było o tym sporo pisane, trzeba poszukać.
    Na temat awaryjności trudno coś wnioskować - mamy stanowczo zbyt mało tych aut na Forum (dosłownie kilka).
    Zresztą mniejsza o to, bo w tym przypadku nie ma chyba sensu ciągnąc tematu.

    Co do spalania - może się mylę, ale zgaduję, że jeżdżąc po Olecku nie przekroczysz 15 l/100 km. Więc jeśli nie robisz jakichś dużych przebiegów, to tragedii raczej nie ma.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    26
    Cytat Zamieszczone przez tomashbo
    A jaką masz skrzynię? Oczywiście, rakietą się nie stanie, ale na pewno może już kogoś zadowolić. Jeśli jest zadbany - nie ma co się aż tak bardzo obawiać. Jeśli chip wykona kompetentna osoba nie powinno to się źle odbić na jego żywotności.


    A jeśli nie chip...
    To chyba najlepiej benzyna + LPG. W tej kwestii większość osób na forum jest ode mnie mądrzejsza, jedyne co mogę powiedzieć od siebie to to, że nie słyszałem ani nie czytałem negatywnych opinii o którymkolwiek z silników benzynowych z LPG w e38. Diesli nie szukaj, bo w tej cenie to będzie mina.
    Skrzynia automat trudno mi powiedzieć jaka, bez sekwencji. 143 PS + automat w siódemce to ciut mało. Musze przejechać się jakimś benzyniakiem dla porównania ale chyba diesle są lepsze, tak słyszałem i proszę się nie sugerować tym co pisze. A czy ktoś może coś powiedzieć o tych chipach w tdsie?

    --------------------------------------------------------------------------------------------

    michal_5000 możesz mi napisać za jakie rozsądne pieniądze można już brać 740d? I jak Ci się sprawuje to auto? Jak ze spalaniem i osiągami?

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    Wszystko ma swoje wady i zalety, to 7er, tu nie trafiła się jednostka, którą można jednoznacznie uznać za nieudaną ;]

    W TDSie był tylko jeden automat i chodziło mi własnie o to czy to automat czy manual ;] W sprawie chipa w TDSie zagadaj do kolegi Elvisa. Najpiękniej byłoby mieć manuala z chipem...


    Michał ma racje, zresztą tak jak Ci pisałem - w tej cenie nawet porządne 730d jest abstrakcją. 740d to mom zdaniem 35k wzwyż.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    26
    Cytat Zamieszczone przez tomashbo
    Wszystko ma swoje wady i zalety, to 7er, tu nie trafiła się jednostka, którą można jednoznacznie uznać za nieudaną ;]

    W TDSie był tylko jeden automat i chodziło mi własnie o to czy to automat czy manual ;] W sprawie chipa w TDSie zagadaj do kolegi Elvisa. Najpiękniej byłoby mieć manuala z chipem...


    Michał ma racje, zresztą tak jak Ci pisałem - w tej cenie nawet porządne 730d jest abstrakcją. 740d to mom zdaniem 35k wzwyż.
    Teraz zadam pewnie głupie pytanie: Co oznacza to R czy ER, czy to tylko specyfika forum ze tak sie nazywa?

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    7er -> siebener -> czyli z niemieckiego "siódemka"

  8. #18
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    730d od 22k
    740d od 30k
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez Cichy
    730d od 22k
    Powidziałbym, że z naciskiem na "od" (= "za padakę")
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  10. #20
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    pod rozważania zapodaj sobie jeszcze jeden z naj mniej awaryjnych tanich w obsłudze silników jakim jest R6 2.8 , auto z tym silnikiem nie jset rakietą ale daje rade , ja nie narzekam , a i spalanie jest przyzwoite ............

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •