Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 98

Wątek: powódź

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    156
    BMW
    mk2
    Skąd
    Kraina deszczowców

    powódź

    Witam pisze z zalanego Sandomierza:







    Rokowania nie sa najlepsze zalewana jest prawa strona miasta Oś Huta gdzie znajduje się Huta szkla okiennego jest w tym momencie zalewane na Ul.Portowej jakieś 20min temu było 1,5 metra wody. Wał puscił również w miejscowosci Złota (ta sama miejscowość co w 2001 roku) zalewane są okoliczne miejscowość. Sytuacja jest beznadziejna.

    Jak sytuacja wygląda w reszcie polski

  2. #2
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Ja pier...... Szok 8/

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)

    Krajowa 1(trasa Katowice - Bielsko) na wysokości Czechowic-Dziedzic.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Pewność na każdym kilometrze ...

  5. #5
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Ale wody szok :x 8/
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    A premier nie widzi powodów by ogłosić stan klęski żywiołowej-tak wczoraj mówił w wiadomościach. Aż mnie szlag trafia za przeproszeniem jak słyszę te ich obiecanki. Ciekawy jestem jaką pomoc otrzymają ci którym woda i nieudolność naszych urzędników osób odpowiedzialnych za poprawienie zabezpieczeń przeciw powodziowych zabrała dorobek życia i bliskich. Wątpię by cokolwiek dostali poza obietnicami. Pamiętacie jakie były obietnice 13 lat temu.

  7. #7
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    U mnie zapadła się kanalizacja i zalało nam piwnice, straciłem dwie wiertarki, kątówkę, wyrzynarkę, wkrętarkę akumulatorową, kilka innych drobniejszych rzeczy i materiałów budowlanych. Ogólnie same straty ;( oczywiście w porównaniu ze stratą domu to pikuś, ale wkurza.

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Ja liczę, że Czesi swojego nie dołożą jak ostatnim razem bo w tedy nawet ja w WLKP nie będę spał spokojnie, co prawda od poprzedniej powodzi u nas wybudowano wały i tereny są zabezpieczone ale nie na każdą wysokość wody.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Ja w Krk prowadzę remonty budynków - w tej chwili rozdysponowanych mam ludzi na łatanie/zabezpieczanie przeciekających dachów i tp.

    Zdjęć nie muszę pokazywać - sytuacja przelewowa jest ciężka, i to nawet gorzej niż wczoraj na rmf podawali.
    Wczoraj byłem w Kurdwanowie na zalewanym budynku, potem przez pare godzin usiłowałem przedrzeć się do Huty - wbrew temu do "dementowali" w radiu, nie tylko most dębnicki był zamknięty, ale i most Wandy, droga nowohucką teżbyła potem zablokowana, bo na Powstańców Wlkp. pod przejazdem kolejowym zrobił się za głęboki basen na asfalcie.

    W wielu miejscach Wisła już wczoraj miała ponad pół kilometra szerokości, i to nie jako rozlewisko, ale jako regularna rzeka.

    Ciekawe widoki było koło M-1/Selgross - przez przelanie Wisły ze studzienek odpływowych zrobiły się fontanny na ok. 1.5-2.5m, nie wspomnę że wiele ulic zalało.

    W nocy w Krk padł wał wiślany - wiele miejsc zalało dość mocno.
    A w/g prognoz nie zanosi się na rychłą poprawę.

    Acha - moi teście mieszkają w Piekarach koło Krakowa (gm. Liszki) - teściowa nocuje u mnie bo ma dom odcięty od świata, a wczoraj szwagrom wojsko przywiozło transport worków z piaskiem by sobie dom zabezpieczali.

    Dzisiaj ja mam jedną budowę nieczynną (na Bieżanowie), bo nie jesteśmy w stanie tam dojechać przez przelanie Wisły, a i tak Bieżanów prawie cały pływa w wodzie.
    ____________________________

    Ale z drugiej strony, moi rodzice mieszkają w okolicach Tarnogrodu - co do rzek to płynie u nas mała rzeczka, która źródło ma jakieś 8km wcześniej, a do Tanwii jest też kilka kilometrów, a dzisiaj całą wioskę zalało.
    O dziwo przy największych dawnych zalaniach nigdy woda nie dochodziła do posesji, a teraz już zaczyna dom obmywać, a część wioski od rana już ewakuowali.
    Nawet nigdy nie było stanu zagrożenia...

    _____________________________

    Po trzecie:
    W łikend byłem u rodziców i w niedzielę w te ulewy wracałem do Krakowa, i tak jak zawsze trasę robię w jakieś 3:15-3:35godz., to tym razem jechałem do Krakowa 7godzin.

    Najpierw w Kraczkowej koło Rzeszowa godzinę stałem bo krótko wcześniej 4 auta się rozpiepr.... - w tym bmw 750. Najgorsze to, że 2 były tak roztrzepane że nawet nie wiedziałem co to za marka - jak patrzyłem to nawet cinko-cinko nie poznałem.

    Potem miałem na drodze pełno policji i straży, a woda była zaledwie 30cm poniżej asfaltu - jakbym po środku bajkowego pojezierza jeździł.
    A wczoraj kuzyn jeżdżący tirem mówił mi że tam tylko ciężarówki jeżdżą, bo jest ponad metr wody na asfalcie.


    Acha
    W Krakowie dużym problemem jest też utrzymanie w miejscu barek rzecznych zablokowanych między mostami no i nowej budowanej kładki dla pieszych prezy moście Piłsudzkiego.
    Choć z barkami jako jedna z opcji realnych, jest osadzenie na dnie (ale to ostateczność przed uderzeniem w most jakby cumy miały nie utrzymać).
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  10. #10
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez rodzinabmw
    A premier nie widzi powodów by ogłosić stan klęski żywiołowej-tak wczoraj mówił w wiadomościach. Aż mnie szlag trafia za przeproszeniem jak słyszę te ich obiecanki. Ciekawy jestem jaką pomoc otrzymają ci którym woda i nieudolność naszych urzędników osób odpowiedzialnych za poprawienie zabezpieczeń przeciw powodziowych zabrała dorobek życia i bliskich. Wątpię by cokolwiek dostali poza obietnicami. Pamiętacie jakie były obietnice 13 lat temu.
    Stan klęski żywiołowej oglasza się wtedy gdy na nizszych szczeblach ( wojewoda, burmistrz , sołtys ) nie daja sobie rady. Poza tym ten stan wiele nie wnosi w sposób działania służb ratunkowych.
    Rozumiem rozpacz ludzi, którzy tracą swój dobytek ale z drugiej strony czmu mało kto u nas sie ubezpiecza? Czy 200-300zł rocznie to taki wydatek? Ludzie mówia , że nie stac ich na ubezpieczenie, chociaż nigdy nawet sie nie zapytali ile by ich to kosztowało.
    Ja wczoraj słuchałem wypowiedzi Tuska w Kobiernicach i uważam, że ma rację. Powiedział jasno- ja Wam burmistrza nie wybierałem, a to do niego głównie należą decyzję związane z akcja ratunkową. Wyszło jeszcze na to, że burmistrz nie zna swoich praw i czekał na decyzję z urzędu wojewódzkiego mimo, że miał pełne prawo do podjęcia decyzji bez zgody wyższych urzędów.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •