Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [ elektryka] Ogrzewanie szyby

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice

    [ elektryka] Ogrzewanie szyby

    Witam, tak jak w temacie, nie dziala mi ogrzewanie tylnej szyby. Wciska przycisk na panelu klimatyzacji, lampka sie zapala i tyle, szyba nie odparowuje:/ gdzie szukac problemu?

    A tak jeszcze spytam, na dole przedniej szyby tez są jakies paski, wygladaja jak te od ogrzewania nie jestem pewien czy dzialaja i czy w ogole od tego sa.

    Dzieki za pomoc, pozdrawiam:)

  2. #2
    Z00FY
    Gość
    Odnośnie drugiego członu pytania: Tak, paski są od ogrzewania przedniej części szyby zaraz przy podszybiu gdzie wycieraczki spoczywają by w zimie z nich topniał lód i guma zbierała roztopiony śnieg całą swoją powierzchnią.

    Sprawdź czy dochodzi zasilanie do tylnej szyby demontując tapicerkę słupka. Jeśli dochodzi, to ścieżka na szybie jest przerwana w obwodzie, jeśli jednak nie ma zasilania to przewód od ogrzewania jest przerwany w drodze od przycisku na panelu klimy do szyby. Posprawdzaj jeszcze przed ta operacją wszystkie bezpieczniki pod maska i pod tylną kanapą.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    223
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    Kraków
    Jak zdemontujesz osłonę słupka /lewy tył/ , upewnij się czy przypadkiem nie są naderwane przewody które są przylutowane do szyby ,niestety dosyć łatwo je naderwać zakładając lub zdejmując osłonę. Jeżeli tak to można je delikatnie przylutować .

    Marek.

  4. #4
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    panowie może zanim zaczniesz demontować słupek sprawdz bezpiecznik nr 46 pod tylna kanapą

  5. #5
    Z00FY
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez jarek88
    panowie może zanim zaczniesz demontować słupek sprawdz bezpiecznik nr 46 pod tylna kanapą
    Kolego Jarku nie przeczytałeś dokładnie mojego postu. Nie dodałem tylko gdzie jest bezpiecznik od ogrzewania szyby tylnej.

  6. #6
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Z00FY, najwidoczniej, tak więc bardzo przepraszam.
    Tyle, że ja sprecyzowałem konkretnie, który bezpiecznik jest od grzania szybki. Nie będzie musiał kopać i po kolei wszystkie sprawdzać.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice
    Bezpiecznik się usmażył, wymieniłem i po kłopocie. Dziękuję za konkretną i precyzyjną pomoc:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •