Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 99

Wątek: [ elektronika] "STOP OELDRUCK" w 740d

  1. #1
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    [ elektronika] "STOP OELDRUCK" w 740d

    A wiec tak:
    Auto:
    740d 2001r, silnik poza tym powyzszym "wybrykiem" w pelni sprawny, uklad wtryskowy sprawny, zadnych mankamentow natury elektrycznej/elektronicznej auto w 100% sprawne

    Objawy:
    Zapalajaca sie kontorlka cisnienia oleju- zapala sie tylko przy w pelni rozgrzanym silniku i TYLKO na wolnych obrotach- minimalne tkniecie geja gazu (50obrotow wiecej jak wolne) i od razu gasnie.

    Podjete proby usuniecia tej usterki:
    Wymieniony czujnik cisnienia (oryginal ASO DE)
    Zrzucona "mala" miska olejowa i sprawdzony smok (silnik wewnatrz jak lustro)
    Rozrzad wporzadku
    Diagnoza kompem- 0 bledow !
    Stan oleju oczywiscie w 3/4 stanu (Olej Mobil 0W40 wymieniony 800km temu filtr oleju BOSCHa)

    Co jeszcze moze powodowac ten blad??

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  2. #2
    A sprawdź manometrem ciśnienie oleju czy faktycznie spada....
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    A sprawdź manometrem ciśnienie oleju czy faktycznie spada....
    Sylwek ale jakim cudem spada dopiero jak sie silnik rozgrzeje- zakladajac ze pompa oleju jest slaba to powinno jej spadac cisnienie wlasnie na zimnym silniku (gestym oleju)... a tu akurat jest na odwrot :(
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #4
    Mimo wszystko sprawdź zwykłym zegarem. Będziesz w 100% pewny a pomysły przyjdą później ;)

    Takie moje zdanie i od tego bym rozpoczął dalsza walkę :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    256
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/KR
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Sylwek ale jakim cudem spada dopiero jak sie silnik rozgrzeje- zakladajac ze pompa oleju jest slaba to powinno jej spadac cisnienie wlasnie na zimnym silniku (gestym oleju)... a tu akurat jest na odwrot :(
    Na zimnym silniku ciśnienie oleju zawsze będzie większe..wynika to z prostej zasady rozszerzalności temperaturowej ciał stałych oraz gęstości zimnego oleju. Pompa MOŻE mieć już luzy i nie tłoczyć odpowiedniego ciśnienia na gorącym silniku. Pozdrawiam
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez ciah
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Sylwek ale jakim cudem spada dopiero jak sie silnik rozgrzeje- zakladajac ze pompa oleju jest slaba to powinno jej spadac cisnienie wlasnie na zimnym silniku (gestym oleju)... a tu akurat jest na odwrot :(
    Na zimnym silniku ciśnienie oleju zawsze będzie większe..wynika to z prostej zasady rozszerzalności temperaturowej ciał stałych oraz gęstości zimnego oleju. Pompa MOŻE mieć już luzy i nie tłoczyć odpowiedniego ciśnienia na gorącym silniku. Pozdrawiam
    Zgodze sie, ale dlaczego zatem minimalne tkniecie gazu od razu gasi kontrolke- watpie zeby tak minimalna zmiana obrotow silnika powodowala gwaltowny skok cisnienia oleju...
    Zaczalem sie zastanawiac nad samym olejem- moze jest po prostu za rzadki?? (chociaz wg specyfikacji BMW dla tego silnika odpowiedni)
    moze wadliwy filtr oleju?
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Zaczalem sie zastanawiac nad samym olejem- moze jest po prostu za rzadki?? (chociaz wg specyfikacji BMW dla tego silnika odpowiedni)
    moze wadliwy filtr oleju?
    Problem pojawił się dopiero po wymianie oleju czy występował wcześniej?
    O tym samym sobie pomyślałem
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    No i właśnie Boss tylko to mi przychodzi do głowy.

    Zmierz ciśnienie, ewentualnie wymień olej (choć nie ma ku temu podstaw :/) Co do filtrów to wiem, że Filtrony lubiły się zrywać, poza tym pomiar ciśnienie jest na linii głównej przy filtrze, więc nie mam 100% pewności ze pomoze choć trzeba jakies kroki podjąć :)

    Filtr paliwa i oleju zawsze wkładam ori i byc może mnie to rozleniwiło w kwestii doborów filtra, inne typu p.pyłkowe czy powietrza juz sa dla mnie mniej istotne, ale to juz inna sprawa...
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Sprawdzenie ciśnienia to podstawa - wtedy wszystko będzie jasne.

    Na zimnym silniku ciśnienie oleju (na wolnych obrotach) jest zazwyczaj kilkakrotnie wyższe niż na rozgrzanym.

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Mam podobny problem :) ale pojawia się tylko raz na jakiś czas :)
    Ostatnio miałem taki objaw podczas urlopu auto stało tydzień bez odpalania a po tygodniu ruszyłem na Kołobrzeg i pojawił się ten problem.
    Po zgaszeniu auta i 2 godzinnym postoju temat umilkł.
    Pojawił się ponownie teraz jak jechałem na I spot w Lesznie.
    Auto odebrałem od mechanika było nieruszane jakieś 2tygodnie i problem powrócił.
    Dojechałem do Leszna auto zgaszone postało 1h i problem zniknął :)
    Stan na bagnecie 3/4 nic nie ubywa, a tak jak BOSS opisuję dotknięcie pedału gazu problem znika :/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •