Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 99

Wątek: [ elektronika] "STOP OELDRUCK" w 740d

  1. #11
    Widać sporo się może wyjasnić i niejednemu pomóc :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  2. #12
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Jack
    Mam podobny problem :) ale pojawia się tylko raz na jakiś czas :)
    Ostatnio miałem taki objaw podczas urlopu auto stało tydzień bez odpalania a po tygodniu ruszyłem na Kołobrzeg i pojawił się ten problem.
    Po zgaszeniu auta i 2 godzinnym postoju temat umilkł.
    Pojawił się ponownie teraz jak jechałem na I spot w Lesznie.
    Auto odebrałem od mechanika było nieruszane jakieś 2tygodnie i problem powrócił.
    Dojechałem do Leszna auto zgaszone postało 1h i problem zniknął :)
    Stan na bagnecie 3/4 nic nie ubywa, a tak jak BOSS opisuję dotknięcie pedału gazu problem znika :/
    Dokladnie to co u mnie - auto postoi problem znika, musniecie gazu rowniez...
    Z tego co slyszalem moze to miec tez zwiazek z konstrukcja tego nieszczesnego czujnika- ma on cienki kanalik do wewnatrz do ktorego podobno jak dostanie sie babelek powietrza powoduje zawirowania w pomiarze i cale zamieszanie z kontrolka... byc moze dopoki olej jest zimny/gesty to dosc dokladnie go "zakleja" i wtedy dla czujnika cisnienie jest odpowiednie- to jest jednak tylko moje przypuszczenie
    Byc moze remedium byloby zalanie gestszego oleju- powiedzmy jakis polsyntetyk 10W40 ?
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Ja osobiście nic z tego sobie nie robię :) Jak auto jest w ciągłym użytku problemu nie ma :)
    Pojawia się jak rozstaje się z 7er na dłuższy czas :) wtedy strzela focha : mruga do mnie i piszę "stop oeldruck" :hah:

  4. #14
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Sprawdźcie ten filtr oleju, a na przyszłość zakładajcie MANN ceny bardzo zbliżone do Boscha
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Jack
    Ja osobiście nic z tego sobie nie robię :) Jak auto jest w ciągłym użytku problemu nie ma :)
    Pojawia się jak rozstaje się z 7er na dłuższy czas :) wtedy strzela focha : mruga do mnie i piszę "stop oeldruck" :hah:
    U Ciebie to bym stawiał raczej na jakąś wilgoc przy czujniku ciśnienia i dlatego po dluższym postoju tak Ci mruga. W E38 ale benzyniaku kiedyś mi zwariował po umyciu silnika...

    A co do tematu to tak mi przychodzi do głowy pompa albo wlasnie sprawdzić ciśnienie...

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Jack
    Ja osobiście nic z tego sobie nie robię :) Jak auto jest w ciągłym użytku problemu nie ma :)
    Pojawia się jak rozstaje się z 7er na dłuższy czas :) wtedy strzela focha : mruga do mnie i piszę "stop oeldruck" :hah:
    U Ciebie to bym stawiał raczej na jakąś wilgoc przy czujniku ciśnienia i dlatego po dluższym postoju tak Ci mruga. W E38 ale benzyniaku kiedyś mi zwariował po umyciu silnika...

    A co do tematu to tak mi przychodzi do głowy pompa albo wlasnie sprawdzić ciśnienie...

    A olej i filtr hmm no mało możłiwe chyba ze auto ma juz naprawde dużo najechane...

  7. #17
    Vip Vip Awatar Wiesław
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    1,784
    BMW
    E 38 740d
    Skąd
    Lubań
    Chodzi o moją Gwiazdę.
    Najechane ma 260 tyś. Czy to dużo?
    Problem się pojawił po wymianie oleju. Dziś wymienię nowy filtr z Boscha na Knechta jak to nie pomoże to wymienię olej na 5W albo 10W i zobaczymy.

    Jack a Ty na jakim oleju jeździsz? i jaki masz przebieg?

  8. #18
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    przebieg to coś koło 240tyś (ale czy to prawda) filtry tylko BOSCH-a, olej Castrol 5W40 GTD.

  9. #19
    Vip Vip Awatar Wiesław
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    1,784
    BMW
    E 38 740d
    Skąd
    Lubań
    Cytat Zamieszczone przez Jack
    przebieg to coś koło 240tyś (ale czy to prawda) filtry tylko BOSCH-a, olej Castrol 5W40 GTD.
    A widzisz... masz ten sam problem i jeździsz na 5W czyli jeżeli by to miała być wina za rzadkiego oleju znaczy trzeba by było zalać 10W. Ok. Dzięki.

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja w 740d mam 266 i leje 5W/40 i nie mam problemów żadnych z tym silnikiem - naprawde nie stawiajcie na to....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •