Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 99 z 99

Wątek: [ elektronika] "STOP OELDRUCK" w 740d

  1. #91
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez blitz
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Cytat Zamieszczone przez blitz
    Ja napisałem ile mam i nic nie świeci, kolejne doraźne usuniecie problemu. Porażka
    Czy wedlug ciebie wykonanie zalecen producenta jest "porażka"??
    Skoro tak, to chyba nie masz co sie udzielac w tym temacie.
    Bylem w serwisie i nic takiego nie zalecili i nic o tym nie wspominali. Skoro jeden silnik przy takich obrotach ma cisnienie oleju a drugi nie ma to jest z nim cos nie tak. Ale jak z Ciebie taki fachura to tak rob. Powodzenia w drutowaniu ;) To jest moje zdanie w tym temacie dlatego to napisze.
    Skoro masz takie zdanie, to moze napisz oficjalna skarge do centrali BMW w DE ze jakim prawem zalecaja owe "druciarstwo" :]

    Sa serwisy i serwisy wiec nie ma co sie podniecac ze w tym w ktorym byles nie maja wiekszego pojecia tych silnikach i o calej sprawie.
    A tak na marginesie to skad wiesz jakie masz rzeczywiste obroty silnika- przykladowo po amatorskiej naprawie pixeli zegary pokazuja to co chca a nie to co jest :(
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  2. #92
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Nie mam po co pisac skargi bo mi sie cisnienie oleju nie zapala, ale na pewno bym sie na takie usuniecie usterki nie zgodził. bo skoro bylo dobrze to jakaś przyczyna musi być. A pozniej ktos kupuje taki smietnik i narzeka, ale jak mamy takich fachowcow w kraju to nic juz czlowieka nie zaskoczy. Wystarczy podlaczyc do kompa i mozna zobaczyc obroty. Ale pewnie komp tez mogl miec zepsuty procesor. P.S Jak takie auto koledze doradziłeś to teraz będziesz sie upierał przy tym podniesieniu obrotów, jak znajde chwile czasu to podjade do Inchcape i sie zapytam czy to co mowisz jest prawda ;) Fajna 735i tez kolega Jack7 kupil ;) To wszystko zalecenia BMW. Wiem jestem cyniczny ale w Polsce znieczulica na to co złe i pewnie posta usuna :] Radze koledze Wiesławowi nie bagatelizowac problemu. A jeszcze takie pytanie to auto nie było może z płocka albo słupska a wcześniej z okolic wro? Jazeli to to auto to jakas historie znam ;). Podobny problem http://www.motor-talk.de/forum/bmw-7...-t1844522.html

  3. #93
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez blitz
    Nie mam po co pisac skargi bo mi sie cisnienie oleju nie zapala, ale na pewno bym sie na takie usuniecie usterki nie zgodził. bo skoro bylo dobrze to jakaś przyczyna musi być. A pozniej ktos kupuje taki smietnik i narzeka, ale jak mamy takich fachowcow w kraju to nic juz czlowieka nie zaskoczy. Wystarczy podlaczyc do kompa i mozna zobaczyc obroty. Ale pewnie komp tez mogl miec zepsuty procesor. P.S Jak takie auto koledze doradziłeś to teraz będziesz sie upierał przy tym podniesieniu obrotów, jak znajde chwile czasu to podjade do Inchcape i sie zapytam czy to co mowisz jest prawda ;) Fajna 735i tez kolega Jack7 kupil ;) To wszystko zalecenia BMW. Wiem jestem cyniczny ale w Polsce znieczulica na to co złe i pewnie posta usuna :] Radze koledze Wiesławowi nie bagatelizowac problemu. A jeszcze takie pytanie to auto nie było może z płocka albo słupska a wcześniej z okolic wro? Jazeli to to auto to jakas historie znam ;). Podobny problem http://www.motor-talk.de/forum/bmw-7...-t1844522.html
    Podlacz zatem swoje auto do kompa i zobacz jakie masz rzeczywiscie wolne obroty :D abstrac***ac od kontrolki wytlumacz zatem jakim cudem te same silniki maja rozne wolne obroty? Dlaczego ty masz rzekomo 500 a kolega tomassi ma 650?? Tu nie ma srubek/linek itp do zmiany wg swojego uznania obrotow a auta/silniki dokladnie takie same- wiec skad taka roznica? Tomassi ma zepsuty silnik?
    Link ktory przytaczasz jest kolejnym potwierdzeniem tego co pisalem- przypadlosc czesto wystepujaca w M67
    Nikt tu nie usunie posta ze wgledu na "znieczulice" itp jesli juz to tylko i wylacznie ze wzgledu na obowiazujacy na forum regulamin :]
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #94
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Ty dalej swoje. Naucz sie czytac ze zrozumieniem. To podlacz pod kompa tomassiego auto u mnie jest tyle co napisalem i wkoncu moze to do Ciebie dotrze. Nie wiem gdzie wyczytales ze to przypadlosc m67. Po niemiecku nawet slowo olej nie umiesz dobrze napisac. Za slaby jestes dla mnie merytorycznie. Juz pare osob sie na Twojej fachowosci poznalo i na pewno jeszcze nie jedna sie pozna. Nie mam wiecej nic do powiedzenia. Zrob koledze druta niech sie cieszy, ze ma swietne auto :D A ja sobie je zapamietam zeby nikt przypadkiem go nie kupil :hah:

  5. #95
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Proszę o spokój panowie - zachowajcie komentarze dla siebie ;)



    Sprawa wygląda tak - alby silniki jak najmniej paliły, spełniały różne dziwne normy obniżano wolne obroty - a jak widać obroty ok 500/min dla tego silnika mogą powodować wzbudzenie czujnika ciśnienia oleju. Moim zdaniem - jeżeli minimalne podniesienie obrotów niweluje problem, to można to zrobić (co to za różnica dla kierowcy czy ma 500 czy 600 obr/min ?). Chociaż oczywistym jest, że niweluje to objaw, a nie przyczynę.

  6. #96
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez blitz
    Ty dalej swoje. Naucz sie czytac ze zrozumieniem. To podlacz pod kompa tomassiego auto u mnie jest tyle co napisalem i wkoncu moze to do Ciebie dotrze. Nie wiem gdzie wyczytales ze to przypadlosc m67. Po niemiecku nawet slowo olej nie umiesz dobrze napisac. Za slaby jestes dla mnie merytorycznie. Juz pare osob sie na Twojej fachowosci poznalo i na pewno jeszcze nie jedna sie pozna. Nie mam wiecej nic do powiedzenia. Zrob koledze druta niech sie cieszy, ze ma swietne auto :D A ja sobie je zapamietam zeby nikt przypadkiem go nie kupil :hah:
    Nie wiem kto nie rozumie co czyta powtorze zatem jeszcze raz- a pytanie bylo dlaczego zatem twoje auto ma 500 obrotow a tomassiego 650?- prosze zatem o konkretna odpowiedz a nie dywagacje na temat zeszlorocznego sniegu... :razz:

    P.s: Po niemiecku "OE" (zasady pisowni niem i znaki zastepujace typowo niemieckie w swiecie informatyki) oznacza to samo co "Ö" wiec na twoim miejscu zastanowilbym sie kto jest slaby merytorycznie ;D
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #97
    jesli nic konstruktywnego nie zacznie w tym wątku wypływać będe zmuszony temat zamknąć i dalsze kroki poczynić. Bez obrazania i wytykania nic nie znaczących szczegółów proszę!
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #98
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Meritum tej sprawy jest za niskie cisnienie oleju i jego przyczyna a nie pisownia slowa olej. Swoje zdanie juz wyrazilem. I skoro jeden silnik jest w stanie wygenerowac cisnienie oleju przy 500obr/min a drugi nie to logicznie myslac z drugim jest cos nie tak. No chyba ze bmw ma takie normy skladania motorow ze jeden jest inaczej pasowany od drugiego. Rownie dobrze bez panewki mozna podniesc tak obroty ze nie bedzie mrugalo cisnienie oleju. Czy to jest rozwiazanie? Dla mnie nie jest. Jezeli kolega chce doprowadzic do tego ze zatrze np. wal. To prosze bardzo. Ja bym zdjal miske i przejrzal sobie panewki. W jeden dzien mozna sie z tym uwinac. Prostszym sposobem od podnoszenia obrotow jest zamontowanie czujnika ktory bedzie mial mniejsze minimum cisnienia oleju i sie nie bedzie zalaczal poprostu. Dla mnie to jest poprostu drutowanie. Mozna tak robic w starej corsie ktora i tak w niedlugim czasie ma trafic na zlom ale nie w aucie, ktorego remont kosztuje worek pieniedzy. Dopoki nie zmieni sie podejscie ludzi do takich rzeczy dopoty w Polsce nie bedzie normalnie ,a kupowanie auta bedzie nie przyjemnoscia a loteria w ktorej szanse na wygranie beda coraz mniejsze. Ale widze ze osoba ktorej temat dotyczy w ogole nie jest nim zainteresowana wiec na darmo sie tu scierac. :papa:

  9. #99
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez blitz
    Ale widze ze osoba ktorej temat dotyczy w ogole nie jest nim zainteresowana wiec na darmo sie tu scierac. :papa:

    Tym akcentem zamykam temat, wszystko zostalo powiedziane.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •