Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: [mechanika] jaki olej do silnika???

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    146
    BMW
    e38 4,0 aut. 1995
    Skąd
    Warszawa
    Ja mam 4,0 z 1995r i też długo się wahałem, przeczytałem Tu wszystko co było na ten temat i specjalnie mi to nie pomogło. Drażniło mnie, że kupiłem auto zalane olejem 10W40 chociaż wcześniej wszystkie samochody (a miałem ich już kilkadziesiąt) zalewałem magnatekiem 10W40 niezależnie od tego co wcześniej miały i nigdy się nie naciąłem. W wypadku siódemki i silników v8 Castrol zaleca jako minimum olej 5W40 i taki też zalałem. Zero odgłosów przy odpalaniu, oleju nie przybywa ani nie ubywa, nie pojawiły się też wycieki, co więcej świece przestały się kąpać w oleju, więc ja radziłbym coś z tej półki, czyli "prawie" syntetyk żeby być w zgodzie z zaleceniami producenta a także nie dokuczyć portfelowi.
    pzdr

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Cytat Zamieszczone przez stachu0505
    Dzięki ale nikt mi nadal nie odpowiedział na pytanie czy coś sie stanie jak naleję inny olej niż był zalany wcześniej??
    Jeżeli jeździł długo na mineralnym lub półsyntetyku a teraz zalejesz pełnym syntetykiem, to wypłucze nagary i silnik może się rozszczelnić i zacznie ciec. Może też spaść ciśnienie oleju.
    W drugą stronę - jeżeli był olej syntetyczny a zalejesz półsyntetycznym, mogą zacząć gromadzić się nagary.
    monster_pl

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez monster_pl
    Jeżeli jeździł długo na mineralnym lub półsyntetyku a teraz zalejesz pełnym syntetykiem, to wypłucze nagary i silnik może się rozszczelnić i zacznie ciec. Może też spaść ciśnienie oleju.
    Już niejeden był wyjątek od tej reguły ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez Bezi
    Zacznijmy od tego :

    Jaki masz silnik?
    Kolego silnik mam 4.0 nie wiem jakie on ma oznaczenie chyba m62 a auto jest z 1997r

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez stachu0505
    Kolego silnik mam 4.0 nie wiem jakie on ma oznaczenie chyba m62 a auto jest z 1997r
    Coś tu nie gra... Jeżeli auto '97, to faktycznie powinieneś mieć M62. Tylko że on miał 4.4 pojemności.
    4.0 to poprzednia jednostka M60 - ale jej już w tym roczniku nie było.

    Chyba że w E39 było inaczej niż w E38 - ale w to wątpię.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Cytat Zamieszczone przez stachu0505
    Kolego silnik mam 4.0 nie wiem jakie on ma oznaczenie chyba m62 a auto jest z 1997r
    Coś tu nie gra... Jeżeli auto '97, to faktycznie powinieneś mieć M62. Tylko że on miał 4.4 pojemności.
    4.0 to poprzednia jednostka M60 - ale jej już w tym roczniku nie było.

    Chyba że w E39 było inaczej niż w E38 - ale w to wątpię.
    Chodziło mi o 4.4 z przyzwyczajenia tak napisałem bo w 7er miałem 4.0.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •