Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: [ tuning] gleba.. potrzebna pomoc :D

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno

    [ tuning] gleba.. potrzebna pomoc :D

    Witam Panowie, przymierzam sie do obnizenia mojej motorowki ;)) i teraz pytanko jesli kupie takie sprezyny:

    http://allegro.pl/item1035868872_spr...s_technik.html

    To czy musze zmieniac amortyzator? Jesli tak to na jaki jesli chce miec nadal komfort.. nie chce sportowego zawieszenia, chce tylko wyrownac przod z tylem. Aha i slyszalem ze jak sie obniza auto to nie takie latwe ble ble ble ze tyl tez trzeba i cos tam wyrownywac itp mi wciskal mechanik nie wiem czy tak jest czy chce kase wyrwac bo jak na moje oko to wyciagam amora, wymieniam sprezyne na krotsza i wkladam spowrotem..


    P.S. Czy to wazne, ktore sa na tyl, a ktore na przod bo ten uzytkownik nie napisal tego?

    P.S.2 http://allegro.pl/item1009297891_spr...bmw_7_e32.html a takie sprezynki? Przeciez to nie jest zaawansowane urzadzenie wiec teoretycznie moglbym taka tania kupic?

  2. #2
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    W wymianie nie ma nic skomplikowanego.Wyciągasz,wkładasz krótkie i już.

    Amora wymieniać nie musisz jeśli obniżenie jest max -45mm

    Te z pierwszego linku to springi na tył.A różnica między przodem a tyłem jest zasadnicza ;)

    Te z drugiego linku,nic nie napisane że to sa obniżające springi.Zaawansowane technicznie to nie jest tylko żeby się nie okazało że po miesiącu jazdy pęknie na pół.

  3. #3
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    te z z drugiego są zwykłe
    te z pierwszego to ponoć mts (nie mam przekonania do nich i większość ludzi twierdzi że to szajs)
    proponuje jamexa komplecik ceny w miarę i były już omawiane na forum

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda
    Amora wymieniać nie musisz jeśli obniżenie jest max -45mm
    Nie prawda.
    Nawet przy -20 należy wymienić amor.
    Seryjny amor nie potrafi wytłumić odbicia sportowej sprężyny.

    Cytat Zamieszczone przez Aru89
    To czy musze zmieniac amortyzator? Jesli tak to na jaki jesli chce miec nadal komfort.. nie chce sportowego zawieszenia, chce tylko wyrownac przod z tylem. Aha i slyszalem ze jak sie obniza auto to nie takie latwe ble ble ble ze tyl tez trzeba i cos tam wyrownywac itp mi wciskal mechanik nie wiem czy tak jest czy chce kase wyrwac bo jak na moje oko to wyciagam amora, wymieniam sprezyne na krotsza i wkladam spowrotem..
    Zakładając sport zawias na przód, musisz też założyć takowy na tył. Inaczej zawieszenie jest nieprzewidywalne
    Poszukaj amorów Kayab AGX. Są z regulacją twardości i bodajże do -30mm(tak jak żółte koni sport czy bilstein b6). Ustawisz sobie na miękko, to nie będziesz mieć taczki, a zyskasz na prowadzeniu.


    Cytat Zamieszczone przez jarek88
    te z pierwszego to ponoć mts (nie mam przekonania do nich i większość ludzi twierdzi że to szajs)
    proponuje jamexa komplecik ceny w miarę i były już omawiane na forum
    MTS, TA Technix, Jamex to ten sam szajs. Ciekawe kiedy ludzię zrozumieją, że zawias, który nowy kosztuje tyle co markowa używka, nie może być dobry.

    Wolę kupić padnięte koni sport czy bilsteiny niż TA Technix, a to dlatego, że Koni i Bilstein są regenerowalne, po regeneracji masz amor praktycznie jak nówka, a często wychodzi to sporo taniej.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Wolę kupić padnięte koni sport czy bilsteiny niż TA Technix, a to dlatego, że Koni i Bilstein są regenerowalne, po regeneracji masz amor praktycznie jak nówka, a często wychodzi to sporo taniej.
    Dokładnie nie warto ładować się w coś typu JAMEX, to jest sprzęt do golfa 3 lub audi 80 :) Było już o tych springach na forum i z tego co pamiętam mało kto to polecał.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Ale ja niekoniecznie chce sportowe, nie moga byc jakies zwykle tyle ze krotsze? Zeby odbicie bylo to samo?

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Możesz spokojnie je zawieść do zakładu zajmuącego się regeneracją sprężyn i resorów.Sprasują ile będziesz chciał 20mm...40mm żaden problem.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Dzuda napisał/a:
    Amora wymieniać nie musisz jeśli obniżenie jest max -45mm

    Nie prawda.
    Nawet przy -20 należy wymienić amor.
    Seryjny amor nie potrafi wytłumić odbicia sportowej sprężyny.
    ...co z pełną odpowiedzialnością potwierdzam - -35 weiteca wykończył ,,zwykłą'' gazową kayabę w 1,5 miesiąca, Monroe gazowe wytrzymały trzy miesiące...
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez ciah
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Dzuda napisał/a:
    Amora wymieniać nie musisz jeśli obniżenie jest max -45mm

    Nie prawda.
    Nawet przy -20 należy wymienić amor.
    Seryjny amor nie potrafi wytłumić odbicia sportowej sprężyny.
    ...co z pełną odpowiedzialnością potwierdzam - -35 weiteca wykończył ,,zwykłą'' gazową kayabę w 1,5 miesiąca, Monroe gazowe wytrzymały trzy miesiące...
    jak to padł amortyzator? Dobijało się ciągle czy jak? Wydaje mi się że tłumnie on ma zawsze takie samo i co najwyżej wywali całe zawieszenie ale amortyzator powinien być ok.

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Amor nie ma cały czas takiego samego tłumienia.
    Zakładając krótszą sprężynę, automatycznie amor pracuje w innym miejscu(tłok amora w pozycji zero jest niżej i niżej potrafi dobić). Kolejna sprawa, to sportowe sprężyny są twardsze i amor nie radzi sobie z tłumieniem odbicia takiej sprężyny.
    Efektem tego jest podskakiwanie na nierównościach itp.

    Inna sprawa, to fakt, że nie ma co sugerować się trzepakiem na stacji diagnostycznej. Mój zawias wykazuje 80% tłumienia, a mam amory do wymiany(sprężyny low-tec + amory spax)


    Cytat Zamieszczone przez mrekor
    to jest sprzęt do golfa 3 lub audi 80
    Ten sprzęt nie nadaje się do żadnego auta, niezależnie czy to golf, kadett, calibra czy 7er. To zawias dla tych, którzy chcieliby mieć auto niżej i nic poza tym. Tyle, że sportowy zawias nie po to został stworzony. Wystarczy popatrzeć na takie zawieszenia jak KW, Koni sport, Spax itp. To są zawiasy często dedykowane do maks -40mm. Dlatego, że w sporcie za niskie auto nie jest dobrym wyjściem.
    Ci co chwalą sobie sprzęty firmy Jamex, TA Technix, MTS, GT Cupline, to ludzie, którzy nie mieli do czynienia z porządnym zawieszeniem i myślą, że jak zawieszenie jest twarde, to znaczy że jest dobre, a to, że auto podskakuje na nierównościach to po prostu znak, że trzeba zwolnić.
    Miałem okazję przewieść się autem z zestawem KW Kit. Amory + sprężyny KW, 60/40mm. Auto było twarde(jak chciało się nacisnąć na błotnik, żeby wcisnąć zawias, to był problem), ale nie podskakiwało na nierównościach, a sporo ich tłumiło, dając gwarancję, że jak wezmę łuk za szybko to nie wylecę z niego, bo podskoczyłem na nierówności.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •