Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: [ tuning] gleba.. potrzebna pomoc :D

  1. #11
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Nie prawda.
    Nawet przy -20 należy wymienić amor.
    Seryjny amor nie potrafi wytłumić odbicia sportowej sprężyny.
    Nonsens.Sebek potwierdzi moją wypowiedz.

    Rozumiem że masz obniżoną e32 na seryjnym amorku i stąd Twoja wypowiedź.Bo ja to wypróbowałem.Zapytaj także o to e32Maciekkk lub Aurel-a...

    bilstein-ów NIE polecam.Kupiłem nowe w sklepie w waw i po sezonie padły na maxa.Jak już to monroe

    I znowu sie mylisz.Już pisałem o firmie ta tech i o gościu który go używał i używa teraz bardziej firmowego.Było więc poszukaj bo nie chce mi sie znów języka strzępić.

    Nie znaczy że jak cos jest drogie to jest dobre.Ja miałem WEITEC + bilstein i w najbliższym czasie muszę kupić amorki bo spręzyny już kupiłem-stara pękła

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Amor nie ma cały czas takiego samego tłumienia.
    Zakładając krótszą sprężynę, automatycznie amor pracuje w innym miejscu(tłok amora w pozycji zero jest niżej i niżej potrafi dobić). Kolejna sprawa, to sportowe sprężyny są twardsze i amor nie radzi sobie z tłumieniem odbicia takiej sprężyny.
    Efektem tego jest podskakiwanie na nierównościach itp.
    Zgoda ale o ile nie dobijasz amortyzatora to go "oszczędzasz", tzn on nie pracuje w zakresie jakim należy ale tak samo mocno tłumi więc się nawet mniej zużywa :)
    Można by powiedzieć że seryjny amortyzator przy obniżonym zawieszeniu działa tak jak zmęczony dużym przebiegiem seryjny amortyzator na sprawnym nieobniżonym zawieszeniu - czyli tłumi zbyt mało. Ale moim zdaniem nie cierpi sam amortyzator lecz on się oszczędza dając po d**** innym elementom zawieszenia :)


    Pozdrawiam

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda
    bilstein-ów NIE polecam.Kupiłem nowe w sklepie w waw i po sezonie padły na maxa.Jak już to monroe
    Które Bile? B2 i B4 to seryjny amor. B6 to twardszy amor do seryjnej wysokości. Daje radę maks przy -30mm.

    Tak samo mógłbym powiedzieć, że koni sport są do kitu, tyle, że producent sam podaje, że amory te są do maks -35mm, chcesz niżej to kupujesz inny model(bodajże rallye, pomarańczowe, do -60mm).


    Cytat Zamieszczone przez Michael7
    Zgoda ale o ile nie dobijasz amortyzatora to go "oszczędzasz", tzn on nie pracuje w zakresie jakim należy ale tak samo mocno tłumi więc się nawet mniej zużywa
    Wydaje Ci się. Producent przewidział dany amor do pracy w konkretnych warunkach. Dając mu niższą i twardszą sprężynę, nie dość, że zmieniasz punkt pracy amora(co wcale nie jest dla niego bezpieczne, wręcz przeciwnie) to jeszcze nie masz odpowiedniego resorowania

    Można by powiedzieć że seryjny amortyzator przy obniżonym zawieszeniu działa tak jak zmęczony dużym przebiegiem seryjny amortyzator na sprawnym nieobniżonym zawieszeniu - czyli tłumi zbyt mało.
    A po co mi amor, który nic mi nie daje? Amor jest po to, żeby tłumić odbicie sprężyny, jeśli tego nie potrafi zrobić, to zawieszenie zachowuje się później nieprzewidywalnie
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #14
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    B6...Na nowych B6 + prawie nowe springi WEITEC na stacji diag wyszło po 60-65% skuteczności więc marnie.Po jednym sezonie amor sie wylał.Zaś monroe które miałem wcześniej jeździły 4 lata na na tyle do tej pory mam i sprawują się świetnie

  5. #15
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    ....................
    Ostatnio edytowane przez Neuf ; 16-01-2011 o 11:07

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    jak to padł amortyzator? Dobijało się ciągle czy jak? Wydaje mi się że tłumnie on ma zawsze takie samo i co najwyżej wywali całe zawieszenie ale amortyzator powinien być ok.
    B6...Na nowych B6 + prawie nowe springi WEITEC na stacji diag wyszło po 60-65% skuteczności więc marnie.Po jednym sezonie amor sie wylał.Zaś monroe które miałem wcześniej jeździły 4 lata na na tyle do tej pory mam i sprawują się świetnie
    Zaczęło się tak: na seryjnych b.dobrych amortyzatorach Monroe auto przejechało rok.Bez problemów. Potem dostało nówki springi Weitec-a i niestety po 1,5 miesiąca wylały..wszystkie. W ich miejsce poszły Kayaby gazowe przód i Sachs gazowy tył - Kayaby wylały po 3000 km, Sachs (praktycznie jak nowy) bez bez problemów po tym przebiegu leży do dziś..w garażu, ponieważ ich miejsce zajął zestaw..B6. I tu zaczął się problem...pół roku idealnie, następnie....przednie B6 poszły w las - jeden wylał, gwarancja-zwrot kasy , zakup Koni Sport z regulacją twardości-rok czasu i spokój do dziś wraz z tylnimi B6. W pozycji max. twardość Koni nie równa się twardości tyłu B6 (Koni twardsze...) , stąd po kilku tysiącach kilometrów prób i testów znalazłem położenie w którym i tył i przód mają bardzo podobną charakterystykę. 7er jeździ bardzo miło, auto jest o wiele bardziej przewidywalne i precyzyjne, zwłaszcza w zakrętach, zawieszenie jest sprężyste i nie przesadnie twarde- wyjątek stanowią bieszczadzkie mrozy, kiedy to póki olej nie przemiesza się w amorach, jedzie się bardzo twardo. Dziury i nierówności w dość znacznej mierze przejmuje balon 225/60/15, z którego ani ja ani obecny właściciel nie zrezygnuje z wiadomej jakości polskich dróg.
    P.S.Człowiek uczy się na błędach i gdybym wiedział przez co przejdę, Weitec uzupełniony byłby od razu zestawem Koni..
    Pozdrawiam :)
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Ogolnie rzecz mowiac moge sprasowac je tak jak mowil kolega wczesniej zeby poprostu byly krotsze a dzialaly tak samo?

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez Aru89
    Ogolnie rzecz mowiac moge sprasowac je tak jak mowil kolega wczesniej zeby poprostu byly krotsze a dzialaly tak samo?
    Będą działać tak samo,tylko nie drutuj i nie tnij zwojów ;)
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    No i to mi bardzo odpowiada, jaki koszt orientacyjnie powinien byc tego? Uwazam ze siodemka to limuzyna i trzeba miec ponton :D dlatego nie chcialbym mtechnika do niej wkladac ;)

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    ok 80..100 zł za obie sprężyny.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •