Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Dotyczy chyba webasto

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    58
    BMW
    730d e38
    Skąd
    kielce

    Dotyczy chyba webasto

    Witam Wszystkich bardzo serdecznie, szczególnie w tak milym okresie, życząc wszystkim użytkownikom BMW samych przyjemnych odczuć plynących z jazdy tą marką oraz wszelkiej pomyslnosci w nadchodzacym 2008roku.
    Zostalem wlaścicielem bmw 730d, kupionym w Hiszpanii.Jest to pierwszy samochod tej marki w moim posiadaniu. Jestem bardzo mile zaskoczony wrazeniami z jazdy tym samochodem. Wystąpil jednak pewien problem z ktorym nie bardzo moge sobie poradzic. Kupujac samochod w momencie otwierania pilotem lub wogole otwierania i zamykania drzwi za każdym razem slychac bylo szum dochodzacy z okolicy lewego nadkola ktory ustawal kilkanaście sekund po zamknięciu drzwi lub po zamknieciu pilotem samochodu. Tak bylo przez miesiąc , ktoregos dnia szum nie ustąpil i trwal 24 godziny. Musialem wyjąc bezpiecznik 20 ze skrzynki w bagażniku i dopiero urzadzenie sie wylaczylo . Po wlozeniu bezpiecznika chodzi ponownie i sie nie wylacza jak poprzednio. Gdy zajrzalem pod lewe nadkole to tam jest webasto, ale wygląda na to ze ono jakoś inaczej chodzi bo w czasie jego pracy z rurki wydechowej leci cieple powietrze i nie czuc jakiegokolwiek śladu spalania ropy. Teraz mam wyjęty bezpiecznik i urządzenie nie pracuje. Nie wiem jak bmw wyposażalo samochody z webasto na Hiszpanie i czy czsem ono nie bylo niewlączana na mozliwosci grzania. MIwmam doswiadczenia w tej kwestii. Może ktos bedzie w stanie mi coś pomóc i czy wogole jest sens cos z tm robic. Przepraszam za troche przydlugi tekst ale staralem sie jakos opisać problem , tym bardziej ze nie jestem za blisko z technika. Jeszcze raz bardzo wszystich serdecznie pozdrawiam. Waldek z Kielc

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Witam!
    Każde 730d i 740d ma takie "coś" to dogrzewanie silnika.
    Co do Twoich problemów to może jakiś czujnik się zawiesił albo przestał działać i dlatego nie wyłącza Ci tego dogrzewania. Ale tak na oko to chyba ciężko stwierdzić co to może być
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    sprawdź też czujnik temperatury zewnętrznej czy nie ma tam przypadkiem -30
    Pić trzeba ! Jeść można !

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    58
    BMW
    730d e38
    Skąd
    kielce
    Witam ponowniw, dzieki za zainteresowanie problemem. Temperature zewnetrzną komputer pokazuje prawidlowo.Natomiast na komputerze w miejscu ustawiania ogrzewania jest zamontowany stoper. Z tego wynika ze w tym konkretnym samochodzie nie ma mozliwosci poza wentylacja regulacji na komputerze ogrzewania z użyciem webasto. Poza tym nie można zmienić wersji językowej z hiszpanskiej, podobnie jak u kogoś z wloskiego. A moze spalil sie jakiś bezpiecznik w obwodzie wylączającym po odpowiednim czasie to ciekawe w swojej funkcji urządzenie. Pozdrawiam i oczekuje na dalsze zainteresowanie tym tematem. Waldek

  5. #5
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Bo to nie jest typowe webasto tylko dogrzewanie silnika-tylko w dieslach takie coś jest. Podjedź gdzieś pod komputer może wyskoczy jakiś błąd..bo tak to szukanie igły w ......
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •