Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: [ elektryka] Komfort start/ Auto start - co z czym?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    128
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Warszawa

    [ elektryka] Komfort start/ Auto start - co z czym?

    Poszukuje informacji co jest potrzebne, aby uaktywnic funkcje komfortowego startu silnika. Tj. Krotkie przelacznei kluczyka w pozycje start powoduje automatyczne uruchomienie silnika.
    Wiekszosc 740/750 miała ta opcje w standardzie, w 728i zdarzaly sie rzadziej.

    Jaki modul odpowiedzialny jest za komfort start? Czyzby GM3?
    Moze ktos mnie naprowadzi czego albo gdzie mam szukac.
    Obilo mi sie o uszy, ze musi byc "wyzsza" wersja modulu glownego ale rzadnych konkretow nie znam.

    Przy okazji czy moglby ktos wytlumaczyc jaka jest zasada takiego udogodnienia? Czy rozrusznik jest uruchamiany na ustalony wczesniej czas czy kreci dopoki nie zostana wykryte wyzsze obroty? Jak zachowuje sie system kiedy nie ma mozliwosci uruchomienia silnika?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ups00
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    112
    BMW
    e38 m62b44 orientblau
    Skąd
    Kraków
    Moge ci powiedziec że rozrusznik kręci tak długo aż samochod odpali.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    238
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Strzałkowo
    Cytat Zamieszczone przez ups00
    Moge ci powiedziec że rozrusznik kręci tak długo aż samochod odpali.
    no tu się zgodzę . Mam coś takiego i kiedyś kręcił mi przez 20 sekund non stop :)

  4. #4
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Wiem że po jakimś czasie gdy nie zapali przestanie kręcić, tylko nie wiem po jakim, nie mierzyłem tego.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    128
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Warszawa
    ok, to jak dziala to mam juz od Was potwierdzenie. Teraz czekam na jakies informacje na temat samego systemu/modulu, ktory za to odpowiada.

  6. #6
    Jeśli się nie mylę, to steruje tym DME. A schemat elektryczny znajduje się w WDS. Nie jestem tylko pewien, czy ta opcja była dostępna w m52.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    128
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Warszawa
    Jeśli się nie mylę, to steruje tym DME. A schemat elektryczny znajduje się w WDS. Nie jestem tylko pewien, czy ta opcja była dostępna w m52.
    Byla byla, bo spotkalem sie z 2 przypadkami w 728i, ktore mialy ten patent.
    Musze postudiowac WDS

  8. #8
    Rozrusznikiem na 100% steruje DME. Przestudiowałem to w M62 :)

    W WDS jest opisane. Na pewno musisz do DME podciągnąć przewody bo sądzę że przekaźnik wewnętrzny juz jest i w Twoim sterowniku silnika.

    Comfort start polecam. Fajna opcja
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    128
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Rozrusznikiem na 100% steruje DME. Przestudiowałem to w M62 :)

    W WDS jest opisane. Na pewno musisz do DME podciągnąć przewody bo sądzę że przekaźnik wewnętrzny juz jest i w Twoim sterowniku silnika.
    Przestudiowalem WDS, niestety nic nie ma o 728i. W 750 byl jakis dodatkowy modul autostartu.
    Jestes pewny, ze DME, a EWS steruje praca samego rozrusznika? Wedlug mnie EWS dostaje impuls ze stacyjki i decyduje czy daje impuls na przekaznik rozrusznika czy nie.
    Jezeli DME, to ktore przewody trzeba ciagnac? miedzy rozrusznikiem, a przekaznikiem w DME?

  10. #10
    Rolą EWS jest stwierdzić, że kluczyk w stacyjce "ma prawo" uruchomić auto. Przyjrzyj się uważnie schematowi w WDS.... EWS w uruchomieniu rozrusznika nie bierze udziału. O ile dobrze dojrzałem, przy komfortowym odpalaniu jest dodatkowy przekaźnik sterowany przez DME (nie ma go, jeśli nie ma komfortowego uruchamiania).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •