Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: WYMIANA SKRZYNI

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok

    WYMIANA SKRZYNI

    Witam,w końcu się udało, i zakupiłem używana skrzynie, w najbliższym czasie chciałbym ja wymienić,czy mógłby mi ktoś pomoc i poinstruować mnie od czego najlepiej po kolei zacząć, co najpierw odkręcić i na co powinienem szczególnie uważać.??????
    jakie oleje najlepiej mógłbym zalać do skrzyni bo od razu chce go zmienić.
    Przypomnę ze mój silnik to: 3.5 M62 98r.
    Za każda odpowiedz będę wdzięczny.pozdrawiam..
    _________________

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    UUUUUUUU
    kolego jak przygladalem sie mechanikom robiacym moja skrzynie (naprawa w czestochowie "od reki") to bylo to raczej dosc kłopotliwe. samochod na podnosniku i mieli jeszcze maly podnosnik do podniesienia samej skrzyni. Cala robota z naprawa zeszla im sie okolo 5 godzin
    samo zdjecie skrzyni jakies 40min, zalozenie okolo 1,5 h
    Sam tego na pewno nie zrobisz
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  3. #3
    takiego manuala krok po kroku raczej nikt nie będzie w stanie podać... To nie wymiana żarówki ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Jeżeli nie masz doświadczenia nie bierz się za to sam bo bardzo łatwo coś popsuć nawet jak masz dokładną instrukcję. Lepiej zainwestować kilkaset złotych i oddać to w ręce zawodowców.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    JESTEM za granica a dokladnie w Niemczech,tutaj sama wymiana naprawde sporo kosztuje,co do wymiany znajomy ma prywatny warsztat, ma wszystko, podnosnik i to co jest potrzebne.Podejrzewam, ze to nie jest takie proste,ale chcialbym zeby ktos mi udzielil jakichkolwiek wskazowek,moze jest cos na co powinienem uwazac. Ktos juz moze wymienial skrzynie i natkna sie na szczegolny klopot na ktory trzeba uwazac,w sumie po co mam robic podwojna robote,jak ktos mi pomoze i to omine.Wiem ze trzeba sciagnac wydechy,ale czy to wystarczy zebym odkrecil cala skrzynie,czy tez moze musze troche opuscic silnik,o takie wskazowki mi chodzi!.

    Prosilbym was jeszcze zebyscie mi podali oleje jakie moge zalac do tej skrzyni (5hp24)!

  6. #6
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Jakiekolwiek wskazówki - z pamięci:
    - odkręca się 4 śruby łączące koło zamachowe z konwerterem
    - konwerter trzeba przytrzymać, żeby się nie zsunął
    - przy zakładaniu konwertera trzeba uważać, żeby się dobrze nasunął

    Najlepiej poczytać w TISie - jak nie masz, to popytaj, może ktoś Ci PDFa podeśle.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    Witam.Wczoraj przeprowadzilem akcje wyjecia skrzyni,mimo moich watpliwosci,niesadzilem ze uda sie to tak szybko wyjac,jednak nie jest to az tak skomplikowane jak mi sie wydawalo.W poniedzialek przychodzi skrzynia wraz z koputerem czy ze sterownikiem,czy jakos tak.Mam takie pytanie;czy NOWA SKRZYNIE TRZEBA WYMIENIAC WRAZ Z TYM CALYM STEROWNIKIEM CZY OD STAREJ SKRZYNI TEZ BEDZIE PASOWAL,i bedzie wszystko dzialalo ze soba.Slyszalem tez ze nowa skrzynie trzeba pozniej zaadoptowac,prosil bym zeby ktos mi to blizej wyjasnil.Pozdrawiam

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Ja wymieniałem skrzynię. Dla bezpieczeństwa (łapanie błędów) odłączono najpierw klemę.
    Komp pozostał ten sam. adaptacji nie wykonywałem i wszystko gra. Typ skrzyni był taki sam jak oryginał - tyle że od e39.
    Przy zakładaniu skrzyni trzeba zwrócić szczególną uwagę na konwenter bo w sumie luźno siedzi na wałku i przy zakładaniu może się zsunąć - źle ułożyć na tym wałku.
    Dodam jeszcze, że jak będziesz miał skrzynię to dobrze obejrzyj zimering na wałku od konwentera - jeśli mokro wokół to zmień do później skrzynie trzeba zrzucać żeby go wymienić - a ta druga skrzynia pewnie też ma swoje latka. Powodzenia.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    Cytat Zamieszczone przez grześ73
    Ja wymieniałem skrzynię. Dla bezpieczeństwa (łapanie błędów) odłączono najpierw klemę.
    Komp pozostał ten sam. adaptacji nie wykonywałem i wszystko gra. Typ skrzyni był taki sam jak oryginał - tyle że od e39.
    Przy zakładaniu skrzyni trzeba zwrócić szczególną uwagę na konwenter bo w sumie luźno siedzi na wałku i przy zakładaniu może się zsunąć - źle ułożyć na tym wałku.
    Dodam jeszcze, że jak będziesz miał skrzynię to dobrze obejrzyj zimering na wałku od konwentera - jeśli mokro wokół to zmień do później skrzynie trzeba zrzucać żeby go wymienić - a ta druga skrzynia pewnie też ma swoje latka. Powodzenia.
    Wielkie dzieki za wskazowki.Skrzynia jest uzywana to tez ciezko okreslic ile pochodzi,zobaczymy!.pozdrawiam

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    Witam,Nniedawno przekladalem skrzynie,a juz znowu same problemy.A mianowicie,po zmianie skrzyni czasami troche trzeslo autem,niemoglem tego zdiagnozowac!,podejrzenia padly na niepalacy cylinder,(mialem juz kiedys taki przypadek).a wiec jak robilem to juz wczesniej,zaczelem po kolei wyciagac fajki z cewkami ze swiec,by sprawdzic czy daja iskre,kiedy wyciagnalem jedna fajke (obok byl kabelek ktory sie przykrecalo razem z cewkal do silnika) chyba 3 zaczelo sie cos iskrzyc i komputer wywalil blad GETRIEBENOTprogram!!!.Bylem na djagnozie i wyskoczylo ze albo zamalo oleju ,lub czujnik temperatury oleju w skrzyni.olej sprawdzalem niby jest,po odkreceniu sruby leci olej to chyba ok.tylko wydaje mi sie ze po zmianie oleju powinno wejsc wiecej niz 8,5l.chyba ze jeszcze mozna go dolac z innej strony???.ile w ogole powinno mniej wiecej tam wejsc???a moze przez zwarcie cewki padl kom od skrzyni?gdzie on sie znajduje?.Wiem ze zadaje duzo pytan,ale jak wy mi nie pomozecie to chyba nikt juz niebbedzie w stanie!Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •