Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [tuning] ktore sprezyny

  1. #1
    7ka
    Gość

    [tuning] ktore sprezyny

    ktore sprezyny kupic...

    i jak to jest im wiecej zwoji tym wiekszy komfort itp czy jak...

    te pierwsze to sa H&R wszystkie 4 szt -50mm

    http://cgi.ebay.de/TIEFERLEGUNGSFEDE...sid=p1638.m118


    te K.A.W przod -60 tyl -25

    http://cgi.ebay.de/BMW-E38-KAW-Tiefe...sid=p1638.m118

    a..ja potrzebuje tylko na przod bo na tyle posiadam -35mm tak samo jak i na przodzie...jesli wymienie to bede chcial tanio sprzedac te przednie..35mm

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Ja mam lowtec -45mm i przód "siedzi" elegancko.. główna ich zaleta to cena.. a komfort hmm jak obniżasz aż tyle to na niego nie licz.. ja mam teraz tak jakbym non stop na "s-edc" śmigał. ;)

  3. #3
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    7ka - czy Ty jakiegoś składaka montujesz w garażu? ;D

  4. #4
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Bierz te H&R bo z dokładką te -60 może okazać sie za dużo. Chcesz jeszcze opony z E38 więc będzie nisko.
    A -50 będzie idealnie :D
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  5. #5
    7ka
    Gość
    hehe dobre dobre Wojtku :D ;D


    zrobie tak bo faktycznie moze byc tak ze z dokladka (2cm nizej) + -50mm i opony 255/40/19 bedzie nisko..oby nie za nisko...wiec zaloze to wszystko na tym co mam i zobacze jak to bedzie..patrzac na auto Kronosa (-45mm) wydaje mi sie ze to juz max :o bo jesli Kronos mialby jeszcze dokladke (a w glowie mam obraz jego BMW na 20" czyli 1,5cm wyzej) to mysle ze dokladka po jakims czasie bylaby wytarta...wiec poczekam az zaloze dokladke i kola jakby co sprezynki zawsze mozna dokupic ... mam nadzieje ze do maja sie wszystko wyjasni :)

  6. #6
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Krzysiek myśle że do maja to będziesz miał jeszcze z 14 nowych pomysłów :D :what:
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  7. #7
    7ka
    Gość
    :what: :what: :what:

    :hah:

    wiesz...powoli moje pomysly sie koncza..

    jedynie co mnie martwi to te fotele...ciezko je dostac w tym kolorze.. :( i to bedzie najtrudniej dostac...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    te -50 (tylko na przod) chyba beda najlepsze, wiecej nie ma sensu obnizac bo 1. nie bedzie to dobrze wygladac (tak mi sie wydaje) 2. dokladka moze obcierac 3. o komforcie mozesz zapomniec

    7ka masz trudny kolor wnetrza, bo wlasciwie fotele musialbys znalezc tylko w swoim kolorze... jakbys mial czarne wnetrze to byloby wiecej opcji na zrobienie "individuala" ;)

    kurna jakbym mial siodeme to bym od Ciebie lyknal te -35 na przod :D

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Skąd
    Warka

    Re: ktore sprezyny

    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    ktore sprezyny kupic...

    i jak to jest im wiecej zwoji tym wiekszy komfort itp czy jak...

    te pierwsze to sa H&R wszystkie 4 szt -50mm

    http://cgi.ebay.de/TIEFERLEGUNGSFEDE...sid=p1638.m118


    te K.A.W przod -60 tyl -25

    http://cgi.ebay.de/BMW-E38-KAW-Tiefe...sid=p1638.m118

    a..ja potrzebuje tylko na przod bo na tyle posiadam -35mm tak samo jak i na przodzie...jesli wymienie to bede chcial tanio sprzedac te przednie..35mm
    wiec jesli juz je zmienisz to daj mi znac, moze bym je wziol od Ciebie, o ile nikomu jeszcze ich nie obiecales

  10. #10
    7ka
    Gość
    narazie nic nie moge powiedziec czy bede zmienial czy nie...pare dni temu zalozylem dokladke pod przedni zderzak i okazalo sie ze ta dokladka jest ze 3cm nizej od zderzaka..nie wyglada to teraz zle.. ;)

    jesli zalozylbym sprezyny nawet -50mm to obawiam sie ze nawet przy oponach od e65 moglbym szybko ja stracic :?
    teraz mam niesamowity dylemat ...bo dokladka wyglada mega!! ale jesli zalozylbym opony takie jak sa przewidziane do 19" w e38 czyli 255/40/19 (srednica calego kola 686.6mm )na przod to wtedy nawet przy tych sprezynach auto zejdzie okolo 2cm w dol.. 8/ wiec zastanawiam sie nad innym rozwiazaniem...opony ktore mam teraz na zime 245/55/17 sa rozmiarem od e65..i sa okolo2cm wyzej..kolo cale pieknie wypelnia blotnik,a z dokladka wyglada to naprawde dobrze..pamietajmy ze mam -35mm wiec zastanawiam sie nad oponami z e65 czyli 245/45/19 srednica calego kola to 703.1mm) kolo bedzie ladnie wypelniac nadkole,a przy tym ladnie bedzie "siedziec" wiadomo ze na oponach 255/40/19 bedzie nizej,ale cale kolo nie wypelnia tak nadkoli (qbek wiesz o co biega ;) )

    i jest jeszcze jedna opcja opony na przod 235/45/19 (srednica calego kola 694.1mm )
    i wygladaloby to najlepiej z przodu...

    ale :|

    za wzor optyczny bralem pod uwage kola EVANa i ladnie to wyglada u niego...opona ladnie sie rozklada na feldze...ale wlasnie jest jedno ale..felgi ktore ma EVAN to 9J/10J wiec jak wiemy szerokosc opony ladnie sie rozejdzie na 9J i 10J i zastanawia mnie "balon 45 z szerokoscia 245 i 275" na moich felgach czyli 8,5J/9,5J ... :razz: :razz:


    wiem wiem troche filozofuje ale uwierzcie mi ze przez ostatnie dni siedze i obliczam.. :?

    i teraz dla przykladu zapodam zdjecia z roznymi kolami lecz zawieszenie to samo czyli -35mm

    1.20" 245/40/20 tyl 275/35/20 felgi 9J/10J na tych zdjeciach widzimy ze przerwa miedzy blotnikiem a opona jest okolo 2cm zwrocmy uwage na odleglosc miedzy zderzakiem,progiem a ziemia..




    2. 18" 235/50/18 tyl 255/45/18 felgi 8J/9J tutaj roznica miedzy blotnikiem a opona jest tez okolo 2cm lecz roznica miedzy ziemia a progiem,zderzakiem jest mniejsza..blotnik nie jest az tak wypelniony jak w przypadku 20"




    3.16 235/60/16 felgi 7,5J roznica miedzy opona a blotnikiem jest duzo wieksza to dlatego poniewaz cala srednica kola jest najmniejsza sposrod 3 tych przykladow (255/40/19 jest jeszcze mniejsza!!) cale kolo nie wypelnia tak nadkola jak 2 pierwsze..roznica miedzy zderzakiem,progiem a ziemia jest jeszcze mniejsza dlatego bo cale kolo (felga z opona) jest duzo mniejsza.. przez co kolo wydaje sie byc za male do tego auta..





    4. przyklad...245/55/17 felgi 8J tutaj cale kolo takze ladnie wypelnia nadkole.moznaby powiedziec ze kolo jest niezle wpasowane,idealnie pasuje do blotnikow auta..srednica prawie taka sama jak w 20" roznica paru mm.. odleglosc od ziemi do zderzaka,progu takze jest zadowalajaca...dolozmy do tego dokladke 3cm z przodu i wydaje sie ze bedzie jak ulal ;)




    5.
    dokladka +kola chyba odpowiednie dla e38...chodzi mi o wielkosc (calkowita)..bo tak duze auto musi miec potezne kola ;)




    teraz pytanie..jak wygladac beda 19" z oponami 245/45/19 lub 235/45/19...czas pokaze ;)





    mam nadzieje ze w jakims stopniu pomoglem innym na swoim przykladzie... ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •