Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 76

Wątek: STEREOTYP CZARNEGO BMW

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO
    a co jak będe jechał żółtym tico w gazie to niby lans na maksa?
    hahaha rozwaliłeś mnie <lol>

    Temat fajny - spostrzeżenia są różne - mój przyjaciel nie chce beemki tylko dlatego że źle sie kojarzy...

  2. #22
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Stereotyp czarnej BMW chyba żyje tylko u starych bab no i we Wrocławiu jak widać ,proponuję żeby autor tematu zmienił dilera ;D

    Nie dajcie sie podpuszczać

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    198
    BMW
    e36 320i Cabrio
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wiesz co, może i masz w jakimś stopniu racje. W BMW łyse, przykoksowane półgłówki czują się dobrze. Ale to tylko niewielka, a raczej bardzo niewielka część ludzi. Większość posiadaczy BMW to porządni ludzie ceniący sobie wygodę i radość z prowadzenia auta tej marki. To tyle odemnie.

    EDIT: Oczywiście nie mam zamiaru nikogo obrażać tym postem bo tutaj nie o to chodzi.

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Teraz mi się przypomniało jak Supermenowa raz mi opowiadała że idąc na uczelnię, widziała czarną E66 750 albo 760 na RU blachach. Na dodatek z takimi samymi literami w rejestracji oraz numerami z oznaczenia modelu. I wewnątrz łyse głowy.
    Tu bym się zastanowił czy to aby tylko wycieczka była ;D
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    308
    BMW
    golf III
    Skąd
    wroclaw
    Widzę , że temat się zaostrza więc parę słów gwoli wyjaśnienia.
    Nie jestem łysym małolatem i nie biorę "towaru" jak to przeczytałem "pomiędzy wierszami" kilka postów powyżej.Mam żonę i dziecko,pracuję legalnie,nie jestem dealerem.
    Sądzę ,że dział też jest odpowiedni , w przeciwnym przypadku podłączyłbym się pod post "malowanie całego BMW"
    NIE CHCĘ TEŻ SUBARU ANI ŻÓŁTEGO TICO W GAZIE.
    Co poniektórzy temat odbierają chyba jako atak na swoją osobę toteż nie chcę tego komentować i nikogo nie zmuszam do odpowiedzi.
    To , że stereotyp taki istnieje to chyba oczywiste , a że powoli zanika to i ja jestem zadowolony
    przepraszam bardzo zadowolony

  6. #26
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    A ja uważam że jednak ludzie dalej tak postrzegają bmw,a w szczególności na obcych nr

    Kiedyś miałem taki przypadek.Jechałem ze znajomymi na Chorwację moim 528(obniżona,szeroka felga i do tego czarna szyba).W nocy na autostradzie spadł mi waż od chłodnicy i wywaliło cały płyn.Próbowaliśmy zatrzymać kogoś ale bezskutecznie.W efekcie musiałem iść piechotką 7km na cpn po płyn.

    Teraz ktoś powie "a bo sam byś się nie zatrzymał"-nonsens.Często widząc bmw na poboczu na światłach awaryjnych zatrzymuję się i pytam czy w czymś nie pomóc.

  7. #27
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda
    A ja uważam że jednak ludzie dalej tak postrzegają bmw,a w szczególności na obcych nr

    Kiedyś miałem taki przypadek.Jechałem ze znajomymi na Chorwację moim 528(obniżona,szeroka felga i do tego czarna szyba).W nocy na autostradzie spadł mi waż od chłodnicy i wywaliło cały płyn.Próbowaliśmy zatrzymać kogoś ale bezskutecznie.W efekcie musiałem iść piechotką 7km na cpn po płyn.

    Teraz ktoś powie "a bo sam byś się nie zatrzymał"-nonsens.Często widząc bmw na poboczu na światłach awaryjnych zatrzymuję się i pytam czy w czymś nie pomóc.
    Dzuda może jesteś do cygana podobny .... ;D ;D ;D

  8. #28
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Cytat Zamieszczone przez LoLo
    Nie jestem łysym małolatem i nie biorę "towaru"
    Ja jestem łysym małolatem w granatowej 7 ... :hah: w meeega wielkim wygodnym dresie

    Ten stereotyp będzie w PL jeszcze baaaardzo dłuuuugo, taka mentalność Nasza ... wqrwia Nas to jak ktoś ma lepiej, więcej i ładniej ...

    W innych krajach Europy Zachodniej tacy ludzie wtapiają się w tłum ... i wyglądają na normalnych ludzi jeżdżących "starym" BMW ... oczywiście drugą stroną medalu jest posiadanie PL tablic w tych krajach, ale to już OT by było

    Wizerunku BMW się tak szybko nie da zmienić
    Pewność na każdym kilometrze ...

  9. #29
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Elvis widzieliśmy sie na dwoch zlotach wiec powinieneś wiedzieć że nie mam 2,5m wzrostu i mega groźnego wyglądu.Nawet same dziewczyny zatrzymywały i kompletnie nic to nie dało :?

    W takim miejscu i w tak ciepłą noc zobaczyć laski jak stoją w spodenkach i strojach kąpielowych to nawet bym sie nie zawahał zatrzymać :D I pewnie jak bym jechał fordem czy oplem to tak by było.

  10. #30
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Żarty nie żarty - niestety tu "coś w trawie piszczy..."

    Jak kupiłem moje 7er, to w poprzedniej firmie się przekonałem na własnej skórze jak - w tym przypadku koledzy z pracy - postrzegają stereotyp bmw.
    I tu nie ważne od koloru auta, tylko ta marka w oczy kole - niestety trwało to przez kilka miesięcy, ale dla mnie niby żart...a jednak było to przykre (czasami nawet bardzo), w jaki sposób mnie przyrównywali do mafii/dresów/prostactwa - mimo że wszystko wśród ludzi wykształconych.

    No ale wśród znajomych nikt nie robi mi przytyków.
    Jedynie paru kolegów właziło do bagażnika sprawdzić (1) czy wygodnie i (2) ile ciał się zmieści.


    A co do opinii "czarne bmw" - trasy robię głównie nocą, więc moja granatowa e32 nie różni się po ciemku od czarnych .
    Nocne jazdy wybieram bo lubię (wolę) jeździć w nocy, w dodatku dzieci mi przesypiają trasę i jest spokojnie.
    A jakoś w nocy raz tylko mnie zatrzymała służba celna, a z policją to robię zawsze dłuuugie spojrzenia wzrokowe po sobie.

    Gorzej mam ze służbówkami (takie tam pare pirdków do wożenia du.py i materiałów budowlanych) - ramo jak ruszam z firmy na budowy, to bywa że nawet kilka razy w miesiącu mnie zatrzymują mundurowi na pogaduchy i czasem dmuchanie.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •