Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [navi] Wywaliło navigację

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee

    [navi] Wywaliło navigację

    Pomóżcie, bo nie wiec co się stało? Wrzuciłem do navigacji (duży wyświetlacz, chyba MK IV) płytę BMW Road Map 2008-2 i zainstalowałem. Po uruchomieniu pojawił się mowy wygląd menu na wyświetlaczu (jedyne co jest na plus to pojawiły się dodatkowe funkcje np. działa przycisk select, więcej języków) ale nie mogę odpalić navigacji (bo nie ma ikonki GPS Navigation) a sama nawigacja nie chce mi oddać płyty.
    What a fuuck :!!!!! :?????
    Pomocy ;( :(
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  2. #2
    Vip Vip Awatar artas270
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    332
    BMW
    Bmw 740i 4.4l
    Skąd
    Gdańsk
    Z tą płytą może być że mechanizm się zepsuł bynajmiej u mnie tak było gdy płyta utkwiła w srodku wymiana na nowy około 200zł i temat płyty załatwiony ale to menu to nie mam pojęcia

  3. #3
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Jesli brak GPS w menu, to moze znaczyc, ze system nie widzi czytnika...plyta nie wychodzi...moze brak zasilania na czytniku (bezpiecznik???).

    Wiecej info..tylko: mam navi, duzy monitor i plytke to malo...fotki i opis sprzetu.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Wyleczona :D :D :D
    Panowie postała jeden dzień i po otwarciu bagażnika bez żadnego ale oddała płytę a na monitorze menu jest tak jak było wcześniej (bez dodatkowych języków, przycisk select nie działa) i navigacja czyta bez problemu mapy 2008-2. Dziękuje za pomoc, trochę mnie strach obleciał. Faktycznie dla 7 trzeba mieć dużo cierpliwości. Pozdrawiam
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    podpinam sie po temat , ( E38 listopad 95r. ) nie wyświeta mi na monitorze "GPS NAVIGATION" , w ustawieniach wyświetla SW 1 1 72 czyli wg. rozpiski Olejusa :

    1 = Czytnik Navi 1=MK1,
    1 = Ekran Przedni 1=Professional Navigation mit KolorEkran
    72 = Softwareversion Czytnika.

    w bagażniku mam czytnik 65-90-8-368-226 czyli MK2 , czytnik sprawdzony w innym aucie (99rok) i działa , dodam że w czytnik są wpiete dwie kostki . Więc coś chyba jest nie tak ... bo z tego co zrozumiałem z wypowiedzi kolegów jedna wtyczka powinna być podpieta pod moduł TV

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Masz MK I czy MK II bo na monitorze widzi Ci MK I i to z czytuje właśnie z nawigacji!
    Nie wiem jak jest w MK I ale MK II ma oddzielny moduł GPS. Ja fabrycznie miałem MK II a mam założony czytnik MK III który sam moduł ma już wbudowany. A więc moduł GPS pod który podpina się antenę mam do odstąpienia :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    czytnik mam MK2 a na monitorze mam MK1 bo chyba nie ma komunkacji pomiedzy czytnikiem a monitorem , nie wiem gdzie mam szukać "dziury" , jeżeli czytnik jest ok to co jest nie teges że monitor nie wyświetla funkcji navi ?

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Nie wiem ale nie widzi nic, widocznie pamięta tylko, że kiedyś było MK I
    Próbowałeś wgrać jeszcze raz soft po wymianie czytnika?
    Sprawdź czy masz wszystko podłączone pod MK II sam moduł GPS to ten element:


    Jest za modułem TV i wzmacniaczem.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    19
    BMW
    e38 740 b44
    Skąd
    Ostrów wlkp
    witam chciałbym w swojej 740 wymienic napęd navi obecnie jest mk1 ale chciałbym żeby było mk3 lub 4 oriętujecie się co trzeba wymienic żeby wszystko działało poprawnie

  10. #10
    Na pewno czytnik navi, videomoduł i wiązkę trzeba dostosować. Nie jestem pewien, czy tuner radiowy zostaje stary, ale to się zaraz zapewne wyjaśni :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •