Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [ elektryka] Uniwersalna sonda lambda Bosch 730 e38 v8

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    48

    [ elektryka] Uniwersalna sonda lambda Bosch 730 e38 v8

    Witam. Mam kolejne pytanie. Prawdopodobnie mam uszkodzona sondę lambda i teraz nie wiem czy kupić dedykowana do modelu auta czy może uniwersalna która jest o polowe tańsza. Proszę o radę.

  2. #2
    Kolego, tylko i wyłacznie orginał lub inny producent ale z tymi samymi oznaczeniami,sonda uniwersalna to do opla, u ciebie nie zda egzaminu. ;)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    99
    BMW
    730i ECE L A
    Skąd
    Poznań
    Jestem tego samego zdania, gdyż miałem ten sam problem. Padła mi jedna z dwóch sond. Zapobiegawczo wymieniłem obydwie na nowe oryginały i jest git. W razie czego jedna sprawna używana mi została. Jeśli jesteś Kolego zainteresowany to zapraszam na PW. Silnik mam ten sam 3.0 V8.
    Szatan ma trzy szóstki. Ja mam siódemke :D

  4. #4
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Sondą uniwersalną - nazywa się sondę bez wtyczki (sonda z kabelkami :D ) nawet Bosch takie robi ! Taka Uniwersalna z Bosch będzie kosztować nawet o połowę mniej od tej z wtyczką. Radzę kupić uniwersalną np Bosch, ale o pod Twoje auto !!! ;)

  5. #5
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Kupowałem NGK uniwersalną - w BMW E34 M50B25 zarobiłem kable i działa bez problemu. Tylko musi być z czterema kabelkami ;)
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  6. #6
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Cytat Zamieszczone przez max mt
    Tylko musi być z czterema kabelkami
    Tu nie chodzi tylko o ilość przewodów, ale również o parametry sondy, dlatego kupuje się pod dany typ samochodu .

  7. #7
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez ArekLand
    Cytat Zamieszczone przez max mt
    Tylko musi być z czterema kabelkami
    Tu nie chodzi tylko o ilość przewodów, ale również o parametry sondy, dlatego kupuje się pod dany typ samochodu .
    To fakt :D Ale do jego silnika musi być z czterema kabelkami. Według ETK ta sonda montowana jest w 730 i 740 silniki M60 ;)
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Ja mam nauczkę wrąbałem kasę za uniwersalne sondy,fakt ,że na Bosha ,ale szybko montowałem oryginały,jedna od drugiej różniły się działaniem,czyli nie równo zaczynały działać,klapa,komp. wyrzucał mi zapłon.radzę poświęcić pieniądze na ori.bo potem jak u mnie nie przyjęli reklamacji,bo potrzebowali wydruku z kompa. a ja już nie mam zamiaru wstawiać ich nawet na chwilę ,itd. ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •