Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: M62TUB44 naprawa VANOSów

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    M62TUB44 naprawa VANOSów

    Witam,
    Od pewnego czasu zastanawiam się nad wymianą/naprawą VANOSów w swoim samochodzie. Problem polega na tym, że już je słychać (jak pewnie w większości M62 z VANOSami) i na pewno nie były od nowości wymieniane/naprawiane. To auto chcę mieć jak najdłużej i wydaje mi się, że prędzej czy później muszę ponieść taki wydatek, w końcu to spokój na kolejne 200kkm (zakładając, że reszta podzespołów wytrzyma), co i tak jest dla mnie wynikiem pewnie nieosiągalnym ;) Podobno przy przebiegach +200000 należy o tym poważnie myśleć, a nie chcę, żeby coś się przez to poważnie posypało, bo zostanie mi tylko szukanie innego silnika, który będzie w nie wiadomo jakim stanie.
    Nie wiem kompletnie, co tak naprawdę trzeba wymienić i jakie są koszty samych części w serwisie. Pytałem kilka osób, mechanik powiedział mi cenę około 3000zł za komplet nowych VANOSów na dwie głowice, cena wzięta podobno z serwisu. Z drugiej jednak strony obiło mi się o uszy, że w katalogu widnieje tzw. zestaw naprawczy, po, bodajże, 160zł na stronę.
    Jak to jest naprawdę? Czy ktoś wie, jakie numery części trzeba zamówić, aby porządnie to zrobić? Jakie są koszty?
    Pozdrawiam serdecznie,
    Łukasz.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Kolego nie istnieje coś takiego jak zestaw naprawczy Vanosu m62, ktoś Ci bajek naopowiadał i Ty jesteś w stanie w to teraz uwierzyć :-).

    Mechanik powiedział Ci dobrze dwa Vanosy a dokładnie zespoły regulacyjne wałka rozrządu kostują bez zniżek 3200 zł i są dostępne tylko w ASO.

    http://www.realoem.com/bmw/showparts...65&hg=11&fg=25

    Część nr.1. Do tego konieczna wymiana łańcuszków nr.10

    Wytrzymałość Vanosu to ok 500 tys km a nie żadne 200.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post

    Do 2.8 są zestawy naprawcze w przystępnych cenach i ich wymiana jest ponoć prosta. Nie pamiętam teraz dokładnie ale jak dobrze poszukasz to powinieneś znaleźć temat odnośnie zestawów naprawczych do r6 v8, ceny i różne informacje. Ja przynajmniej pamiętam taki temat.
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 29-07-2015 o 07:44

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    To i ja podłącze się pod temat.
    Czy ktoś próbował naprawiać, reanimować vanosy w v8? W r6 słyszałem że to możliwe, ale w v8?
    Dowiadywałem się ostatnio o cenę, jedna sztuka w ASO, bez zniżki kosztuje dokładnie 1477,35zł.
    No i jak jest później z ustawieniem tego ustrojstwa bez przyrządów, da radę?

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez cutthr0at
    Do 2.8 są zestawy naprawcze w przystępnych cenach i ich wymiana jest ponoć prosta. Nie pamiętam teraz dokładnie ale jak dobrze poszukasz to powinieneś znaleźć temat odnośnie zestawów naprawczych do r6 v8, ceny i różne informacje. Ja przynajmniej pamiętam taki temat.
    Nie ma czegoś takiego jak zestaw naprawczy vanosu V8. Widziałeś go kiedykolwiek na oczy?
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek

    Nie ma czegoś takiego jak zestaw naprawczy vanosu V8. Widziałeś go kiedykolwiek na oczy?
    Wiem, że nie ma. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że temat stukającego vanosu już był poruszany nie pamiętałem tylko tytułu.

    Link do tematu na forum

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    W przedstawionym przez Ciebie linku nie ma NIC na temat vanosów w silnikach v8, a o takich jest mowa i tego dotyczą nasze pytania.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •