Witam,
Od pewnego czasu zastanawiam się nad wymianą/naprawą VANOSów w swoim samochodzie. Problem polega na tym, że już je słychać (jak pewnie w większości M62 z VANOSami) i na pewno nie były od nowości wymieniane/naprawiane. To auto chcę mieć jak najdłużej i wydaje mi się, że prędzej czy później muszę ponieść taki wydatek, w końcu to spokój na kolejne 200kkm (zakładając, że reszta podzespołów wytrzyma), co i tak jest dla mnie wynikiem pewnie nieosiągalnym ;) Podobno przy przebiegach +200000 należy o tym poważnie myśleć, a nie chcę, żeby coś się przez to poważnie posypało, bo zostanie mi tylko szukanie innego silnika, który będzie w nie wiadomo jakim stanie.
Nie wiem kompletnie, co tak naprawdę trzeba wymienić i jakie są koszty samych części w serwisie. Pytałem kilka osób, mechanik powiedział mi cenę około 3000zł za komplet nowych VANOSów na dwie głowice, cena wzięta podobno z serwisu. Z drugiej jednak strony obiło mi się o uszy, że w katalogu widnieje tzw. zestaw naprawczy, po, bodajże, 160zł na stronę.
Jak to jest naprawdę? Czy ktoś wie, jakie numery części trzeba zamówić, aby porządnie to zrobić? Jakie są koszty?
Pozdrawiam serdecznie,
Łukasz.