Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [ elektryka] rozrusznik

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    12

    [ elektryka] rozrusznik

    witam mam bardzo dziwny kłopot a mianowicie jak często odpalam auto i gaszę to czasami mi rozrusznik nie kręci muszę poczekać o koło godziny i po tym jest ok


    rozrusznik mam po naprawie także go wykluczam żadnych błędów samochód nie wyświetla
    mój samochód to e38 silnik m60 automat rok to 1994 4 litry

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    .........................
    Ostatnio edytowane przez Neuf ; 16-01-2011 o 11:11

  3. #3
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Miałem dokładnie taką sytuację i ciężko ją zdiagnozować, ale u mnie okazało się że uzwojenie stojanu było wewnątrz uszkodzone jak silnik był zimny nie było problemu, ale jak pojeździłem dłużej i rozrusznik nagrzał się od silnika, nie kręcił. Poprostu stojan dostawał temperatury i robiła się przerwa w uzwojeniu, jak ostygł kręcił bez problemu, tylko dobry serwis mający możliwość nagrzać rozrusznik i [shadow=darkred:ca96b874b6]sprawdzić go pod obciążeniem [/shadow:ca96b874b6] pomoże, standardowa wymiana szczotek czy automatu w tym przypadku nie ma sensu, a z twojego opisu wnioskuję taką usterkę, choć głowy nie dam :D

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    12
    niestety to nie rozrusznik mam teraz nowy atak to mam dwa i podmieniałem i to samo rozrusznik 2dni temu robiony wszystko co możliwe

    słyszałem że jak skrzynia się przegrzeje to blokuje rozrusznik
    aja mam takie objawy że porostu nie załącza rozrusznik ale nie puka żadnego dźwięku nie wydaje poczekam koło godziny i pali potem cały czas

    1. Używaj polskich znaków interpunkcyjnych , duże litery nie gryzą.
    2. Edytuj posty.

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Gdzieś brakuje prądu, innej opcji nie widzę.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    sprawdź czy w chwili gdy nie kręci dochodzi impuls ze stacyjki do rozrusznika, w ten sposób wyeliminujesz rozrusznik na 100%. U mie jak się rozgrzał i nie kręcił, to też nie było słychać żadnego cykania rozrusznika.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •