Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Prosba do znawcow silnika M62B44

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow

    Prosba do znawcow silnika M62B44

    Panowie mam prosbe, mam przeszczepiony silnik 4.4 do e30, jest to przedliftowy silnik i mam niepodlaczone jedno podcisnienie, czasem wydaje ono dzwiek podobny do pykania i jak zatkam je palcem to zasysa powietrze pykajac :) nie moge dojsc co powinno byc podlaczone do niego i czy to jakos wplywa na prace silnika. Link do zdjecia wklejam ponizej
    http://picasaweb.google.pl/badstuff7...03630313107794
    jest ono ze strony filtra i bagnetu.
    Probowalem znalezc to podcisnienie u siebie w 7er, ale mam tam M60B40 i wydaje mi sie ze nie ma tego podcisnienia :(
    Z gory dzieki za odp :)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    Witam
    wstaw zdjecie troszke z oddali abym mógł się zorientować gdzie to jest... poszukam i powiem Tobie gdzie ma to dojsc
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Jest to zawór odpowietrzający zbiornik paliwa. Powinien być podłączony do filtra z węglem aktywnym i dalej do odpowietrzenia baku.


    Jego używanie jest zbędne - możesz po prostu odłączyć jego wtyczkę (będzie on stale zamknięty ) - będzie jedynie występował jego błąd w dme - ale nie ma on wpływu na pracę silnika. Można także zaślepić króciec.


    W m60b40 e32 ten zawór jest w innym miejscu ;) Ale zasada działania taka sama.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow
    Dzieki bardzo :) czyli lepiej zaslepic czy odlaczyc? mam u siebie m60 w e38, mozesz mi powiedziec gdzie on w tym silniku sie znajduje?

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Możesz odłączyć wtyczkę - zawór będzie stale zamknięty (silnik nie będzie ciągnął powietrza).


    W e38 m60 jest chyba w okolicy lewej kopuły.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow
    Dzieki wielkie :) wreszcie nie chodzi jak..... akwarium :) tylko jak v8 :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow
    Mam jeszcze ptananie do was. Chodzi mi o czujnik tempetatury powietrza, ktory jest wpiety w puche filtra. Czy mozna go odlaczyc bez zadnych kosekwencji? Chce, a raczej musze zalozyc stozek i nie mam wtedy do zrobic z wtyczka ;?

  8. #8
    Dlaczego nie chcesz podłączyć czujnika? Stozek mu nie przeszkadza, a szkoda pozbawiać silnika kompletu informacji :)

    Upchnij go gdzieś w dolot ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    28
    ze stożkiem to nie do konca tak pieknie, jak włożysz byle co stracisz na mocy, puszka filtra powietrza ma swoja pojemnosc i kształt, także z tym z głowa.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow
    Masz racje sylwek, juz tak zrobilem :) nie odczulem zadnej roznicy niestety na stozku, ale ten dzwiek :) bezcenny :) a do tego zajmuje mniej miejsca pod maska a pucha byla na sile upchnieta :) dzieki za odp.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •