Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [ AV/navi] Czarno biały obraz na monitorze po podłączeniu pr

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    [ AV/navi] Czarno biały obraz na monitorze po podłączeniu pr

    Witam,
    Próbowałem podłączyć kieszonkowy odtwarzacz mp3, divx itp. pod wyjście AV in. Wszystko byłoby piękne gdyby nie to, że obraz jest czarno-biały. Próbowałem kombinować z kablami połączeniem itp, ale na nic me trudy. Nie wiem o co chodzi bo wcześniej podłączałem telefon, nawigacje, ten odtwarzacz i wszystko działało a teraz też działa tylko jest czarno biały obraz. Co może być przyczyną, czy mógł zepsuć się tuner tv???
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 28-07-2015 o 11:26

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    W opcjach jak masz ustawione na AV, sprawdź czy jest na PAL czy NTSC.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford
    Sprawdzone, PAL - PAL, NTSC - NTSC i bez zmian czarno biało. Dodam, że TV jest normalnie w kolorze wszystko inne tez jest w kolorze. Sprawdziłem odtwarzacz na tych kablach podłączając go pod TV i tuner w komputerze, żadnych problemów obraz kolorowy. Czy jest możliwość, że we wtyczce AV w aucie coś się odgięło? Ale to wtedy nie powinno być chyba w ogóle obrazu a nie czarno biały???

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    A czy czarno-biały obraz masz tylko po podłączeniu jednego konkretnego urządzenia pod AV? Czy wszystkie zewnętrzne źródła obrazu powodują zmianę na taki obraz?
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford
    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    A czy czarno-biały obraz masz tylko po podłączeniu jednego konkretnego urządzenia pod AV? Czy wszystkie zewnętrzne źródła obrazu powodują zmianę na taki obraz?
    kurde, ten odtwarzacz sprawdziłem czy działa i wszędzie działał poza samochodem. Teraz podłączyłem aparat fotograficzny i okazało się, że wszystko jest w kolorze. Uff czyli z autem wszystko w porządku tylko ten chiński badziew okazał się felerny :-/ Dobrze, że podsunąłeś mi pomysł bo miałem w planie sprawdzenie wtyczki w aucie:-D

    Swoją drogą to dalej nie wiem dlaczego obraz z tego odtwarzacza jest czarno biały, wszystko wydaje się być ok :-/

  6. #6
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    ........................
    Ostatnio edytowane przez Neuf ; 16-01-2011 o 11:13

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Wskazuje na to, że nie zgadzają sie systemy pracy odtwarzacza i AV w aucie. Dlaczego nie wiem, może faktycznie chińczycy nie pomyśleli o czymś.

  8. #8
    Oni nie myślą, tylko robią :P ;D

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford
    Problem w tym, że to działało bez zarzutu, teraz wpadłem na pomysł, żeby to zamontować na stałe. Jest to taka mała płytka pcb(5x10cm), wpiąłbym się w kable i prze lutował kabel od podczerwieni z wyprowadzeniem pod uchwyt na kubki(tak żeby nie było widać ale odbierał). W popielniczce miało być wyjście na USB pod które mógłbym podpiąć pendrive'a z filmami i mp3. Skompletowałem wszystkie kable(irda, usb i zasilanie zmieniające 12V na 5V). Podłączyłem na próbę i okazało się, że nie ma koloru :-/ No i plan wziął w łeb ;( Nie wiem co jest grane wszędzie działa dobrze poza autem, a w aucie z kolei wszystko inne działa dobrze poza tym badziewiem 8/ Chyba, że mam zły schemat wyjścia Mini-jack w aucie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •