Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: skrzynia biegów problem

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Najlepiej jedź teraz sprawdzić jaki bład spowodował włączenie trybu awaryjnego ....

  2. #12
    wisior, podłączałeś komputer?

  3. #13
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez mik231
    czyzby olej od wspomagania mial jakiś zwiacek ze skrzynią?? Mógłbyś rozszerzyć tę myśl??
    Komputer pokładowy bada wiele czynników wpływających na m.in. bezpieczeństwo jazdy. Brak lub bardzo niski poziom płynu wspomagania spowoduje przełączenie skrzyni w tryb serwisowy. Wiem to z własnego doświadczenia. Uzupełnienie płynu po pewnym czasie spowoduje powrót do normalnej pracy skrzyni. Należy zawsze pamiętać, że przełączenie się skrzyni w tryb awaryjny nie zawsze oznacza awarię skrzyni. Komp zawsze prawdę powie :)

    W moim przypadku raz był to zbyt niski poziom płynu w układzie wspomagania, a raz błąd czujnika położenia wałka rozrządu :)
    Gra muzyka

  4. #14
    Cytat Zamieszczone przez WojtekD
    Komp zawsze prawdę powie
    Nie zawsze wprost, ale powie ;)

  5. #15
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez WojtekD
    Komp zawsze prawdę powie
    Nie zawsze wprost, ale powie ;)
    Zgoda -nigdy nie mów zawsze ;D

    Ale jak komp nic nie wykazuje, a skrzynia w trybie alarmowym to można zacząć się martwić :)
    Gra muzyka

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Ja już przerobiłem temat skrzyni. Moja padła - olej był nie wymieniany. Z tym, że przechodzenie w tryb awaryjny spowodowane było bezpośrednio zmianą biegów z szarpaniem - błąd na kompie mówił o różnych prędkościach wewnątrz skrzyni. Nie migały mi żadne kontrolki dodatkowe - a w pierwszym poście kolega o tym wspomina - ja bym tu szukał przyczyny - jakiś usterka elektryczne np. ABS-u lub komunikacji między nim a skrzynią. Co do poziomu płynu od wspomagania - to u mnie uciekł cały za zbiorniczka aż pompa zaczęła wyć ale to nie wpłynęło na skrzynię - zresztą w zbiorniczku od płynu od wspomagania to czujnika nie zauważyłem.

  7. #17
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    co do płynu wspomagania jest ful , olej w skrzyni zmieniany na magnesach zero opiłków skrzynia nie szarpie przy zmianie biegów , ale dziwna sprawa za każdym razem jak pojawia się komunikat o awaryjnym trybie skrzyni zapalają się kontrolki abs i asc i po jakiejś minucie może troszke dłużej gasną .......

  8. #18
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    wisior, podłączałeś komputer?
    ??
    Gra muzyka

  9. #19
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    i teraz jest zagadka , właśnie dojechałem do pracy ( mam 17km) skrzynia biegów chodzi idealnie , biegi zmieniane płynnie jak w masełko :) ????


    co do kompa tak oczywiści byłem , zrobili mi jakąś adaptacje nowy program czy cuś i na jakies 50 km był spokój do wczorajszego powrotu z pracy tak jak wcześniej napisalem ............

  10. #20
    Cytat Zamieszczone przez WojtekD
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    wisior, podłączałeś komputer?
    ??
    Sorry, przegapiłem :x ;)

    Wisior, sprawdzali Ci tylko błędy skrzyni czy też w innych sterownikach?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •