Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: skrzynia biegów problem

  1. #1
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk

    skrzynia biegów problem

    Witam panowie mam problem ze skrzynią biegów tiptronik 2,8 99rok , auto stało ostatnio ponad tydzień nie ruszane , wczoraj jezdzilem nim troche wszystko ok , dzisiaj rano pojechałem do pracy wszystko ok , chciałem teraz wyjechać z pracy na wyświetlaczu pokazało sie GEBERIcoś tam PROGRAM , skrzynia przeszla w tryb awaryjny jednocześnie zapaliły się kontrolki od abs i asc i nie da się przełączyć skrzyni na ręczną zmianę biegów co to może być ?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Zapewne wyświetlił CI się kominukat "Getribe not program" - czyli tryb awaryjny skrzyni, moze coś się jej pochrzaniło jak stała ten tydzień, jakaś wilgoć czy jakaś kostka. Najlpeiej w tym trybie nie jeździć, najlepiej podpiąć pod komputer i zobaczyć jakie błędy wykaże. Tak to wróżenie z fusów..

  3. #3
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Było już o tym wielokrotnie :) Przeszukaj forum.
    A tak na marginesie pomijając diagnostykę komputerową to sprawdź sobie w pierwszej kolejności poziom płynu od wspomagania !!!
    Gra muzyka

  4. #4
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    "i ku ścisłości ", mój TIPTRONIK żyje dziękuje za zainteresowanie moim tematem , temat do zamknięcia lub usunięcia ..........

  5. #5
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Zaraz, zaraz nie tak szybko; od razu zamykać temat - może byś napisał jaka była przyczyna ??
    Gra muzyka

  6. #6
    wisior, opisz sposób rozwiązania problemu dla potomnych. :medit: ;)

  7. #7
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    co do problemu odłączenie aku pomoglo tylko na chwile po paru kilometrach bląd znowu się pojawił , pojechałem na kompa wykasowali mi wszystkie błędy , z tego co mechanik mówił wprowadził nowy program (jakaś nowa adaptacja czy cuś) wydaje mi się teraz jakby skrzynia (oczywiście STEPTRONIK)jeszcze płynniej zmieniała biegi , jak na razie jest ok. .................

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Wisior a akumulatorek masz naładowany? Bo u mnie przyczyną przełączania w tryb awaryjny był słaby aku i jak go podładowałem problem zniknął. Sprawdź to...
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  9. #9
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    no i niestety d.... blada , jak dla mnie dziwna sprawa bo zrobiłemokoło 50 km wszytko było ok , i wczasi jazdy znowu wywaliło błąd skrzyni , ale sprawa dziwna ponieważ dojechałem na parking na awaryjnym trybie , zgasiłem silnik odpaliłem ponownie i błąd skrzyni zniknoł przejechałem pare kilometrów wszystko ok. :/ :/ :/


    co do aku , jest naładowany już sprawdzałem ,


    podziękowania dla MODa za takie załatwienie sprawy ......

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez WojtekD
    Było już o tym wielokrotnie :) Przeszukaj forum.
    A tak na marginesie pomijając diagnostykę komputerową to sprawdź sobie w pierwszej kolejności poziom płynu od wspomagania !!!
    Witam
    czyzby olej od wspomagania mial jakiś zwiacek ze skrzynią?? Mógłbyś rozszerzyć tę myśl??
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •