Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63

Wątek: Palenie opon jak wykonac na ASB ?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja

    Palenie opon jak wykonac na ASB ?

    Mam bardzo glupie pytanie ale strasznie mnie to ciekawi . Jak mam zerwac tylnymi kolami w moim bmw . Mam skrzynie steptronik i kontrole trakcji.

    Ostatnio bylem nad jeziorem i bylo troszke piasku na asfalnie , pomyslalem ze zobacze ak sie zrywa bmw . Niestety nic z tego nawet na wylaczonej kontroli auto wogole nie zerwalo nawet odrobinke , poprostu mocno przyspiesza .

    Dodam tylko ze kiedys mialem mercedesa tez z ASB i tam nie bylo naprawde problemow rwal jak szalony , wystarczylo zblokowac skrzynie na 2 biegu lekko trzymac hamulec i gaz do deski .

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Kanister benzyny i zapałki, zawartoś Kanistra wylej na koła-mozesz nawet na wszystkie 4 bedzie lepszy efekt. TO GLUPIA ODPOWIEDZ NA TWOJE GŁUPIE PYTANIE!
    Chcesz palić gume automatem-sukcesów. Jeden użytkownik 7 z forum palił gume i skończyło sie to tragicznie dla skrzyni i jego portfela. Znam tez drugi przypadek wlasnie E38 gosc próbował palić i spalił ale most i skrzynie. Zrob cos pożytecznego i sprzedaj 7, kup golfa wtedy bedziesz mogl palić nawet cale Felgi nie tylko gumy. 7 to nie samochód do palenia gumy i tego typu popisów.
    Ech brak słów.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ACS
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    237
    BMW
    E-38
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez rodzinabmw
    Chcesz palić gume automatem-sukcesów. Jeden użytkownik 7 z forum palił gume i skończyło sie to tragicznie dla skrzyni i jego portfela. Znam tez drugi przypadek wlasnie E38 gosc próbował palić i spalił ale most i skrzynie.

    To strasznie słabe te siódemki ;)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Hmm . Nie zrozumieliscie pytania .

    Rowniez komentarze sa moim zdaniem nie na miejscu . Co do kupna golfa to tak samo szkoda bylo by mi nim gumy palic jak i szkoda jest mi 7 . To bez znaczenia .

    Chcialem zaspokoic swoja ciekawosc co do techniki wykonywania tego manewru .

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    176
    BMW
    e38 750I Alpina mod
    Skąd
    Jelenia Góra
    chodzi o to że palenie gumy jest łatwe przy manualu.. to wiadomo wszystkim kierowcom którzy doświadczyli obu typów skrzyń wkręcasz auto na 4 tysie strzał ze sprzęgła i szalejesz.. w automacie nie ma tak łatwo..

    ja w 5hp30 na 1wszym biegu na trybie manualnym zrywam przyszepność bez problemu. Wyłączam kontrolę trakcji i tak jak piszesz tekko chamulec na przednie koła i deska na gazie i do przodu... wkładam 2 i dalej zrywa mi przyczepność ale jade do przodu.. a nie palenie w miejscu .. to tepsze dla posiadaczy 3er lub 5er.


    pozatym moim zdaniem m62b30 i m62b35 jest jednostką "wystarczającą" do dynamicznej jazdy e38.

    m62b44 lub m73b54 nie miał byś tego problemu

    co do spalenia skrzyni przy m73 jest 5hp30 skrzynia bardzo wytrzymała na przeciążenia o ile jest sewrisowana odpowiednio... niech dowodem na me słowa będzie to że pakuja ja do astonów martinów vanquish czy jakos tak. I sprawdza się tam z tego co czytałem fora idealnie.. a wiadomo jak sie takimi autami jeżdzi.

    przy skrzyniach z mniejszych jednostek może faktycznie wpływać to znacząco na ich kondycję.

    jak chcesz szalec to naprawdę polecam dokupic jakies e36 m52b28 w manualu i wtedy nie powiesz ze masz jaki kolwiek problem z paleniem gumy.

    a e38 zostaw do tego do czego jest przeznaczona...

    pozdrawiam
    dwa słuszne wybory w życiu to R6 i V12


    BLOG MOJE AUTO
    MOJE AUTO komentarze- te pozytywne jak i negatywne mile widziane.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Mi tylko chodzilo o to ze bylem niedawno nad jeziorem i byl tam kawalek asfaltu pokrytego piaskiem . Jako ze nie bylo tam wcale ludzi chcialem sobie zobaczyc jak zachowa sie moje auto jak dodam na maxa gazu na takie nawierzchni . Niestety bylem niemile zaskoczony bo myslalem ze przynajmniej lekko zabuksuje , na kontroli trakcji to wogole nic sie nie stalo . A na wylaczonej bardzo delikatnie zamielilo . Fakt ze nie pomyslalem zeby zrobic to w trybie manualnym .

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Szczerze raz jeden w życiu przyświrowałem swoją 7 podczas zawracania na kostce brukowej dałem jej w palnik, nic się nie dzieje pomyślałem (oczywiście ASC wyłączone). Co się stało zobaczyłem jak do końca wykonałem manewr zawracania. Z tyłu nie było widać świata, kupa dymu i smród spalonej gumy. Na kostce zostawiłem sporo opony i potężny ślad. Tak zaspokoiłem swoją ciekawość i więcej tego nie powtarzałem i nie powtaórze, bo i po co. Zapewniam że mocy jest wystarczająco dużo, żeby "spalić laka"

  8. #8
    A podpytam - jaka szerokość opony z tyłu?

    Tak czy owak na asfalcie z piaskiem powinno się udać - nawet na D :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    176
    BMW
    e38 750I Alpina mod
    Skąd
    Jelenia Góra
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    Zapewniam że mocy jest wystarczająco dużo, żeby "spalić laka"
    ja nie pisałem ze nie .. jednostki zapewniają dostatecznie dużo mocy.. ale na kostce brukowej to i dużym fiatem spalisz laka :) :D ja paliłem...

    trudniej juz pewnie by było to samo zrobić na suchym betonie typu "ruskie" lotnisko.
    próbowałem swoją więc wiem.. na lakach 265 szerokości poprostu klei sie i strzela do przodu bez żadnego "ale" i bez zrywania przyczepności. W końcu się udało ale to musiałem kombinować.

    jak miałem e32 m30b30 około 200 KM tez dawała radę. więc 3.5 napewno daje radę.


    zależy wszystko też od zawieszenia. i opon.. mamy je zazwyczaj z górnej półki produkcyjnej do aut sportowych itd.

    te laki nie piszczą nie pala się tak jak jakies kormoranki czy dębice w golfie czy e30

    piszczą tylko na amerykańskich filmach :) i przy pełnym drifcie....

    a zawias w e38 "wybiera" wiele ze zrywanej przyczepności.. nie przenosząc tego na budę..
    dwa słuszne wybory w życiu to R6 i V12


    BLOG MOJE AUTO
    MOJE AUTO komentarze- te pozytywne jak i negatywne mile widziane.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Ja mam opony Continental 235-50-18 . Kiedys jak bede mial okaze to sobie eszcze potestuje . Bo tez mi sie wydaje ze 735 spokonie powinno jakies widowiskowe starty robic .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •