Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Dziwny "szum" w silniku

  1. #1
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz

    Dziwny "szum" w silniku

    Witam was
    Dzisiaj wracałem z delegacji z pracy wszystko pięknie, podjeżdżam pod garaż maska do góry i słyszę dziwny szum w silniku, co to może być?? lewe powietrze??

    http://www.youtube.com/watch?v=hPvZSd7pR0Q

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    coż film nie odwzorowuje najlepiej tego dzwięku, ale myślę, że może to byc lewe powietrze. Najlepeij sprawdzić to poprostu przy pomocy np samostartu. Odpal silnik i pryskaj specyfikiem po wężach podciśnieniowych w okolice odmy (tył kolektora ssącego) po kolektorze, w okolice uszczelek idt. Jak silnik zmieni pracę, to masz zlokalizowane miejsce nieszczelności układu dolotu. UWAGA samostart jest bardzo palnym środkiem!

  3. #3
    Wypowiedź Danka25 wszystko tłumaczy
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    dzięki za odp. , w poniedziałek będę działał w tym temacie:) pozdrawiam

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez dealer25
    dzięki za odp. , w poniedziałek będę działał w tym temacie:) pozdrawiam
    Witaj. Kolego i Co udało Ci się coś stwierdzić? ja mam w prawdzie m52 ale syczy mi silnik identycznie jak Tobie, zauważalne przy niskich obrotach w trakcie gazowania.. jak na Twoim filmie..
    Pozdro
    Biały

  6. #6
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    witam od rana walczyłem w garażu i znam już przyczynę tego "szumu". Przyczyną był panel sterowania klimy. Zmieniłem na nowszy bo miałem ten starszy z niedziałającymi pixlami. No i zaczeło sie po zmianie dziwny szum w silniku oraz klima się nie włącza:/. Gdy podłączyłem stary panel szum znikł, klima się włącza. O co chodzi???? podobno nowszy panel z europejczyka powinien normalnie działać ?? a mi się jakieś cyrki dzieją:/

    Cytat Zamieszczone przez bialydaro
    Witaj. Kolego i Co udało Ci się coś stwierdzić? ja mam w prawdzie m52 ale syczy mi silnik identycznie jak Tobie, zauważalne przy niskich obrotach w trakcie gazowania.. jak na Twoim filmie..
    Pozdr
    w mojej poprzedniej e36 z silnikiem M52 tez miałem takie syczenie podczas gazowania, jakoś nie przeszkadzało mi to

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez dealer25
    witam od rana walczyłem w garażu i znam już przyczynę tego "szumu". Przyczyną był panel sterowania klimy. Zmieniłem na nowszy bo miałem ten starszy z niedziałającymi pixlami. No i zaczeło sie po zmianie dziwny szum w silniku oraz klima się nie włącza:/. Gdy podłączyłem stary panel szum znikł, klima się włącza. O co chodzi???? podobno nowszy panel z europejczyka powinien normalnie działać ?? a mi się jakieś cyrki dzieją:/

    Cytat Zamieszczone przez bialydaro
    Witaj. Kolego i Co udało Ci się coś stwierdzić? ja mam w prawdzie m52 ale syczy mi silnik identycznie jak Tobie, zauważalne przy niskich obrotach w trakcie gazowania.. jak na Twoim filmie..
    Pozdr
    w mojej poprzedniej e36 z silnikiem M52 tez miałem takie syczenie podczas gazowania, jakoś nie przeszkadzało mi to
    też mi to nie przeszkadza.. ale ciekawi mnie co tak syczy.. gdzieś chyba łapie te lewe powietrze hmm..
    Biały

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez dealer25
    No i zaczeło sie po zmianie dziwny szum w silniku oraz klima się nie włącza:/. Gdy podłączyłem stary panel szum znikł, klima się włącza. O co chodzi????
    Prosta sprawa.

    Panel klimatyzacji jest sterownikiem i należy go zakodować. To wszystko
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Jeśli łapie lewe powietrze, to auto na bank nie pracuje tak jak powinno, czyli mogą występować nierówne obroty silnika, kołysanie, większe spalanie, mniejsza moc itp.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    Jeśli łapie lewe powietrze, to auto na bank nie pracuje tak jak powinno, czyli mogą występować nierówne obroty silnika, kołysanie, większe spalanie, mniejsza moc itp.
    No właśnie, silnik na wolnych chodzi ładnie, na wysokie wkreca sie też fajnie ale na P.. jak juz jade (D) To tak ładnie się nie wkreca i ma mniej mocy.. a spalanie? hmm na 40 litrach gazu 250 km (stag 300, alaska, nowe listwy valtekow czerwoych, nowa mapa wtrysku i swiezo wykalibrowane)
    Biały

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •