Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: [ zawieszenie] trzeszczenie skrzypienie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa

    [ zawieszenie] trzeszczenie skrzypienie

    witam mam taki problem juz na rożnych forach czytałem ale nic konkretnego nie bylo...otóż mam e38 i strasznie skrzypi trzeszczy przednie zawieszenie ale tylko jak krece kierownica tak jak by guma o gume tarła o cos...ale nie odrazu jak np po nocy stoi auto jest ok , jak pojeżdżę nim dużej tym bardziej skrzypi (moze cos od nagrzanie),jak auto postoi jakiś po jeździe jest spokój potem znowu... jest to okropnie głośne.... wstrzyknąłem wszędzie gdzie sie dało oleju strzykawka...ale dalej skrzypi..moze ma ktos jakiejś sugestie bo mi rece opadają..i krew mnei zalewa...

    moje podejrzenia padły na maglownice i moje pytanie drugie czy cos tam moze skrzypiec...moze zmienić olej od wspomagania?bo w każdy sworzeń wstrzyknąłem olej...i to na pewno nie trzeszczy w kielichach....

    dołączam filmik z z tym choler... trzeszczeniem
    http://www.youtube.com/watch?v=d1dPvmq8n9Q

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    wali niemilosiernie, wg mnie to cos ze wspomaganiem, ale niech udziela sie majacy wiecej doswiadczenia ;)
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  3. #3
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    ja myslalem ze to ktos udaje orangutana czy inna małpkę :) strasznie dziwne i bardzo glosne
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    i strasznie wkurw...naprawdę nic mi bardziej na nerwy mi nie działało...jadę po mieście a tu taki babor wstyd jak nigdy...dodam ze zima nic nie skrzypiało jak było zimno dosyc ostatnio tez nie...jak robi sie ciepło i tak po przejechaniu ok 10 km...im dużej jeżdżę tym bardziej skrzypi..normalnie szalu dostane... 8/

  5. #5
    Vip Vip Awatar NoVy
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    495
    BMW
    Było : E38 2.8 iA/ Było : E32 4.0 V8/ Obecnie : ///M3 e46
    Skąd
    Wrocek City / Southampton
    Cytat Zamieszczone przez konrad1654
    strasznie skrzypi trzeszczy przednie zawieszenie ale tylko jak krece kierownica tak jak by guma o gume tarła o cos
    Tez mialem cos podobnego i tez glowilem sie co to moze byc ....

    Moga byc to poduszki z lozyskami ktore sa nad przednimi amortyzatorami i one wydaja dzwiek trzeszczaco skrzypiacy poniewaz sa juz wyeksploatowane ....


    ps: Szczurek chyba widzialem cie na tym filmiku jak lezales pod autem i drapales sie po tylku wydajac przy tym takie dzwieki ;D ty moja malpeczko hahahahah
    Wieśniactwo to stan umysłu nie miejsce zamieszkania .........

  6. #6
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    jezeli byly by to poduszki na amorkach to ciezko chodziła by kiera . zaobserwowałes to? powinny tez strzelac sprezyny bo sie nie kręca na górze mcpersona. ja stawiam ja nakas tulejke :) jedz na szarpaki 20 zł to nie wydatek a moze zdiagnozuja problem .
    ps Mały mnie tam nie było , ale podobno tak sie cieszysz jak wyjezdzasz w strone warszawy :x
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    właśnie nie zauważyłem zeby kiera chodziła ciężko skrzypi tylko jak rusze kierownica...jakjade prosto jest cisza wystarczy malenki ruch kierownicy i zatrzeszczy...dźwięk mi sie wydaje ze ewidentnie z dołu i tak z maglownicy... no ale tam nei ma co sie ocierać a wszystko co było w zawieszeniu zalałem 2 razy olejem....

  8. #8
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    sprawdz jeszcze jedna rzecz. zobacz na gume przy krzyzaku w kolumnie kierownicy.
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    zalałem ja juz olejem i nic nawet próbowałem wstrzyknąć wejście kolumny do maglownicy moje działania nie dały za gorsz poprawy...

  10. #10
    A ja radzę - wymień tulejkę nr 7 ;)

    To żadne krzyzaki :)

    po rozgrzaniu silnika niemiłosierne skrzypienie. Temat znany :)

    Jesli to nie ona - pozostaje sprawdzanie sworzni na wahaczach, ale to rzadkość
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •