Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Wątek: [ zawieszenie] trzeszczenie skrzypienie

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    idzie dostać sama tulejkę czy trzeba wymieć cala element...a możne wystarczy nasmarować...

    czy to jest ta tuleja?
    http://www.allegro.pl/item1024497075...8_e38_e32.html

  2. #12
    Tak - to jest ta tulejka :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    40
    BMW
    e38
    Skąd
    gliwice
    niedawno strzeliła mi spręzna z prawej strony,wymienili mi ją i...hmm tez mi skrzypi przy skręcie(dość denerwujące),może to też ta tuleja??? :/

  4. #14
    Cytat Zamieszczone przez strusiu44
    ...może to też ta tuleja??
    Jeśli po zagrzaniu silnika to i może być ona :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    20
    BMW
    E38
    Skąd
    Chełm
    a u mnie skrzypiał właśnie któryś kieliszek w drążku. Też zalewałem olejem, nawet rozbebrałem puszkę z wd40 i wstrzyknąłem. A skrzypiało niemiłosiernie dokładnie tak jak piszecie wyżej. pomogła dopiero wymiana drążka i końcówek. Gość który to robił rozebrał jeden kielich od drążka i pokazał mi co w środku było. Jak jest jakiś "tani" drążek to do środka pchają najtańszy towot a ten po kilku miesiącach robi się jak piasek i do tego tak szczelnie zapycha szczelinki że choć i lejesz olej do środka to on i tak nigdzie tam nie wlezie (no chyba że już masz tak rozwalony ten kielich że luz na milimetry wtedy przynajmniej skrzypieć przestanie... W każdym razie zmieniłem i drążek i końcówki przy okazji i teraz mnie nic skrzypieniem nie wk...denerwuje :)

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    wymieniłem ta tulejkę co polecał sylwek7, ale nic nie dało jak auto się zagrzej i trochę sie pojeździ to skrzypi okropnie...proszę o jakieś namiary co sprawdzić jeszcze, bo naprawdę do skrzypienie doprowadza mnie do szalu

  7. #17
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Jak ktoś Ci będzie bujał autem to nie dasz rady dostrzec co to jest??
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    nie tylko i wyłącznie przy skręcie kierownica(na nierównościach czy dziurach nic nie słychać) i powiem ze już ktos ruszał i próbowałem nasłuchiwać i mi sie wydaje jak coś z maglownic przynajmniej z tamtej strony jak auto postoi chwile przestaje skrzypiec przynajmniej słyszalnie w aucie

  9. #19
    Vip Vip Awatar Mariusz735i
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    397
    BMW
    E38 740iA, było E32 735i
    Skąd
    Cyców, lubelskie
    Cytat Zamieszczone przez konrad1654
    nie tylko i wyłącznie przy skręcie kierownica(na nierównościach czy dziurach nic nie słychać) i powiem ze już ktos ruszał i próbowałem nasłuchiwać i mi sie wydaje jak coś z maglownic przynajmniej z tamtej strony jak auto postoi chwile przestaje skrzypiec przynajmniej słyszalnie w aucie
    Mam właśnie to samo co Ty i też szukam przyczyny. Byłem na szarpakach i chyba to drążek kierowniczy. Inny mechanik maglownicę wykluczył zupełnie. Mam nadzieję, że dojdziemy wreszcie do tego co tak skrzypi. :)
    Pisz jak tam u Ciebie sytuacja. :)

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    u mnie nie ma luzów na drążku i końcówkach tylko to okropnie skrzypienie..szkoda mi wymieniać całości jak jest dobra...eh...będę jeszcze męczył temat bo to skrzypienie mnie do szalu doprowadzi...i drugie pytanie jak juz wymienić drążek to jaki polecacie i końcówki?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •