Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: kody bledów

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    dokładnie pierwszy bieg dobrze jak jest ale bez niego nic nie grozi klimatyzacji. Jak wzrośnie ciśnienie w układzie to załączy sie 2 bieg. Różnica jest napewno odczuwalna dla kkompresora, ale tez nie do tego stopni by mógł się uszkodzić. Jeśli masz wentyltaor 4 pinowy to koszty naprawy poszczególnych biegów nie sa duże. Wystarczy podejść do dobrego sklepu z elektronika i kupić odpowiednie opory dużej mocy. Jeśli masz trzy pinowy to masz kłopot bo wentylator jest sterowany z ECU sygnałami prostokątnymi i tam pozostaje wymiana całego wentylatora. W siniku wentylatora jest płyta drukowana sterująca nim.

  2. #12
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    na tym 1 biegu jak szybko sie kreci ten wentylator???? nie wiem czy wisco nie chlodzi tej chlodnicy klimy, bo nawet jak odpalam auto po nocy to wisco caly czas sie kreci wolno sie sie kreci , tak powinno byc czy to tez mam skaszanione ????
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Wisco po nocy ma prawo chwilkę pochodzić. Póżniej powinno ucichnąć i znowu zadziałać gdy bimetal zmieni swój krztałt od temperatury. Jeśłi chodzi o wentylator to te cztero przewodowe powinny odrazu po włączeniu klimy włączać sie na 1 bieg. Póżńiej jak rosnie ciśnienie w układzie to załącza czujnik ciśnienia kolejno 2 bieg, oraz przy sytuacji bardzo wysokiego ciśnienia trzeci.

  4. #14
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    wisco wolno mi sie kreci caly czas !!!!
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Zawsze wisco sie musi kręcić tylko jak jest sprawne to najprościej mówiąc zaciska się i chodzi na sztywno wraz z silnikiem, ale tylko kiedy złapie wysoką temperaturę, oraz chwilkę po odpaleniu silnika. Jest to sprzęgło które powinno obracać się bezwładnie na wirniku pompy podczas naormalnej pracy silnika. Jak autko rozgrzejesz mocno to powinieneś ewidentnie słyszeć moment zaskoczenia wisko. Bedzie to charakterystyczny tzw odkurzacz, hałas zasysanego przez wiatrak powietrza. Zwłaszcza wtedy kiedy przegazujesz silnik. Sprzęgło wraz z wiatrakiem zatrzymasz podczas pracy silnika ręką, ale tylko wtedy kiedy pracuje lużno. Nie radzę próbować jeśli nie wiesz kiedy chodzi lużno, może to robić tylko osoba wiedząca o czym mówię!

  6. #16
    Początkujący Użytkownik Awatar cezar012
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    48
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Danek25 Zobacz posta
    ... Sprzęgło wraz z wiatrakiem zatrzymasz podczas pracy silnika ręką, ale tylko wtedy kiedy pracuje lużno. Nie radzę próbować jeśli nie wiesz kiedy chodzi lużno, może to robić tylko osoba wiedząca o czym mówię!
    ja bym nawet reka nie polecal tego robic... polamane palce gwarantowane chyba ze masz stalowe, smiglo kreci sie z taka bezwladnoscia ze mozna je poprostu uszkodzic czyli oderwac skrzydlo. w ciezarowkach tez jest taka zabawka, a w lepszych wersjach jest tz elektrosprzeglo i komputer dokladnie sam steruje praca wentylatora, nie wiem czy w osobowkach jest cos takiego.
    V8-POWER...
    BMW e38 740d V8 ;-D
    Scania R500 V8
    Scania 164c V8
    Scania 144L V8

  7. #17
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    oooooo widzę ze temat odświeżony :) mam problem z ciepłem powietrzem i klimą . Ostatnio odpaliłem auto było całe w śniegu rostawiłem na 15 minut zeby sie zagrzało temp na 32 stopnie przednai szyba włączona . przychodzę po tych 15 minutach wskazówka w pionie a w aucie zimnica jak na Uralu , leci tylko zimne powietrze jak dodałem gazu tak do 2 tyś obrotów na jakies 40 sekund zaczęło lecieć ciepłe powietrze. Tak samo jest z klima latem jak stoję w korku czy coś to zaczyna powietrze cieplejsze lecieć , jak jade w trasie to zimno fajnie. na to coś wspólnego z tym wentylatorem od klimy czy co??? może to ta śmieszna pompka pod elektrozaworami , dodam ze elektrozawory do regeneracji u Siudemy , trza tylko do Ditrojt sie wybrać z flaszką na sobotę :)
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Sprzęgła elektromagnetyczne są montowane w osobówkach, na pewno w niektórych starszych mercedesach.


    Szczurek, a układ masz dobrze odpowietrzony, nie brakuje płynu?
    Pompkę łatwo sprawdzisz, trzeba wyjąć całe elektrozawory i podpiąć ją pod 12v, jak kręci to jest git.

  9. #19
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    z miłą checią bym je wyciagnął ale w 740d elektrozawory są wciśniete tak ze widziałem je jak było rozebrane poł silnika przy wymianie odmy i termostatu agr-u, także jakies pomysły jak se wyciagnąć bo lato sie powoli zbliża a gorąco bedzie lecieć z mawiezów znowu
    płyn jest , odpowietrzony chyba też bo po jeździe jak juz ostygnie silnik troche jak odkręcę kurek to nic nie syczy, poprawcie mnie jak sie mylę z tym odpowietrzaniem
    Ostatnio edytowane przez szczurek ; 03-01-2011 o 21:44
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    O, nie wiedziałem że w 4.0d są tak wciśnięte głęboko, w 4.4 wyjęcie to dwie minuty, cybanty, kostki elektryczne i trzymam zawory w ręku :) .
    Brak syczenia po ostygnięciu silnika jest normalnym objawem, bez względu czy układ jest zapowietrzony, czy nie. Z układu schodzi ciśnienie i tyle :) . Jeżeli temperatura się nie waha, wskazówka stoi w pionie, płynu nie ubywa to chyba raczej nie ma problemu z zapowietrzeniem, a problem leży po stronie niesprawnych (zapieczonych, nieszczelnych) elektrozaworach.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •