Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Skrzypienie z prawego tylnego koła

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków

    Skrzypienie z prawego tylnego koła

    Od jakiegoś czasu coś skrzypi mi z tyłu w aucie. Z początku myślałem że odgłosy dochodzą z bagażnika lub z tylnej półki. Przejrzałem wszystko i niestety nie znalazłem niczego co mogłoby skrzypieć. Jako że swoją 7er jeżdżę tylko ja, nie miałem nigdy okazji posłuchać jej z zewnątrz do momentu kiedy to moja Żona nie zachciała wjechać sama na podwórko (nie ma prawka i każdy kontakt sam na sam z 7er sprawia Jej wielką radość :) ) No więc gdy wjeżdżała a ja stałem z boku usłyszałem dopiero jak bardzo słychać te skrzypienie. Dochodzi z tylnego prawego koła i słychać je przy najmniejszym poruszeniu auta. Byłem na kanale i chłopaki powiedzieli mi że wyrobiły się jakieś tuleje jakiegoś drążka. Niestety powiedzieli że nigdzie w sklepach tych tulei nie ma i mi nie wymienią. A ja nie mogę już tego skrzypienia znieść i postanowiłem poszukać tego na własną rękę w necie. Problem w tym że nie wiem jak fachowo te tuleje się nazywają. Szukałem na http://www.realoem.com/bmw/ ale nie mogę znaleźć :/ Ma ktoś jakieś pomysły co to za tuleje mogą być? Jak coś mogę zrobić zdjęcie bo pamiętam wizualnie które to były....
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Najprawdopodobniej skrzypi Ci wahacz :) http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...el_suspension/ Część nr 8.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    A jak nie to tuleja skrętna. Mi zaczęła skrzypieć niedługo po wymianie. Dostał się tam gdzieś jakiś pył, piach, coś. Rozebrane, wyczyszczone i przesmarowane, cisza umilała każdy kilometr :)

    To mój przypadek :P co Ty masz diabli wiedzą nie słyszę, nie widzę. Jak sam nie znajdziesz na kanale z kumplem to nikt Ci przez monitor nie wywróży. Jak będziesz wiedział skąd to Ci powiemy co.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4
    a ja powiem, ze niemal ZAWSZE skrzypi jak w starym tapczanie tuleja na 2 plus drążek skrętny nr 4

    Wahacz co powyżej napisano nie skrzypi ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Vip Vip Awatar Mariusz735i
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    397
    BMW
    E38 740iA, było E32 735i
    Skąd
    Cyców, lubelskie
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    a ja powiem, ze niemal ZAWSZE skrzypi jak w starym tapczanie tuleja na 2 plus drążek skrętny nr 4

    Wahacz co powyżej napisano nie skrzypi ;)
    Tak jak mówi Sylwek7.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Wahacz poprzeczny czy coś takiego :) http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...el_suspension/ nr.17 miałem to samo. Tzn ta tulejka co jest na wachaczu, ale chyba lepiej caly wahacz wymienić mój był od nowości:).

    MOD: Wahacz pisze się przez "h" a nie "ch".... To tak na przyszłość.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  7. #7
    Od nowoście wahacz górny tylny? Sorry, ale nie wierzę :shock: One wybijaja się notorycznie a Twój ma co najmniej 9 lat wiec nie jest możliwym, żęby był nie zmieniany :)

    Wracajac do tematu, sprawdź czy nie skrzypi przelotka linki hamulca postojowego przez otwór - przy tylnym lewym kole, ale to raczej popiskuje niż skrzypi ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Dla czego nie :) ja zmieniałem jakiś wahacz z przodu po zakupie auta i mam nadal jakiś wahacz z tyłu oryginalny. Przebieg ok 350tys km wszystko oczywiście od strony kierowcy bo od pasażera to można zapomnieć ;D

    A z tym skrzypieniem w stylu sprężyny w starym tapczanie to typowo te elementy o których mówisz z tym, że myślałem, że to się nazywa tuleja skrętna a nie sworzeń, ważne, że sprzedawca i mechanik wie o co biega :D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    [quote="sylwek7"]Od nowoście wahacz górny tylny? Sorry, ale nie wierzę :shock: One wybijaja się notorycznie a Twój ma co najmniej 9 lat wiec nie jest możliwym, żęby był nie zmieniany :)

    Specjalnie dla ciebie poszukam i zrobie zdjecie:)
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  10. #10
    :)

    wówczas uwierzę :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •