Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Skrzypienie z prawego tylnego koła

  1. #11
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Panowie nie wymyslajcie- tak jak napisal Sylwek, skrzypi tuleja plywajaca- jak na 95r to super wynik (z reguly rozpadaja sie po 10 latach)
    Koszt w zaleznosci od sklepu w okolicach 100-140zl/sztuka

    Przemo skoro twierdzisz ze masz jeszcze fabryczny wahacz poprzeczny to od dobrych kilku lat jezdzisz niesprawnym autem ;)

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    83
    BMW
    730d
    Skąd
    Bogatynia
    witam jeżeli mogę pomóc to też miałem podobny przypadek i skrzypienie w tylnym zawieszeniu okazało się, że do wymiany jest właśnie tylny wachacz poprzeczny po wymianie skrzypienie usytało. Pozdrawiam
    walczak.tomek

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Skoro mój mechanik nie potrafi załatwić mi tej części to pojadę do innego mechanika który załatwia części z innych źródeł. Albo przynajmniej niech mi dokładnie powie co to jest to se zamówię na alledrogo. Musze to zrobić jak najszybciej bo stara wersalka przy tym to jest nic. Teraz to już skrzypi na dobre. Pamiętam że mechanik twardo mówił o tulejach więc wydaje mi się że nie jest to wahacz tylko właśnie ta tuleja pływająca. Nie wiedziałem że w aucie może coś do tego stopnia zacząć piszczeć >:-(
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  4. #14
    Cytat Zamieszczone przez Individual23
    Nie wiedziałem że w aucie może coś do tego stopnia zacząć piszczeć >:-(
    Oj może....

    U mnie dodatkowo sa jęki z pompy paliwowej ;) i czasami przy skręcie skrzypi tuleja pod drążkiem kierowniczym. Dziwiłem się że przechodnie się tak oglądają do czasu aż opuściłem szybę :/ Ech te podwójne ciche szyby :hah:

    Zawsze jest coś do zrobienia przy samochodzie :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    83
    BMW
    730d
    Skąd
    Bogatynia
    Dla pewności zrób tak jak mi stwierdzono co wydaje ten dziwny dzwięk, nabij oleju do strzykawki i ruszając autem najpierw wpuść go trochę do tych tulei jak dalej będzie skrzypiało wpuść go w gumy na wachaczu poprzecznym jak przestanie to stwierdzisz co jest uszkodzone i do wymiany. Pozdrawiam
    walczak.tomek

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Jutro jadę do mechanika na dokładną diagnozę ale prawdopodobnie jest to tuleja pływająca wahacza tylnego. Już się rozglądałem za nową i mam takie firmy do wyboru: LEMFORDER, HANS PRES, MEYLE, NK, TOPRAN. Szczerze mówiąc nie znam się na tym i nic mi te nazwy nie mówią. Którą byście polecili?
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  7. #17
    Co tu diagnozować i płacić za to?

    Zleć wymianę tych tulei lewa plus prawa najlepiej z drążkami skrętnymi, koszt niewielki. Kup części Lemfordera i będzie po kłopocie. Części dobra.

    Nawet jesli co innego Ci będzie jeszcze skrzypiało, to przy pracy wyjdzie na pewno, a i tuleje co się psują będziesz mia nowe :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #18
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Nie ma co sie czaic- wymien te tuleje- tyl auta sie troche podniesie i przestanie ciac wewnetrzne krawedzie tylnych opon ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Individual23
    TOPRAN
    Cytat Zamieszczone przez Individual23
    HANS PRES
    To jedna marka. Szajs jak diabli, tak samo jak Hart.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •