Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Kierownica m pakiet-FL nie pasuje do auta po FL :| :/

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław

    Kierownica m pakiet-FL nie pasuje do auta po FL :| :/

    Jak w temacie, kupiłem kierownicę m pakiet specjalnie po liftingu tj. bez taśmy przy kierownicy (data produkcji 1999) najprawdopodobniej od bmw e39 z myślą, że będzie pasowała do mojego auta (1999). Po odkręceniu orginalnej kiery z mojego auta okazuje się, że kierownica ma taśmę a data produkcji na niej to november 22 1998 .... :/ masakra bo nie mam jak jej teraz zamontować. I tu moje pytanie, mianowicie czy istnieje możliwość zamontowania kiery po lifcie w miejsce kierownicy przed liftem ? W ogóle jak to jest możliwe, że mam taśme przy kierze skoro od 1998 czyli od zrobienia liftingu taśma była w kolumnie ... ??

  2. #2
    Wiertara, pilnik i do przodu. ;) Wielowypust pasuje, musisz dorobić mocowanie taśmy w kierownicy poliftowej i odpowiednie otwory na kable.

    Wygląda na to, że Twoje auto zostało wyprodukowane przed marcem 99 (a te modele mają jeszcze manetki przy kierownicy starego typu, poduszkę jednostrzałową i inną kierownicę).

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Z chęcią bym się za to zabrał aczkolwiek nie jestem elektrykiem i dla mnie te wszystkie kabelki to czarna magia !! Z przymocowaniem taśmy dam sobie jeszcze radę ale jak to wszystko później popodłaczać to nie mam zielonego pojęcia :/ Szkoda sprzedawać kiere bo jest w na prawdę ładnym stanie :/ Może ktoś z wrocka potrafiłby to zrobić ? Albo byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi pomógł i rozrysował jakiś schemat co do czego podłączyć :)
    Pomocy :P

  4. #4
    Taśmę przekładasz od przedliftowej. W połączeniach elektrycznych nic się nie zmienia.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Ale wydaje mi się że wtyczki są całkowicie inne. Druga sprawa jak to będzie działało pod względem elektronicznym jeśli fabrycznie auto miało poduche jednonabojową a założę dwunabojową bo dzwoniłem do kumpla od bmw i mówił że to nie bedzie latało :/ ????

  6. #6
    Na to nie zwróciłem uwagi. Ja zmieniałem m-pakiet przedliftowy na poliftowy, stąd nie miałem takiego problemu. Wtyczki do multifunkcji podpasują bez problemu, ale z poduchą nie zawalczysz. W takim układzie albo poszukaj poduszki (drożyzna) od przedlifta albo odpuść temat.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    176
    BMW
    e38 750I Alpina mod
    Skąd
    Jelenia Góra
    powiem tyle :
    róznice:
    http://www.bimmerboard.com/forums/posts/417260

    i
    koleszka zamienia przedlifta na polifta.. przy okazji mateki wrzuca.
    http://www.bimmerboard.com/forums/posts/600730
    dwa słuszne wybory w życiu to R6 i V12


    BLOG MOJE AUTO
    MOJE AUTO komentarze- te pozytywne jak i negatywne mile widziane.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Czyli nie ma to sensu ... muszę sprzedać kierownicę. :/

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez MastaKleszcz
    Czyli nie ma to sensu ... muszę sprzedać kierownicę. :/
    Nie koniecznie

    Zmień kolumnę kierownicza na polifta.

    Sprawę kabli da się obejść - poprzepinac piny ewentualnie polutowac przewody.

    Z poduszką podłączyłbym od jednego naboju (pierwszy strzał) ale wcześniej pomierzyłbym rezystancję nabojów w obu poduchach

    Nie wspomnę że warto rozejrzec się za elektryczna kolumna ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez dzikigrzyb
    Zmień kolumnę kierownicza na polifta.
    Kolumna jest taka sama - różnią się stacyjki.

    Sprawę kabli da się obejść - poprzepinac piny ewentualnie polutowac przewody.
    To akurat nie jest takie oczywiste (gdyby takie było, to moje manetki już by siedziały na właściwym miejscu). Polft ma inaczej sterowane kierunki oraz światła drogowe. Zamiast zwykłych zwarć do masy zmienia się rezystancja w pojedyńczym obwodzie. Zatem aby przerobić manetki, trzeba przerabiać przełączniki nie tylko poprzez przepięcie pinów, ale również należy dodać brakujące wyprowadzenia. Chyba tylko po stronie z wycieraczkami wystarczy przełożyć piny.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •