Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Skraca czas wtrysku gazu tylko ma jednym cylindrze (KME)

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów

    Skraca czas wtrysku gazu tylko ma jednym cylindrze (KME)

    Cześć! Na szóstym cylindrze skraca czas wtrysku na gazie. Wtryskiwacze czerwone Valteki - mało przejechane na instalacji. Zamieniane były cewki, świece, wtryski od gazu i dalej na szóstym inaczej. Jeszcze bym rozumiał gdyby wydłużał czyli np. lewe powietrze (tak mi się wydaje) albo jak wszystkie trzy by chodziły inaczej (bo są na jednej sondzie) ale tak to nie mam pomysłu. Jeszcze sprawdzę ciśnienie sprężania bo powoli nie wiem do czego się jeszcze przyczepić. Choć i tak wydaje mi się to dziwne, bo nie wiem czy komp może "zauważyć" różnicę w składzie mieszanki na pojedynczym cylindrze. To znaczy czy wskazania sondy lambda wystarczą żeby takie dane wyodrębinć. Na benzynie wszystko dobrze. Może macie jakieś sugestje? Auto jak w opisie.

  2. #2
    podmień sterownik LPG (czytaj: emulator) ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Masz na myśli komputer sterujący instalacją lpg? Jak tylko wykluczę różnicę ciśnień sprężania w cylindrach to podjadę tam gdzie zakładałem gaz i będę musiał powalczyć o taką podmianę choćby na próbę.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Te sterowniki (pomimo jednej sondy) potrafią "ocenić" różnice w składzie mieszanki dla poszczególnych cylindrów.


    Może jeden wtrysk benzynowy nie jest szczelny, może coś ze sterownikiem lpg - musisz podmieniać i szukać - możesz np zamienić wtrysk PB z cylindra z którym jest problem z jakimś innym i sprawdzać co się dzieje - itp.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Dam Ci dobrą radę wyrzuć te Valteki, zamontują wtryskiwacze a nie coś co można nazwać pseudo wtryskiwaczem.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Trochę sam powalczyłem z ustawianiem map i tak: sprecyzuję - jak mapy są zebrane i wyglądają dobrze (gazowa pokrywa się z benzynową) to niestety szósty cylinder przerywa. Chodź według kompa wszystko dobrze (czasy wtrysków ok). Dopiero jak się dla tego cylindra zuboży mieszankę o 20 - 22% to zaczyna silnik równo pracować. Ale wtedy oczywiście dla tego cylindra są krótsze czasy.
    Co do Valteków to owszem złych opinii jest wiele ale moje są w dobrym stanie, skalibrowane - a tak w ogóle to zamiana pomiędzy wtryskiwaczami gazu nic nie daje więc raczej ich usterkę wykluczam. Podejrzewam natomiast, że na tym cylindrze jest niższe ciśnienie i stąd potrzebna mniejsza dawka paliwa na ten cylinder (tak mi się wydaje). Jak dobrze pójdzie to jutro przy okazji wymiany oleju sprawdzę sprężanie i może to rozwieje niejasności. Choć na benzynie czasy wtrysków są równe i silnik pracuje równo ale spalanie gazu ma większe wymagania.

    I ciąg dalszy. Informacja dla innych osób - jeśli po zubożeniu mieszanki zaczyna dobrze pracować to może być spowodowane nieodcinaniem wtrysku benzynowego. U mnie tak jest - dostaje i gaz i benzynę - dlatego tak kulał. Przyczynę znalazł dopiero ktoś kto wcale nie zakłada gazu. Jutro może dostanę się tam gdzie zakładali gaz i niech szukają przyczyny - albo spaprane przy montażu albo wadę ma sterownik od gazu. Rok czasu się z tym bujałem i dopiero jak sam zacząłem wnikać to znalazła się przyczyna - szkoda gadać - a było kilka wizyt u gazownika i lipa była.

    I sprawdzone - przy montażu źle podłączono przewody - teraz wszystko dobrze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •